Święcenia Kapłańskie ks. Jana Jelonka

30 maja o godz. 10:00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu, Abp Marek Jędraszewski udzielił Święceń Kapłańskich naszemu rodakowi ks. Janowi Jelonkowi i jego ośmiu współbraciom z naszej Archidiecezji. W czasie homilii Metropolita Krakowski zwrócił uwagę jak ważne jest głoszenie słowa i sprawowanie sakramentów, przestrzegając, aby nigdy nie uległy one skrępowaniu. 
 
Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów i gości, którzy wspierali swoją obecnością i modlitwą przyjmujących sakrament święceń. Patronem rocznika jest św. ks. Zygmunt Gorazdowski, którego motto stało się wyznacznikiem dla nowo wyświęconych kapłanów, "Serce przy Bogu, ręce przy pracy". 
 
Nasz rodak, ks. Jan Jelonek jako zawołanie kapłańskie wybrał słowa: "Trwajcie w miłości mojej!" (J 15, 9). Módlmy się, aby ks. Jan wytrwał w miłości Jezusa, wytrwał w powołaniu, którym Pan go obdarzył. 

Powrót

W sobotę 21.05.2011r. w Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu miały miejsce święcenia prezbiteratu czterech salezjanów z inspektorii krakowskiej. Uroczystości, którym przewodniczył J.E. Ks. Biskup Józef Kupny rozpoczęły się o godzinie 17:30 i były jednocześnie początkiem czuwania nocnego młodzieży z naszych placówek.

J.E. Ks. Bp Józef Kupny, podczas tej uroczystej Mszy Świętej wyświęcił nowych kapłanów, ks. Łukasza Nawrata, ks. Mateusza Rochowiaka, ks. Marcina Śnieżyńskiego i ks. Andrzeja Urbańczyka, a w swojej homilii w piękny sposób przedstawił figurę kapłana jako wybranego przez Boga i powołanego na służbę Jemu i ludziom jako dobry pasterz owczarni Pana.

Na uroczystości przybyli liczni goście, również z zagranicy, wszystkim bardzo dziękujemy za obecność i wsparcie modlitewne nowo wyświęconych kapłanów.

Powrót

Droga Krzyżowa

Licznik

Liczba wyświetleń:
6495028

Święta

Piątek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego