OAZA MŁODZIEŻY - Nowy Prokocim

 

to młodzież klas VII, VIII, szkoły średniej, oraz animatorów - studentów

 

 

 

 

***************************

 

 Nie pozwólcie odebrać sobie pasji życia! Przeżywajcie swoją młodość z pasją…

 

Papież Franciszek

 

*****************

 I piątek miesiąca - udział Oazy Młodzieży w uroczystej Mszy świętej o godz. 18.oo - wcześniej możliwość Spowiedzi Świętej.

 

 

************************

 

A co to jest Oaza?

Przeczytaj, co o wspólnocie oazowej mówił św. Jan Paweł II:

Kiedy słyszę to słowo odmieniane przez tyle ust (...), wtedy myślę sobie: jeżeli jest oaza, to znaczy, że niestety jest pustynia, bo oaza ma rację bytu tylko na pustyni. Tam, gdzie nie ma pustyni, nie ma oaz (...) Pustynia jest bowiem tylko wtedy groźna, jeżeli na niej nie ma oazy, jeżeli oazy są bardzo rzadko, bardzo daleko (...) Ja myślę, moi drodzy, że jest bardzo głęboka prawda w nazwie: OAZA. W jakimś zna­czeniu życie jest jednak pustynią. Grozi nam pustynia. Powiem jeszcze inaczej: groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie two­rzyli oaz. I teraz drugi wniosek z tego wyprowadzam: jesteś­cie tutaj na oazie, jest was tutaj wielu. Myślę, że na tej oazie poniekąd każdy z was staje się oazą po to, ażeby wrócić na pustynię i żeby tę pustynię zagęścić oazami.

OAZA… Oczywiście, jest to metoda elitarna. (...) Jest potrzeba tych grup elitarnych: na tle duszpasterstwa zwyczajnego, podstawowego, trzeba mieć jeszcze jakieś grupy, zespoły ludzi - młodych, potem starszych - którzy będą w swoje środowisko wnosili większy wymiar, pełniejsze świadectwo, większą dojrzałość chrześcijańską i będą promieniowali. Nie chodzi oczywiś­cie o to, ażeby tych ludzi od reszty oddzielić, tylko żeby ich ukształtować, uformować me­todą wypracowaną i następnie mieć ich w środowisku”. /Kard. Karol Wojtyła - Św. Jan Paweł II

 

 ***************************

Droga Krzyżowa

Licznik

Liczba wyświetleń:
6495062

Święta

Piątek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego