II Niedziela Adwentu

9.12.2018

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Módlmy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można wesprzeć materialnie potrzeby tego Kościoła.

Dziś o godz. 14.00 - Msza św. dla rodziców i dzieci klas III, z poświęceniem medalików.

Dzisiaj po Mszy św. o 19.15 zapraszamy na WIECZÓR ADORACJI.

Roraty w dni powszednie o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału. Dzieci prosimy, aby przychodziłyz lampionami i serduszkami, po każdej Mszy św. będą otrzymywały obrazki do wklejania oraz będą losowane figurki.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zachęcamy do składania modlitewnych intencji.

W każdą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania.

Również w czwartek o godz. 19.30 zapraszamy na Adorację w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży – prowadzi wspólnota „W drodze”.

Jak co roku w Adwencie Caritas rozprowadza Świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy. Kupując świecę w naszym sklepiku wspomagamy biednych.

W opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii, w przedsionku kościoła i w naszym sklepiku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla Służby kościelnej. Prosimy o życzliwość i okazanie wdzięczności za ich ofiarną służbę.

Wigilia dla samotnych w naszej parafii będzie w czwartek 20 grudnia o godz. 15.00 – rozpoczęcie w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia, zapisy w zakrystii i w kancelarii do przyszłej niedzieli.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu czcimy:

W czwartek   - św. Łucję;

W piątek        - św. Jana od Krzyża.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława KUBIKA i Stanisława WRONĘ. Dobry Jezu….

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy