12.08.2018

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek         - NMP Kalwaryjską;

we wtorek                 - św. Maksymiliana Marię Kolbego;

w środę                      -UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, Msze św. jak w niedziele, po Mszach św. poświecenie ziół, kwiatów i warzyw;

w piątek                     - święto św. Jacka, patrona naszej archidiecezji.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej będzie Fatimska Procesja Różańcowa. Zapraszamy.

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy pięknej pogody i udanego wypoczynku.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Karol SMOLEŃ, Stanisław KOSEK, Tadeusz URACZ i Edward WOŹNICZKA. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Niedziela, XX Tydzień zwykły
Dwudziesta Niedziela zwykła