Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera

Caritas Archidiecezji Krakowskiej

ul. J. Kurczaba 5, 30-868 Kraków

Środowiskowy Dom Samopomocy przeznaczony jest dla 22 osób cierpiących na Chorobę Alzheimera lub inne choroby otępienne, zamieszkałych na terenie gminy Kraków. W naszym Domu oferujemy opiekę i pomoc niezbędną do podtrzymania prawidłowego funkcjonowania osób chorych w ich środowisku rodzinnym i społecznym.

Nasza terapia skierowana jest do osób znajdujących się w początkowych lub średnich stadiach zaawansowania chorób otępiennych, a jej celem jest zahamowanie tempa postępowania zmian wywołanych tymi schorzeniami.

Oferujemy następujące formy zajęć:

- terapia zajęciowa,

- muzykoterapia,

- trening umiejętności niezbędnych w codziennym życiu,

- trening funkcji poznawczych,

- zajęcia ruchowe,

- ustawiczna edukacja i trening samoobsługi,

- opieka psychologiczna,

- opieka pielęgniarska,

- poradnictwo dla podopiecznych i ich rodzin oraz opiekunów (grupa wsparcia).

Przede wszystkim oferujemy uczestnikom, przyjazne miejsce, w którym będą mogli miło i bezpiecznie spędzić czas i oderwać się od codziennych trosk związanych z chorobą. Dom czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 -15.00.  Placówka mieści się w budynku parafialnym obok Kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego.

Skierowania do placówki odbywają się za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który to ośrodek wyznacza również wysokość odpłatności za pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Funkcjonowanie ŚDS finansowane jest przez Gminę Miejską Kraków.

Sobota, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła