I Niedziela Adwentu

3.12.2023

Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Wyrazem tej czujności niech będzie nasz udział w Mszach św. roratnich. Roraty w dni powszednie będą o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału także dzieci

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nieszporów, które poprowadzi oaza z naszej Parafii.  

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny do budynku plebanii, a na godz. 19.15 zapraszam ks. Dariusz. 

 

środę o godz. 16.15 w kościele zbirka kandydatów na ministranta. O 20.00 ks. Proboszcz zaprasza na biblijne medytacje.

 

piątek patronalne święto Ruchu Światło-Życie. Z tej racji wspólnota oazowa naszej Parafii zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach dzieła „Godzina dla Pana”. O godz. 19.00 w kościele włączymy się w modlitwę całego Ruchu naszej Archidiecezji w intencji pokoju na świecie.  


W sobotę Wspólnota Żon zaprasza na adwentowy dzień skupienia dla kobiet w temacie "Kobieta na wzór Maryi. powołana i wdzięczna". W programie Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja. Szczegóły na plakatach. 

 

W niedzielę 10 grudnia o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na do wigilijnego stołu na plebani osoby samotne, starsze czy nie mające z kim spędzić tego czasu. Przez modlitwę, śpiew kolęd i posiłek chciejmy uświęcić ten wyjątkowy czas. Z racji organizacji prosimy, aby osoby chętne zgłaszały się lub zostały zapisane w zakrystii. 

 

Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

w środę       - św. Mikołaja biskupa

w czwartek            - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

w piątek      - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy niech Matka Boża Nieustającej Pomocy oświeca każdą chwilę życia.

 

Poświęcone opłatki wigilijne można odbierać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na całoroczne wynagrodzenie dla służby kościelnej. Dziękujemy za życzliwość i okazanie wdzięczności za ich pracę.         

 

Świece Wigilijne Caritas do nabycia na kiermaszu prowadzonym przez młodzież oazową. Ofiary ze świec przeznaczamy do Caritas na pomoc biedniejszym od siebie, a ofiary powyżej 10 PLN za małą świecę i powyżej 15 PLN za dużą świecę przeznaczamy na potrzeby związane z funkcjonowaniem oraz kosztami wakacyjnych rekolekcji oazy z naszej Parafii.

 

Po raz kolejny w naszej Parafii odbędzie się zbiórka artykułów dla dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczuszka dla Maluszka" organizowanej przez Fundację Małych Stópek. 

W Kościele, w Kaplicy Matki Bożej została postawiona choinka, przyozdobiona specjalnymi papierowymi bombkami z informacjami o tym w jaki sposób można przyłączyć się do akcji. Bombkę należy zerwać i zabrać ze sobą.

W tym roku będziemy wspierać starsze dzieci - podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej typu Socjalizacyjnego w Krakowie. Lista potrzebnych artykułów znajduje się na ulotkach przy choince.

Dary można przynosić do Kościoła i zostawiać pod choinką w Kaplicy Matki Bożej do 1 stycznia.  

 

Zapraszamy do zakrystii po odbiór prasy katolickiej GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NIEDZIELI i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Nowak - Dobry Jezu, a nasz Panie….

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2023

Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny w Kościele. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent.

 

Zapraszamy do wysłuchania koncertu chóru GLORIA oraz chóru KANON z Piasków Nowych w naszym kościele dzisiaj o godz. 16.30. Również na godz. 16.30 zapraszamy do starej kaplicy na Sacrosong w wykonaniu scholi PEREŁKI.

 

W poniedziałek wspólnota W drodze zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 19.00. 

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny do budynku plebanii.

 

 czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. O godz. 20.00 w budynku plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego.

 

I piątek spowiedź od godz. 16.00. Na Mszę o godz. 16.30 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VII.

 

I sobotę o 7.00 Msza św.  wynagradzająca, po niej różaniec; od 8.30 wizyta u chorych.

 

Za tydzień po Mszy św. o 6.30 poświęcimy opłatki wigilijne, w które można się będzie zaopatrzyć w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla służby kościelnej. Dziękujemy za życzliwość i okazanie wdzięczności za ich ofiarną służbę.

 

Od następnej niedzieli zapraszamy serdecznie do przeżywania wieczornych nabożeństw, które poprowadzi młodzież oazowa. Po Mszy o godz. 19.15 za tydzień zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas Nieszporów. 

 

W niedzielę 10 grudnia o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na do wigilijnego stołu na plebani osoby samotne, starsze czy nie mające z kim spędzić tego czasu. Przez modlitwę, śpiew kolęd i posiłek chciejmy uświęcić ten wyjątkowy czas. Z racji organizacji prosimy, aby osoby chętne zgłaszały się lub zostały zapisane w zakrystii. 

 

Świece Wigilijne Caritas do nabycia w zakrystii, a od przyszłej niedzieli młodzież oazowa rozpocznie kiermasz przedświąteczny oraz sprzedaż Świec w przedsionku kościoła. Ofiary ze świec przeznaczamy na pomoc biedniejszym od siebie, a ofiary powyżej 10 PLN za małą świecę i powyżej 15 PLN za dużą świecę przeznaczamy na potrzeby związane z funkcjonowaniem oraz kosztami wakacyjnych rekolekcji oazy z naszej Parafii.

 

Zapraszamy do zakrystii po odbiór prasy katolickiej GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NIEDZIELI i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

Zachęcamy do zapisów do modlitwy Jerycho. Link do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CzHblb6W1gcP-3p1g2hJ6c3QTEeqI0hY/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Jacek Lis, + Adam Batko, + Jan Chmielarski - Dobry Jezu, a nasz Panie…

33 Niedziela zwykła

19.11.2023 r

 

Przez cały listopad o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych o polecanych we Mszach Świętych gregoriańskich. Zapraszamy w każdy dzień tygodnia na Godzinę Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu przed Mszą wieczorną.

 

W poniedziałek 20.XI. o godz. 19.00 koncert organowy w ramach DNI MUZYKI KOŚCIELNEJ. Wystąpią Daribor Miklavcic ze Słowenii oraz Jakob Benda ze Stanów Zjednoczonych.

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny do budynku plebanii, a o godz. 19.15 ks. Dariusz spotyka się na biblijnej medytacji. 

 

W środę 0 godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 Nowenna do MBNP. 

 

W czwartek do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 18.00 oraz na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Wspólnota W Drodze zaprasza na spotkanie w po mszy świętej wieczornej o godz. 18.45 w domu parafialnym.

 

W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta. 

 

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego

- we wtorek Ofiarowanie NMP

- w środę św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki śpiewów kościelnych. 

Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania koncertu chóru GLORIA oraz chóru KANON z Piasków Nowych w naszym kościele w niedzielę 26 listopada o godz. 16.30. Również na godz. 16.30 za tydzień do starej kaplicy zapraszamy wraz ze scholistkami i animatorkami na Sacrosong. Wcześniej, na Mszy o godz. 11.00 nowe kandydatki zostaną uroczyście przyjęte do scholii, a pozostałe dziewczęta odnowią swoje przyrzeczenia.  

Solenizantom i jubilatom przekazujemy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

 

Za tydzień Uroczystość Chrystusa KrólaŚwiece Wigilijne Caritas do nabycia w zakrystii, a od pierwszej niedzieli adwentu młodzież oazowa rozpocznie kiermasz przedświąteczny oraz sprzedaż Świec Wigilijnych Caritas w przedsionku kościoła. Ofiary ze świec przeznaczamy na pomoc biedniejszym od siebie, a ofiary powyżej 10 PLN za małą świecę i powyżej 15 PLN za dużą świecę przeznaczamy na potrzeby związane z funkcjonowaniem oraz kosztami wakacyjnych rekolekcji 50 osobowej grupy oazowej w naszej Parafii.

 

Fundacja BURY MIŚ dziękuje za ofiarę w kwocie 7025 PLN złożoną przez naszych Parafian w czasie kwesty przed kościołem w minionym tygodniu. 

 

Zapraszamy do zakrystii po odbiór prasy katolickiej GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NIEDZIELI i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

W minionym czasie odeszli do Pana: + Jadwiga Ordyk, + Ryszard Migda, + Bolesław Baca, + Janina Żurek, + Adam Szostek - Dobry Jezu, a nasz Panie…

32 Niedziela zwykła

12.11.2023

 Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijanie są nadal prześladowani. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. 

 

Dzisiaj (niedziela) godz. 16.30 diakonia teatralna wspólnoty SURSUM CORDA z Podgórza wraz ze wspólnotą W drodze zapraszają do starej kaplicy na spektakl pt. Cysterna poświęcony historii proroka Jeremiasza. 

Po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy na WIECZÓR ADORACJI.

 

Codziennie o godz. 15.00 Godzina MiłosierdziaNabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 17.30. Zapraszamy i zachęcamy do składania modlitewnych intencji. 

 

Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII:

- SP 41, STO 5, Zaczarowana Planeta w poniedziałek o godz. 19.00 w budynku plebanii 

- SP 117, SP 148 w środę o godz. 19.00 w budynku plebanii 

 

We wtorek po Mszy wieczornej na krąg biblijny do salki parafialnej zaprasza ks. Stanisław. ks. Proboszcz w środę na godz. 20.00.

 

W sobotę w godzinach 16.30-18.30 zapraszamy wszystkie dzieci na Bal wszystkich świętych. Zachęcamy do przebrania się za świętych i wspólnej zabawy z naszymi scholistkami i animatorkami.  


W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać: 

- w poniedziałek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników

- w środę św. Alberta Wielkiego

- w piątek św. Elżbietę Węgierską 

- w sobotę bł. Karolinę Kózkównę 

 

Już dzisiaj zapowiadamy koncert organowy w ramach DNI MUZYKI KOŚCIELNEJ w poniedziałek 20.XI. o godz. 19.00. Wystąpią Daribor Miklavcic ze Słowenii oraz Jakob Benda ze Stanów Zjednoczonych.

 

Trwają zapisy pielgrzymkę do Leżajska i Markowej. Foldery do odbioru w zakrystii.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych. Najlepsze życzenia połączone z modlitwą kierujemy do ks. Stanisława, który w poniedziałek będzie obchodził swoje imieniny. Niech dobry Bóg wynagradza zaangażowanie duszpasterskie i pracowitość.

 

Zapraszamy do zakrystii po odbiór prasy katolickeij. 

 

W minionym czasie odeszli do Pana: + Grażyna Karasińska, + Bogumiła Mrehowicz, + Irena Waszkowska - Dobry Jezu, a nasz Panie…

31 Niedziela zwykła

5.11.2023.

Przez cały miesiąc o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych we Mszach Świętych gregoriańskich. Do 8 listopada o godz. 17.45 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych. Zostały też rozpisane wypominki całoroczne czytane przed Mszami w niedzielę. W razie nieścisłości czy przeinaczeń prosimy o podejście do zakrystii lub kancelarii w celu dokonania korekty. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary składane na wypominki

 

poniedziałek po Mszy św. wieczornej zmianka tajemnic różańcowych.

 

We wtorek po Mszy wieczornej na krąg biblijny do salki parafialnej zaprasza ks. Stanisław. Ks. Dariusz zaprasza na 19.15, a ks. Proboszcz w środę na godz. 20.00. 

 

W środę o godz. 16.15 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta. O godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu; o 17.30 Nowenna do MBNP. 

 

Wspólnota W drodze zaprasza na kolejne spotkanie w najbliższy czwartek 9 listopada. W programie konferencja i modlitwa w duchu ignacjańskim oraz dzielenie w grupach, prowadzone przez dr hab. Anitę Całek. Początek po wieczornej Eucharystii o 18.45 w domu parafialnym. O godz. 20.00 do budynku plebanii zapraszamy studentów na spotkanie duszpasterstwa akademickiego.

 

sobotę, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Dodatkowa Msza w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. 

 

Codziennie o godz. 15.00 Godzina MiłosierdziaNabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusaw każdy piątek o godz. 18.00. Zapraszamy i zachęcamy do składania modlitewnych intencji. 

 

W następną niedzielę o godz. 16.30 diakonia teatralna wspólnoty SURSUM CORDA z Podgórza wraz ze wspólnotą W drodze zapraszają do starej kaplicy na spektakl pt. Cysterna. Po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy na WIECZÓR ADORACJI.

 

Trwają zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Leżajska i Markowej. Foldery do odbioru w zakrystii.

 

Zapraszamy do zakrystii po odbiór prasy katolickiej.  

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie:

w czwartek                          - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

w sobotę                               - św. Marcina z Tours

 

W przyszłą niedzielę odwiedzą nas z kwestą członkowie Fundacji Bury Miś, wspierający osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

 

Ks. Alojzy z Ukrainy kwestujący w lipcu na budowę kościoła w Irpiniu składa podziękowanie za ofiarę 9237 PLN i dary w postaci paramentów liturgicznych jakie otrzymał od naszej wspólnoty parafialnej. 

 

W minionym czasie odeszli do Pana: Wiesława Krzan, śp. Antonina Sekunda, śp. Janina Ptak - + Dobry Jezu, a nasz Panie…

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 października 2023

Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj i jutro i we wtorek o godz. 17.30. 

 

W środę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu w Prokocimiu o godz. 14.30, przed nią o godz. 14.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych, a po Mszy św.: Procesja, Różaniec i wypominki. Zapraszamy także na godz. 20.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą poprowadzi na cmentarzuwspólnota oazowa naszej parafii.

         Zachęcamy do uzyskania odpustów za zmarłych, spełniając wymagane warunki:

a/ wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepi­sów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego i brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego;

b/wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz do 8 listopada i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 6.30, 7.00, 9.30 oraz popołudniu o godz. 18.00. 

W I czwartek Godzina Święta od 17.00

I piątek spowiedź od godz. 16.00. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej spotkanie formacyjne.

Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 17.30. 

pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. 

Z Komunią świętą do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. oraz 1 listopada na cmentarzu po Mszy św. o 14.30. W listopadzie o godz. 18.00 będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska za zmarłych, których imiona będą wypisane także na tablicy ogłoszeń. Pierwsza z trzydziestu Mszy Gregoriańskich za zmarłych zostanie odprawiona we wtorek na cmentarzu o godz. 14.30. Modlitwy za zmarłych z wypominkami jednorazowymi odmawiamy do 8 listopada o godz. 17.45.

12 grudnia planujemy jednodniowy wyjazd do Leżajska i Markowej. Zachęcamy, lista chętnych w zakrystii.

Zachęcamy do zapisów do modlitwy Jerycho, którą kontynuujemy w naszej parafii: Link do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CzHblb6W1gcP-3p1g2hJ6c3QTEeqI0hY/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Katarzyna Machota, śp. Barbara Kuczyńska, śp. Stanisława Klima, śp. Stanisława Glatte – Dobry Jezu, a nasz Panie…


 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2023

 

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. gregoriańska. Pamiętajmy o naszych zmarłych.

 

W poniedziałek o godz. 16.15 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta.

Krąg biblijny prowadzony przez ks. Stanisława we wtorek godz. 18.30; ks. Proboszcz zaprasza w środę o godz. 20.00.

W czwartek o godz. 17.30 na różaniec i Mszę Świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Wspólnota W drodze zaprasza w tym dniu na spotkanie. W programie konferencja i modlitwa w duchu ignacjańskim, prowadzona przez dr hab. Anitę Całek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Początek po wieczornej Eucharystii.  

 

W kalendarzu liturgicznym wspominamy w sobotę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia składa serdeczne podziękowanie za kwotę 8950 przekazaną w minioną niedzielę. Bóg zapłać.

Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny oraz Różaniec do odebrania w zakrystii.

12 grudnia planujemy jednodniowy wyjazd do Leżajska i Markowej. Pielgrzymować chcemy do miejsca związanego z błogosławioną rodziną Ulmów, a także nawiedzimy XVII wieczną Bazylikę NMP w Leżajsku, gdzie po Mszy św. wysłuchamy krótkiego koncertu na 75 głosowych organach będących jednym z najcenniejszych w Europie zabytków sztuki instrumentalnej. Zapisy w zakrystii, koszt w zależności od liczby uczestników: 150 PLN od osoby przy 20 osobach lub 100 PLN przy 50 osobach. Szczegóły na tablicy w przedsionku lub do odbioru w zakrystii jak również droga mailową.

Zachęcamy do wykorzystania sklepiku parafialnego. Osoby chętne do zaangażowania i współpracy proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Maria Szmeling - Dobry Jezu, a nasz Panie… 

28 Niedziela Zwykła 


15.10.2023


W dniu dzisiejszym otaczamy osobistą i wspólnotową modlitwą naszą ojczyznę, biorąc odpowiedzialność za jej przyszłość.  

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska. Pamiętajmy o naszych zmarłych.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa serdecznie zaprasza w poniedziałek na spotkanie modlitewne, które rozpocznie się w naszym kościele o godz. 17.00. 

 

Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII:

- SP 41, STO 5, Zaczarowana Planeta w poniedziałek o godz. 19.00 w budynku plebanii 

- SP 117, SP 148 w środę o godz. 19.00 w budynku plebanii 

 

Krąg biblijny prowadzony przez ks. Stanisława we wtorek godz. 18.30, ks. Dariusza we wtorek 19.15, ks. Proboszcz zaprasza w środę o godz. 20.00.

 

Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek    św. Jadwigi Śląskiej  

we wtorek                   św. Ignacego Antiocheńskiego    

w środę                       święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. 

w piątek                       uroczystość św. Jana Kantego;

 

O. Franciszek – misjonarz z Kamerunu, nasz rodak składa serdeczne podziękowania za ofiarę 17 991 PLN. Niech Bóg błogosławi za hojne serca.

Chór parafialny GLORIA zaprasza nowych członków w poniedziałek i czwartek godz. 19.00.

Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Zapraszamy wolontariusza do złożenia do podzielnia się z nami świadectwem współpracy z Fundacją.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Krystyna Soból, + Ewa Jaskot, + Krzysztof Zdebski - Dobry Jezu, a nasz Panie…

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

8.10.2023

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30

Dziś po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa naszej Parafii.  

W najbliższy poniedziałek 9 października o godzinie 19.00 Wspólnota w drodze wraz z ks. Stanisławem zaprasza do kościoła na Mszę św. rozpoczynającą rok formacyjny. Po nim krótkie spotkanie informacyjne. W tym roku konferencje na temat modlitwy Słowem Bożym inspirowanej duchowością ignacjańską oraz modlitwy głębi poprowadzi dr hab. Anita Całek z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która jest również psychologiem i certyfikowanym tutorem i mentorem. Wszystkie informacje po mszy świętej w poniedziałek.

We wtorek krąg biblijny o godz. 18.30, na który zaprasza ks. Stanisław

W środę o godz. 16.15 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, 17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP. Na godz. 20.00 do salki w budynku plebanii zapraszamy studentów mieszkających na terenie naszej Parafii, którzy chcą się formować w duszpasterstwie akademickim.  

W piątek 13 października nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła.

W następną niedzielę na Mszę o godz. 11.00 i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii w naszej Parafii za wyjątkiem uczniów SP 148. Podczas wspólnej modlitwy zostaną poświęcone i wręczone różańce. 

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek     - św. Wincentego Kadłubka

w piątek                  - bł. Honorata Koźmińskiego

w sobotę                 - św. Małgorzaty Marii Alacoque

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. 

 

Chór parafialny GLORIA ogłasza nabór nowych członków w poniedziałek i czwartek godz. 19.00.

            W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe oraz roczne. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. gregoriańska. Zachęcamy do składania intencji za naszych zmarłych.

Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Za tydzień obchodzimy kolejny Dzień Papieski, po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na rzecz młodzieży niezamożnej w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimierz Nowak, śp. Edmund Myślewski - Dobry Jezu, a nasz Panie…

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.10.2023

 

Dziś przypada pierwsza niedziela października. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy o godz. 17.30. Dzisiaj o 19.15 ogarniamy modlitwą środowisko studenckie naszej Parafii w związku z inauguracją ROKU AKADEMICKIEGO.

Na dzisiejszą niedzielę przewidziane jest słowo Ks. Metropolity, który prosi o modlitwę w intencji Kościoła i Ojczyzny, zapowiadając rozpoczęcie synodu w Rzymie oraz prosząc o konkretną odpowiedzialność za Polskę. Pełny tekst wywieszony przy wejściu do kościoła oraz w gablocie.

W poniedziałek po Mszy wieczornej zmianka tajemnic żywego różańca. 

We wtorek krąg biblijny prowadzony przez ks. Stanisława o godz. 18.30 na plebanii, a o godz. 19.15 na krąg zaprasza ks. Dariusz. 

W środę ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie biblijne o godz. 20.00.

W środę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP.

W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta.

W I piątek spowiedź od 16.00. Na Msze o 16.30 i spotkanie zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

W sobotę o godz. 7.00 Msza wynagradzająca NMP, a po niej modlitwy w kaplicy. Od 8.30 odwiedziny chorych. 

W następną niedzielę na Msze o godz. 12.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Przy wspólnej modlitwie uczniowie złożą swoje deklaracje przystąpienia do sakramentu dojrzałości. Po Mszy o 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi grupa oazowa naszej parafii. 

Serdecznie zapraszamy studentów mieszkających na terenie naszej Parafii na spotkania duszpasterstwa akademickiego. Pierwsze spotkanie w środę 11 października o godz. 20.00 w salce na plebanii.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek      - św. Aniołów Stróżów 

w środę                    - św. Franciszka z Asyżu

w czwartek              - św. Faustynę Kowalską;

w sobotę                   - Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

Pamiętając o solenizantach i jubilatach ogarniamy serdeczną modlitwą naszego rodaka O. Franciszka Meusa, misjonarza z Kamerunu, który w przyszłą niedzielę wygłosi kazania z okazji niedzieli misyjnej. Będzie okazja do wsparcia materialnego misji w Kamerunie.

            Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych FAMILIA serdecznie dziękuje ofiarodawcom za kwotę 7483 PLN złożoną w minioną niedzielę.  

W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe oraz roczne. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. gregoriańska. 

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę JERYCHO. Link do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=drive_link

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp.  Wanda Borowiec, Wiesław Błoński, Andrzej Wiśniowski, Piotr Piech, Helena Sadowska. Dobry Jezu, a nasz Panie…


 

PROŚBA O MODLITWĘ W INTENCJACH KOŚCIOŁA I OJCZYZNY. SŁOWO METROPOLITY KRAKOWSKIEGO NA NIEDZIELĘ 01.10.2023 ROKU

 Drodzy Archidiecezjanie!

 

Dzisiejszą niedzielą zaczyna się październik, który w Kościele katolickim jest tradycyjnie związany z odmawianą w naszych domach i parafiach modlitwą różańcową. W tym roku miesiąc ten będzie naznaczony bardzo ważnymi wydarzeniami dotyczącymi zarówno życia Kościoła, jak i naszej Ojczyzny.

Najpierw w najbliższą środę 4 bm. rozpoczną się w Rzymie obrady pierwszej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Druga sesja tego Synodu będzie miała miejsce w październiku przyszłego roku. Ten dwuetapowy sposób urzeczywistniania się Synodu pozwoli, zdaniem Ojca Świętego Franciszka, „mieć do dyspozycji więcej czasu na rozeznanie”. W konsekwencji będzie on sprzyjać lepszemu „zrozumieniu synodalności jako konstytutywnego wymiaru Kościoła, aby pomóc wszystkim przeżywać go w pielgrzymowaniu braci i sióstr, którzy świadczą o radości Ewangelii”.

Natomiast w niedzielę 15 października br. w naszej Ojczyźnie będą miały miejsce wybory parlamentarne, które zadecydują o naszym dalszym życiu narodowym i społecznym. Czterdzieści lat temu, 18 czerwca 1983 roku, św. Jan Paweł II Wielki podczas Apelu Jasnogórskiego mówił: „Czuwam – to znaczy także: czuję     się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje. (…) Powiem tylko, że to, co kosztuje, właśnie stanowi wartość. Nie można zaś być prawdziwie wolnym bez rzetelnego i głębokiego stosunku do wartości. Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała. Natomiast czuwajmy przy wszystkim, co stanowi autentyczne dziedzictwo pokoleń, starając się wzbogacić to dziedzictwo. Naród zaś jest przede wszystkim bogaty ludźmi. Bogaty człowiekiem. (…) Bogaty każdym, który czuwa w imię prawdy, ona bowiem nadaje kształt miłości”.

Na czym konkretnie polega dzisiaj nasza odpowiedzialność za Polskę, określiła niedawno Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, która w dniu 21 września br. opublikowała dokument pt. „Vademecum wyborcze katolika”. Jest w nim najpierw mowa o tym, że „udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika” i że w podejmowanych decyzjach winien on kierować się zasadami dobra wspólnego. Sprzeciwiając się zatem budowaniu świata „tak, jakby Boga nie było”, nie może on, w konsekwencji, iść na jakiekolwiek kompromisy w takich sprawach, jak: troska o budowany na obiektywnej prawdzie pokój wewnętrzny i zewnętrzny, obrona wolności sumienia i wolności religijnej, obrona życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, opowiadanie się za rodziną opartą na monogamicznym małżeństwie osób przeciwnej płci, zagwarantowanie prymatu rodziców w wychowaniu swoich dzieci, sprzeciw wobec „ekonomii, która zabija”.

 Mając na uwadze te wielkie wyzwania, a równocześnie zadania, jakie w najbliższym czasie stają przed nami, bardzo Was wszystkich proszę, Drodzy Siostry i Bracia, o żarliwą, codzienną modlitwę różańcową ofiarowaną w intencjach Kościoła i Ojczyzny. Niech w ten sposób objawi się zarówno nasza miłość do Kościoła, który jest naszą Matką, jak i postawa czuwania w odniesieniu do tego wielkiego dobra, któremu na imię Polska.

Z serca Wam wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia, błogosławię

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

25 Niedziela zwykła

 24.09.2023

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kościół chce nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości i krzywdę tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę. 

W poniedziałek wieczorem Msza św. w intencji Przyjaciół Rodziny Radia Maryja i TV TRWAM. Na godz. 19.00 do starej kaplicy w budynku plebanii zapraszamy rodziców z „trójek klasowych” klas III za wyjątkiem SP 148 na spotkanie organizacyjne dot. przygotowania do I Komunii.

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny w salce parafialnej. 

W środę o godz. 16.15 w kościele zbiórka kandytaów na ministranta. O godz. 17.30 na Nowennę, Mszę św. i spotkanie organizacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

W czwartek o godz. 18.00 do kościoła na Mszę i spotkanie zapraszamy uczniów z klas VII przygotowujących się do sakramentu dojrzałości. 

W sobotę XIV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik o godz. 10.00. 

W niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30. 

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. W przyszłą niedzielę zapraszamy studentów na Mszę św. o godz. 19.15. Polecać będziemy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego Nauczyciela. 

W Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

we środę              - św. Wincentego a Paulo

w czwartek           – św. Wacława; męczennika

w piątek               – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

w sobotę              – św. Hieronima;

w niedzielę           – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;

Opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy  polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Prasa katolicka do obioru w zakrystii.

W dniu dzisiejszym przed Kościołem istnieje możliwość zagłosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa. Zachęcamy do głosowania na projekty dotyczące bezpośrednio Naszego Osiedla. 

Zapraszamy przedstawiciela Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych FAMILIA.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Ziarnicką - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia.

W poniedziałek od 17.00 Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.

Ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny we wtorek o godz. 18.30, a Ks. Dariusz Głuszko na godz. 19.15.

Schola „Perełki” zaprasza dziewczęta w piątek o godz. 16.45. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30. Oaza Młodzieży zaprasza chętnych na spotkania w piątki o godz. 19.15.

W sobotę do wspólnej modlitwy na Mszy o godz. 18.00 zapraszamy pielgrzymów, którzy z naszej Parafii zmierzali w sierpniu na Jasną Górę. Po wspólnej modlitwie zapraszamy na spotkanie w budynku plebanii. Również w sobotę 23 września zainteresowani mają zaproszenie na warsztaty umacniające więź MATAKA – CÓRKA, które odbędą się w Parafii Ducha Świętego na Ruczaju. Kontakt i szczegóły na stronie Parafii na Ruczaju.

Za tydzień przed kościołem będzie kwestować Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych FAMILIA. Środki z kwesty przeznaczone na przygotowanie i organizację letniego obozu dla niepełnosprawnych.

Szczegółowy plan pielgrzymki parafialnej Jasna Góra – Toruń – Licheń – Kalisz  do odbioru w zakrystii. Termin wyjazdu od poniedziałku do środy 2-4 października, koszt 645 PLN. Spotkanie dla osób decydujących się ostatecznie na ten wyjazd i wpłacających należność: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele. Chętni nie mogący przyjść na spotkanie proszeni są o kontakt telefoniczny.

W poniedziałek 25 września na godz. 19.00 do starej kaplicy w budynku plebanii zapraszamy rodziców z „trójek klasowych” klas III za wyjątkiem SP 148 na spotkanie organizacyjne dot. przygotowania do I Komunii.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy do kościoła w środę 27 września o godz. 17.30 na Nowennę, Mszę św. i spotkanie organizacyjne. Uczniów z klas VII przygotowujących się do sakramentu dojrzałości zapraszamy w czwartek 28 września o godz. 18.00 do kościoła na Mszę i spotkanie.

Prasa katolicka do obioru w zakrystii.

Fundacja Wygrajmy Siebie z Kurczaba 3 prowadzi nabór pełnoletnich wolontariuszy chętnych do pomocy pacjentom Szpitala Uniwersyteckiego.

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

poniedziałek - święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, jednego z patronów Polski

czwartek    - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

sobotak      - św. O. Pio.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

 

         W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysław Krzywda, Piotr Oczkoś, Helena Bukowiec, Zofia Gutowska, Anna Wantuch, Bolesław Pyciński.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023

 

Po Mszy o 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi młodzież oazowa naszej parafii. 

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. 


We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny. Spotaknie odbędzie się w salce na plebanii.  

 

W środę o godz. 16.15 w kościele spotkanie kandydatów na ministranta. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu i dawania świadectwa wiary. O 17.00 różaniec fatimski, 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do zapoznania się z programem odpustu w Mogile i do udziału w uroczystościach trwających do 21 września. Na Mszę o g. 18.00 zapraszamy 

 

W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Schola „Perełki” zaprasza dziewczęta w piątek o godz. 16.45. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30. Oaza Młodzieży zaprasza chętnych na spotkania w piątki o godz. 19.15. 

 

Zapisy chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Torunia w zakrystii. Wyjazd planowany jest pod koniec września. Szczegóły i koszty będą ustalone w zależności od zebranej grupy.

 

W niedzielę 17 września wyjeżdżamy na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt 20 PLN, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 spod Lewiatana.

 

W poniedziałek 25 września na godz. 19.00 do starej kaplicy w budynku plebanii zapraszamy rodziców z „trójek klasowych” klas III za wyjątkiem SP 148 na spotkanie organizacyjne dot. przygotowania do I Komunii.

 

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy do kościoła w środę 27 września o godz. 17.30 na Nowennę, Msze i spotkanie organizacyjne. Uczniów z klas VII przygotowujących się do sakramentu dojrzałości zapraszamy w czwartek 28 września o godz. 18.00 do kościoła na Mszę i spotkanie. 

 

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia. 

 

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 

 03.09.2023

 

Wracamy do stałego programu Mszy Świętych. Msze św. w tygodniu rano o 6.30 i 7.00, a w niedziele wieczorne Msze św. o godz. 18.00 i 19.15.

 

W poniedziałek o godz. 8.00 i o 18.00 Msze św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego. Zapraszamy.

 

W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O 16.45 pierwsza w tym roku szkolnym próba parafialnej scholi „Perełki”. Serdecznie zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, a także chętnych rodziców. O 19.15 zapraszamy na Msze rozpoczynającą nowy rok formacyjny Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy przy tym młodych, którzy w ten sposób chcą poszukiwać swojej drogi ku Bogu.  

 

Za tydzień w niedzielę po Mszy po 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi młodzież oazowa naszej parafii. 

 

Godziny otwarcia kancelarii parafialnej:

poniedziałek, wtorek, czwartek 16.00-17.30

sobota 8.00-9.00

środa, piątek, I sobota i święta kancelaria nieczynna

 

Zapisy chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Torunia w zakrystii. Wyjazd planowany jest pod koniec września. Szczegóły i koszty będą ustalone w zależności od zebranej grupy.

 

W niedzielę 17 września wyjeżdżamy na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt 20 PLN, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 spod Lewiatana.

 

Od pierwszej środy października rusza krąg biblijny prowadzony przez ks. Proboszcza. 

 

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem. 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wojciech Jucha, śp. Zbigniew Smolski, śp. Zbigniew Dziki, śp. Marek Nęcek,  - Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023

 

          Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie oraz niedzielnej Eucharystii.Na progu nowego roku szkolnego życzymy uczniom, dyrekcji, pracownikom oświaty, katechetom oraz rodzicom, by ten rok szkolny był bezpieczny i twórczo wykorzystany dla rozwoju wiary i dojrzałości chrześcijańskiej naszych uczniów. Szczęść Boże w trudzie edukacji.

         

          Od piątku 1 września wracamy do stałego programu Mszy Świętych. Msze św. w tygodniu rano o 6.30 i 7.00, a w niedziele wieczorne Msze św. o godz. 18.00 i 19.15. Do normalnego porządku otwarcia kancelarii wrócimy od poniedziałku 4 września. 

         

          W piątek przypada  rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych.

         

          W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. Spowiedź od 16.00; Msza św. dodatkowa o 16.30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie katechetów uczących w naszej parafii.

         

          W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej i Różaniec wynagradzający. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.30.

         

W tym tygodniu wspominamy:

 

w poniedziałek    - św. Augustyna

we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

          Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby dobry Bóg strzegł i błogosławił.

 

          Zapisy na comiesięczną modlitwę JERYCHO na stronie internetowej Parafii.

 

          Fundacja Ratowników składa serdeczne podziękowanie za ofiarę 8 400 PLN złożoną w minioną niedzielę.

 

          W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Janina Dudzik, + Antonina Gołębiowska – Nowy. Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

 


 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=sharing

20 NIEDZIELA ZWYKŁA-

20.08.2023

Przed nami ostatnie dni sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji z najbliższymi. 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. W środę różaniec od 17.00, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 17.30. 

W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa, a o 18.00 Msza św. w intencji Wspólnoty.

W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek     - wspomnienie Piusa X

we wtorek              - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej

w czwartek            - święto św. Bartłomieja Apostoła;

w sobotę                 - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

 

W piątek swoje imieniny świętuje ks. kanonik Józef Bizoń. Wspominając św. Józefa Kalasancjusza pamiętajmy w modlitwie wdzięczni za ogromny trud, pracowitość i oddanie dla naszej parafii. Życzymy długich lat życia w zdrowiu i radości. Niech Maryja otacza opieką. Msza św. w intencji solenizanta w piątek o godz. 18.00. Opiece Maryi powierzamy także solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Stanisława Baron, + Grażyna Mitka - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

19 Niedziela Zwykła

13.08.2022

 

Z ogromnym uznaniem i podziwem wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim organizatorom i pątnikom z naszej Parafii, którzy w piątek dotarli w pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę, zanosząc wspólną modlitwę także w naszych intencjach. 

 

Dzisiaj o godz. 18.45 Różaniec Fatimski, a po Mszy św. wieczornej procesja fatimska wokół kościoła.

 

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek    - św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika

 

we wtorek  15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. w porządku niedzielnym (wakacyjnym). W tym dniu błogosławimy zioła i kwiaty.

 

w czwartek            - święto św. Jacka kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej; 

 

Za tydzień 20 sierpnia będzie okazja wesprzeć finansowo fundację ratowników medycznych, którzy przez cały czas trwania wojny, z narażeniem własnego życia pomagają rannym, organizując między innymi transport do polskich szpitali.

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

W naszych modlitwach nie zapominajmy o wypoczywających na wakacjach. Prośmy o dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Anna Kotarba - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

 

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

6.08.2023

 

Dziś po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Miesiąc sierpień dla nas Polaków jest szczególny pod względem religijnym jak i historycznym. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla pomocy w uwolnieniu z nałogu kogoś bliskiego czy znajomego warto ofiarować Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Nie rezygnujmy z szansy pomocy innym także w ten duchowy sposób.

     Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, zwłaszcza naszych ponad 100 pielgrzymów z Nowego Prokocimia.

Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę od 17.00, od godz. 17.30 Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek 17.30 nabożeństwo do Miłosiernego Jezusa. 

 

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

we wtorek  - św. Dominika

w środę      - św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy

w czwartek - św. Wawrzyńca; diakona i męczennika

w piątek     - św. Klarę;

w niedzielę - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej – o 18.45 Różaniec Fatimski, a po Mszy św. procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła.               

                 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę 2480 PLN złożoną z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, którą przekazała nasza Parafia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska.

Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Parafii: śp. Marię Kolanowską, śp. Zygmunta Michowskiego, śp. Józefa Śliwę –  Dobry Jezu…

 

 

 

 

17 Niedziela zwykła 

30.07.2023

 

     W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, czyli małego kościółka w Asyżu, mieszczącego się wewnątrz Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. 

W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja od godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek wspominamy św. Jana Marię Vianneya – patrona kapłanów i spowiedników. Dziękujemy za wszelkie modlitwy, ofiary i ogromną życzliwość z jaką spotykamy się na co dzień. W pierwszy piątek spowiedź św. przed Mszą św. o 6.30 oraz od 17.00. Nabożeństwo do Miłosiernego Jezusa o godz. 17.30.

W sobotę o godz. 6.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Matki Bożej. Wizyta u chorych od 8.30.

W niedzielę wyrusza z Wawelu na Jasną Górę Pielgrzymka Krakowska. Zapisy w zakrystii po Mszach do najbliższego piątku. Zachęcamy do składania modlitewnych intencji do skarbonki w kaplicy Matki Bożej zwłaszcza tych, którzy nie mogą osobiście udać się na pielgrzymkę.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych Bożych łask.

Zachęcamy do włączenia się do modlitwy JERYCHO poprzez link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=sharing 

Prasa katolicka do odbioru w zakrystii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp.  Stanisław Maziarz, śp. Czesław Przybylski - Dobry Jezu…


 

16 Niedziela zwykła

23.07.2023

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

w poniedziałek          - św. Kinga

we wtorek                 – św. Jakub Apostoł i św. Krzysztof 

w środę                      - św. Joachim i Anna, rodzice NMP;

w sobotę                     - św. Marta, Maria i Łazarz;

 

Z okazji wtorkowego wspomnienia św. Krzysztofa- patrona kierowców- po Mszy św. dla chętnych poświęcenie samochodów na parkingu od strony garaży parafialnych. Ofiary przekazane przy tej okazji i złożone do skarbony przekażemy na misyjne środki transportu w ramach MIVA Polska.

Codziennie adoracja o 17.30. W środę od godz. 17.00 modlitwa różańcowa.

Solenizantom i jubilatom życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych. Ks. Proboszcz Krzysztof, który we wtorek świętuje imieniny dziękuje za otrzymywaną serdeczność i pamięć w modlitwie.

 Za tydzień będziemy gościć ks. Alojzego – sercanina z Kijowa. Po Mszach św. będzie okazja do wsparcia sierot ukraińskich i najbiedniejszych dzieci wśród których pracuje. 

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w zakrystiiRównież w zakrystii do odebrania prasa katolicka.

         Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i dobrych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

         W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Magdalenę Karcz,           śp. Zdzisława Woźnicę. Dobry Jezu a nasz Panie..

 

 


 

Znalezione obrazy dla zapytania miva polska

 

OFIARA z okazji 

św. Krzysztofa 

na środki transportu dla misjonarzy polskich 

 

14 Niedziela Zwykła

9 lipca 2023 r.

 

Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Wspólnota KRWI CHRYSTUSA zaprasza w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.45 do wspólnej modlitwy. Zapraszamy do zaangażowania się we wspólnotę i wspólną modlitwę.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę, a do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o 17.30.

W czasie wakacji zmieniają się godziny nabożeństw. W tygodniu Msze św. będą o godz. 6.3o i 18.oo - Spowiedź przed Mszą św. Nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 18.oo.

 

Dyżur wakacyjny kancelarii do wglądu na drzwiach bocznych i w przedsionku kościoła.

 

We wtorek święto św. Benedykta opata, patrona Europy

W czwartek 13 lipca wspominamy objawienia Fatimskie. Różaniec Fatimski o godz. 17.30 i Msza św., po której ruszymy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 w zakrystii.

 

Na świętopietrze zebraliśmy 2480 PLN. Bóg zapłać.

 

Niech nasz Pan obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów, a wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leokadia Zugaj, Kazimiera Zębala, Jan Siekacz, Katarzyna Łącka. Dobry Jezu, a nasz Panie…

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 lipiec 2023

 

Dziś przypada pierwsza niedziela lipca. Po Mszach św. będzie adoracja.

        

Z racji minionej Uroczystości św. Piotra i Pawła można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem na tzw. świętopietrze, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać.

        

W środę Adoracja od 17.00, w I czwartek modlitwa w intencji powołań również od 17.00, a w I piątek okazja do spowiedzi od 16.00. Trwa modlitwa Jerycho – link do zapisów na stronie internetowej.

         Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę, a do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o 17.30.

W czasie wakacji zmieniają się godziny nabożeństw. W tygodniu Msze św. o godz. 6.3o i 18.oo - Spowiedź przed Mszą św. Nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 18.oo.

W lipcu Wspólnota Krwi Chrystusowej zaprasza w dni powszednie na 17.30, a w niedziele na 18.45 na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Dyżur wakacyjny kancelarii do wglądu na bocznych drzwiach wejściowych oraz w przedsionku. Telefon parafialny jest w posiadaniu ks. Proboszcza, więc wszelkie wątpliwości i potrzeby można kierować także tą najprostszą drogą. Zachęcamy.

 

Przestrzegamy przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów metodą na wnuczka. Nadal zdarzają się przykre incydenty utraty środków pieniężnych także na terenie naszej parafii. W takich sytuacjach należy natychmiast odłożyć telefon i powiadomić najbliższą rodzinę, nie dopuszczając do dalszej rozmowy z oszustami, którzy są bardzo wiarygodni i przekonujący nawet w krótkiej rozmowie. 

 

Zapraszamy na recital organowy w ramach pracy magisterskiej naszej stypendystki z Węgier Kamilli Levai – w czwartek godz. 15.30.

Już dzisiaj zapraszamy na 43 Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 w przedsionku kościoła.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Zofię Wilden, Mieczysława Wolickiego, Anielę Mazanek, … Dobry Jezu…

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2023

Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

 

W poniedziałek o 18.00 Msza św. w intencji Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam. O godz. 19.00 Msza św. wspólnoty W Drodze.

We wtorek ostatni przed przerwą wakacyjną krąg biblijny z ks. Stanisławem

W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W czwartek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Kancelaria nieczynna. Księdzu Pawłowi z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi – Matki Kapłanów, niegasnącego zapału do kapłańskiej posługi w naszej Parafii.

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

 

W czasie wakacji zmieniają się godziny nabożeństw.

W tygodniu od jutra Msze św. będą o godz. 6.3o i 18.oo - Spowiedź przed Mszą św. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo.

 

Od jutra zmienia się także czas dyżuru w kancelarii:

poniedziałek, wtorek                                             godz. 18:30 do 19:30

środa                                                                         nieczynna

czwartek                                                                   godz. 16.00 do 16.50

piątek                                                                        nieczynna

sobota                                                                       godz.   8:00 do 8:30

I sobota                                                                    nieczynne

 

W lipcu Wspólnota Krwi Chrystusowej zaprasza w dni powszednie na 17.30,                       a w niedziele na 18.45 na wspólną modlitwę.

 

W pierwszą sobotę – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 6.3o. Odwiedziny chorych od 8.30 w rejonach ks. Proboszcza i ks. Stanisława.

 

Trwa modlitwa Jerycho – link do zapisów na stronie internetowej.

 

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy w dniach 6-11 sierpnia. Zapisy od przyszłej niedzieli po Mszach św. o 11.00 i 19.15 w przedsionku kościoła.

 

Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy bezpiecznych, zdrowych i udanych wakacji. Niech każda wakacyjna niedziela będzie połączona z udziałem w Eucharystii. Pamiętajmy także o codziennej modlitwie i piątkowej wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.


 W minionym tygodniu z naszych Parafian została powołana przez Pana   do wieczności: +Janina Dolaś; Dobry Jezu…

 

ZAPISY JERYCHO:

 

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=drivesdk">https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=drivesdk

 

 

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2023

 

poniedziałek od godz. 17.00 Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację i modlitwę także w intencji nowych członków Wspólnoty. 

We wtorek – bł. Władysława Bukowińskiego. Po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na spotkanie kręgu biblijnego.

środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.  

piątek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy ojców prosząc, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. W piątek także zakończenie roku szkolnego. Uczniów i nauczycieli ze Szkoły Społecznej i Zaczarowanej Planety oraz chętnych zapraszamy o godz. 8.00, a wszystkich pozostałych uczniów i nauczycieli z naszych szkół na godz. 18.00 oraz w niedzielę na godz. 11.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w kończącym się roku szkolnym. Okazja do spowiedzi codziennie od 17.30. 

sobotę Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. 

Już dzisiaj zapowiadamy, że w czasie wakacji od poniedziałku 26 czerwcaodprawiamy w dni powszednie poranną Mszę św. o godz. 6.30. Nie ma w okresie wakacji Mszy św. o godz. 7.00. 

Zapraszamy siostrę albertynkę z Fundacji Po pierwsze Człowiek. (w niedzielę)

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Leokadia Zugaj, + Janusz Dzikowicz, + Tadeusz Kurek - Dobry Jezu…  

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w codziennej procesji w oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30. Przy tej okazji raz jeszcze dziękujemy za tak liczny udział w uroczystościach Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy przez młodzież oazową, Spółdzielnię Mieszkaniową, Wspólnotę W DRODZE oraz Róże Różańcowe. Dziękujemy również służbie liturgicznej, Panu organiście, kościelnym oraz dzieciom uczestniczącym w procesji.

Dziś po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na Wieczór Adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa. 

W czwartek zapraszamy na ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała. Z tej okazji tradycyjnie poświęcimy wianki i ziół.

 W piątek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia, czego dokonamy o 17.30. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą kwestować siostry albertynki i wolontariusze Fundacji Po pierwsze Człowiek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na prowadzenie mieszkań treningowych dla kobiet wychodzących z bezdomności - zwłaszcza samotnych matek oraz na darmową jadłodajnię dla osób potrzebujących w Krakowie.

Od 10 do 14 lipca zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat na warsztaty połączone z interaktywną nauką języka niemieckiego, które będą prowadzone w domu parafialnym. Szczegóły na plakatach. 

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Stanisławę Raczyńską - Dobry Jezu… 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

4 czerwiec 2023 r.

 

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

W poniedziałek wspólnota W DRODZE zaprasza na godz. 19.00 do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

We wtorek po Mszy wieczornej krąg biblijny z ks. Stanisławem, a o 19.15 z ks. Dariuszem. W tym dniu przypada 25. rocznica święceń księdza Proboszcza – polecajmy go opiece Marii, wychowawczyni powołań kapłańskich i wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa. 

W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyjdziemy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w procesji, aby zanieść błogosławieństwo do naszych domów. 

Na procesję Bożego Ciała i Oktawę serdecznie zapraszamy wszystkich, w tym dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatków i chłopców do asysty z dzwonkami. Prosimy o udekorowanie trasy procesji. W tym roku pójdziemy tą samą trasą - z Kościoła ul. Jana Kurczaba w kierunku Spółdzielni Mieszkaniowej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy młodzież oazową, Wspólnotę W DRODZE oraz mieszkańców okolicznych bloków.Drugi ołtarz będzie tradycyjnie przygotowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową, za co serdecznie dziękujemy.

Uroczystość Bożego Ciała zobowiązuje nas do udziału w Eucharystii i dlatego po powrocie do kościoła będzie dodatkowa Msza św. dla osób, które dołączą się do Procesji. 

Nie będzie w tym dniu wieczornego nabożeństwa czerwcowego, ponieważ Litanię do Serca Jezusowego odśpiewamy w czasie procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała przed Mszą św. wieczorną zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych wokół naszego kościoła, podczas których będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa.

 

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny. 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Kęsek - Dobry Jezu…

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023

 

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zaprasza nas do zatrzymania się przy Trzeciej Osobie Boskiej – Duchu Świętym. Dziś kończy się okres Wielkanocy. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Kancelaria nieczynna.

 

W I czwartek miesiąca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne oraz o godz. 17.30 pierwsze Nabożeństwo do Serca Jezusowego.

 

W I piątek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 dodatkowa Msza św. – zapraszamy na nią uczniów klas VI i VII przygotowujących się do bierzmowania (osoby, które nie mogą przyjść w piątek zapraszamy na Mszę w inny dzień tygodnia).  O 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego i Miłosierdzia Bożego.

 

W I sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. Dyrekcja SP 41 do wzięcia udziału w „Dniu Rodziny”. Planowany jest on do godz. 10.00 do 13.30; szczegóły na plakacie. 

 

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 12.30 Mszę św. odprawi ks. Infułat Jakub Gil z Wadowic z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. Proboszcza.

 

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia a także ks. Pawła, który w ty tygodniu będzie obchodził rocznicę swoich święceń kapłańskich.  


Zachęcamy do włącznia się w modlitwę JERYCHO. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Rz7YZwNqq2bNJT0Vvxh3o0stZzh8u7AL/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

 

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21.05. 2023

 

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. 

 

Wspólnota W DRODZE zaprasza serdecznie w poniedziałek 22 maja po Mszy Świętej wieczornej na konferencję księdza Stanisława poświęconą Duchowi Świętemu, a po niej wspólną modlitwę litanią loretańską.

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny.

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. O 17.30 nabożeństwa majowe. W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, następnie o 17.30 nabożeństwo majowe, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. W piątki o 17.30 majówka i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

sobotę 27 maja 2023 r. wyruszy jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę 28 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez nowennę. Tradycyjnie w sobotę w godz. 19.30 – 22.00 zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św., które poprowadzi młodzież oazowa. 

 

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Zbigniew Bartnicki  - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

6 Niedziela Wielkanocna

14.05.2023

 

W Ewangelii usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia   z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. 

 

Po Mszy św. o godz. 19.15 młodzież oazowa poprowadzi kolejny wieczór adoracji. 

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30, w których uczestniczą także dzieci pierwszokomunijne w ramach białego tygodnia. 

 

Od poniedziałku do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy różańcowej zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa.  

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny.

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. 

 

Poniedziałek        św. Rity

Wtorek           św. Andrzeja Boboli, patrona Polski

Otaczamy modlitwą księdza kanonika Józefa, księdza Adama i księdza Stanisława, którzy w ty tygodniu obchodzą rocznice swoich święceń kapłańskich. 

 

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, następnie o 17.30 nabożeństwo majowe, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. W piątki o 17.30 majówka i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

W następną niedzielę zapraszamy do wspólnego przeżywania rocznicy I Komunii Świętej. O godz. 11.00 SP 41 i 148, a o godz. 12.30 SP 117, Społeczna i Zaczarowana Planeta. 

Składamy przy tym serdeczne podziękowanie za „dar ołtarza” złożony przez rodziców dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii. Za przekazaną kwotę zostały zamówione szaty liturgiczne do naszego kościoła. 

 

sobotę 27 maja 2023 r. wyruszy jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w zakrystii. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.

 

Msza św. w intencji Pana Jacka Aksamita, z podziękowaniem za lata pracy przy naszym kościele o godz. 12.30. Jednocześnie witamy serdecznie Pana Romana Palucha, Konrada Chachlowskiego oraz Pana Michała Tworzydło, którzy swoją posługą pomogą Panu Józefowi Sokołowi, oraz zadbają o porządek, czystość i otoczenie naszego kościoła. Szczęść Boże.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Andrzej Suślik, + Krystyna Puczek, + Marek Balcerowiak - Dobry Jezu…

V Niedziela Wielkanocna

7.05.2023

 

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. 

 

Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy o godz. 9.30 i 11.00. Przez cały najbliższy tydzień zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Mszę św. i majówkę o godz. 17.30. 

 

poniedziałek uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. 

 

We wtorek po Mszy wieczornej krąg biblijny z ks. Stanisławem, a o godz. 20.00 z ks. Dariuszem.

 

środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, a od 17.30 majówka, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. 

 

sobotę 13 maja pierwsze nabożeństwo fatimskie i procesja wokół kościoła po Mszy wieczornej. Po zakończeniu procesji serdecznie zapraszamy na Koncert Maryjny. 

 

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Aksamitowi, który po długich latach ofiarnej posługi przy naszej Parafii jako kościelny i ogrodnik, przechodzi na zasłużoną emeryturę. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Jego intencji, która zostanie odprawiona 14 maja o godz. 12.30.

 

W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii o godzinie 9.30 i 11.00 oraz Procesja z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 19.15 młodzież oazowa poprowadzi kolejny wieczór adoracji. 

 

Z uwagi na niewielką ilość chętnych wrześniowa pielgrzymka do Rumunii zostaje odwołana. Osoby, które wpłaciły zaliczkę otrzymają zwrot kosztów.  

 

Parafia z Nowego Bieżanowa zaprasza na wakacje w Wejherowie dla dzieci. Szczegóły na kartach informacyjnych pod chórem.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Franciszka Buchta, + Lucyna Borek, + Wiesław Kozela, + Jan Szoszkiewicz, + Wiktoria Kierlik - Dobry Jezu…

IV Niedziela Wielkanocna

30.04.2023

 

Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Codziennie zapraszamy przed Mszą św. wieczorną na godz. 17.30, ale i zachęcamy do osobistego odmawiania litanii loretańskiej.

 

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie formacyjne Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę formę modlitwy. Z racji święta państwowego nie będzie czynna kancelaria parafialna. 

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza do udziału w kręgu biblijnym w budynku plebanii. 

 

W środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze w porządku niedzielnym, a na godz. 19.15 zapraszamy naszych maturzystów, którym modlitwą chcemy wypraszać potrzebne dary Ducha Świętego na nadchodzące dni wysiłku. Środowy krąg biblijny zacznie swoje spotkania po wakacjach. Z racji rozmaitych obowiązków w tym roku szkolnym nie będzie już spotkań.

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do udziału. 

Zachęcamy do włączenia się w trwającą w naszej parafii całodobową modlitwę JERYCHO. Link do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=sharing

 

W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta od 17.00. 

 

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Święta o godz. 16.30 – zapraszamy na nią kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII. 

 

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

Czwartek – św. Floriana

Piątek – św. Stanisława Kazimierczyka

Sobota – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

 

Uroczystości I Komunii św. w tym tygodniu:

sobota, godz. 12.00, niedziela, godz. 9.30 i 11.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o innych godzinach.

 

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 

W imieniu Społeczności Hospicjum św. Łazarza przekazujemy serdeczne Bóg zapłać za kwotę 6287,30 zebraną podczas kwesty w ubiegłą niedzielę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III Niedziela Wielkanocna

23.04.2023

 

W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnymprośmy Pana Jezusa, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte, które rodzi w nas żywą wiarę.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, a od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W środę Ks. Proboszcz odwołuje spotkanie kręgu w środę. Adoracja od 17.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

W czwartek o godz. 18.45 w kościele próba śpiewu przed I Komunią dla dzieci za wyjątkiem uczniów SP 148. 

W piątek o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 

Kalendarz liturgiczny:

 

poniedziałek    Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski

wtorek                          Święto św. Marka Ewangelisty, dzień imienin Metropolity Krakowskiego

sobota                 Święto św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła, patronki Europy

 

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 

Bóg zapłać za ofiarę 13230 PLN złożoną na całoroczny wystrój kościoła.

 

Dzisiaj wolontariusze ze szkoły podstawowej z ul. Żabiej wraz z panią Katechetką zbierają ofiary na Hospicjum św.

 Łazarza.

          Przypominamy o możliwości wzięcia udziału we wrześniowej pielgrzymce do Rumunii. Chętne osoby prosimy o zapisanie się do końca kwietnia w zakrystii.

          Zapraszamy do skorzystania z darmowego badania PARAMETRÓW STANU ZDROWIA pod kątem

- funkcjonowania organów wewnętrznych

- napięcia mięśniowego

- mineralizacji kości

- poziomu wody i tkanki tłuszczowej

Termin w poniedziałek godz. 9.30 w salce parafialnej na I piętrze. Więcej informacji u Pani Anny przed wejściem głównym kościoła. (nie czytać o 18.00 i 19.15)

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Teresę Kluskę, Bogumiłę Zając ... Dobry Jezu, a nasz Panie   

 

II Niedziela Wielkanocna - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16.04.2023

  

Druga niedziela Wielkanocy to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto naszej Parafii związane z łaską odpustu zupełnego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą dziś przyjętą jest związana obietnica odpustu zupełnego, czyli odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia

W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Krwi Chrystusa. O godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty w Drodze. Tuż po święcie parafialnym Miłosierdzia Bożego, przy rozważaniach i wspólnym śpiewie będziemy trwać przy Najświętszym Sakramencie, dziękując Bogu za Jego ofiarną miłość.

We wtorek Krąg Biblijny o godz. 19.15 Krąg Biblijny z ks. Dariuszem, a w środę o godz. 20.00 zaprasza Ks. Proboszcz.

W piątek o godz. 18.30 Wspólnota Żon zaprasza na spotkanie formacyjne w budynku plebanii. 

Młodzież oazowa składa serdeczne podziękowanie za ofiarę 8500 PLN zebraną w czasie świątecznego kiermaszu. Będzie to wsparciem dla kilkudziesięciu osób z oazy wyjeżdżających na rekolekcje wakacyjne.  

            Za tydzień tradycyjnie wolontariusze ze szkoły podstawowej z ul. Żabiej wraz z panią Katechetką będą zbierać ofiary na Hospicjum św. 

 Łazarza.

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa Miłosiernego.

Po Mszach św. okazja do złożenia datków na całoroczny wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Cezary Wojciechowski - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

Recital organowy - Sarah Kim (Paryż)

 

 

SOBOTA, 15 KWIETNIA 2023

 

godz. 20:00

 

Organy firmy Aeris w Krakowie- Nowym Prokocimiu

Ul. Jana Kurczaba 5

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

5 kwiecień 2023

 

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! 

 

O godz. 15.00 zapraszamy na III dzień Nowenny i Koronkę do Jezusa Miłosiernego. 

 

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. 

 

W piątek ze względu na uroczysty charakter Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na spotkanie o godz. 19.15 w budynku plebanii zapraszamy uczniów klas VI i VII w ramach przygotowania do bierzmowania. Trwając w radości Zmartwychwstania będziemy wspólnie z oazowiczami przeżywać ten czas.   

 

W sobotę o godz. 11.00 ks. Infułat Bronisław Fidelus udzieli sakramentu bierzmowana w naszej Parafii. Na bezpośrednie przygotowanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorek na Mszę o godz. 18.00, środę na 18.45 i w czwartek na 18.oo na do udziału w Eucharystii. 

 

W sobotę o godz. 20.00 odbędzie się koncert organowy światowej sławy wykonawcy z Paryża – Sary KIM. Zapraszamy do udziału.

 

Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego, które jest naszą główną Uroczystością odpustową. Kazania będzie głosił ks. prof. Marek Gilski z Uniwersytetu Jana Pawła II. 

Za tydzień w dniu święta naszej Parafii po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na całoroczny wystrój kościoła, kwiaty i dekoracje.

 

Bóg zapłać Służbie Liturgicznej, młodzieży oazowej, scholi PEREŁKI, Wspólnocie W DRODZE, Panom organistom i kościelnym, chórowi GLORIA za wysiłek i piękną oprawę Triduum Paschalnego. Należy też zauważyć bardzo liczny udział wiernych w obchodach Triduum, co potwierdza, że tworzymy wspólnotę ludzi głębokiej wiary w Zmartwychwstałego. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: + Janina Juszczyk…  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Niedziela Palmowa  

2 kwiecień 2023

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.00 z kazaniem rekolekcjonisty ks. prof. Damiana Wąska. Dzisiaj (w niedzielę) 2 kwietnia Spotkanie pod Oknem Papieskim z okazji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II przy ul. Franciszkańskiej 3 od godz. 20.00.  

Okazja do spowiedzi w tym tygodniu będzie: w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30, w Wielki Czwartek od 6.30 do 8.00, po południu od 17.30 do 18.45 oraz po skończonej liturgii do 23.00. W Wielki Piątek cały dzień i noc do 6.30 w sobotę.

Wielki Czwartek rano ksiądz arcybiskup odprawi Mszę krzyżma o godz. 10.00 w Sanktuarium Jana Pawła II, na której zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń kapłaństwa i biskupstwa. Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 19.00, a potem przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy Mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia.  Chciejmy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Zachęcamy również, by także w sobotę tradycyjnie zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do czasu wieczornej Rezurekcji. W WIELKI PIĄTEK o godz. 7.00 Godzinki o Męce Pańskiej i Adoracja do godz. 18.30. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do rana, serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy. O godz. 22.00 młodzież oazowa zaprasza do udziału w misterium oraz do wspólnej modlitwy.

Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. 

Poświęcenie pokarmów będzie co pół godziny od 9.00 do 14.00. Prosimy pamiętać, aby odłożyć święcone dla ubogich, chorych i samotnych. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00 i będzie połączona z Mszą św. REZUREKCYJNĄ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO oraz procesją wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.

W odpust parafialny po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na kwiaty potrzebne do całorocznego wystroju kościoła. Jest to kwota około 10 000 PLN rocznie. Od dzisiaj jest możliwość złożenia ofiary w skarbonie pod chórem na kwiaty do potrzebne do świątecznego wystroju kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dorosłym, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w dniu 15 kwietnia o godz. 11.00, przypominamy o metrykach chrztu oraz kontakcie telefonicznym, lub mailowym z ks. Proboszczem.

W sanktuarium Jana Pawła II zostali pobłogosławieni 29 nowi szafarze nadzwyczajni, a wśród nich nasi Parafianie Pan Michał i Pan Krzysztof, którzy będą posługiwać poprzez pomoc w zanoszeniu Eucharystii do chorych.  

Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce do Rumunii w dniach od 6 do 14 września. Szczegóły oraz zapisy w zakrystii. 

W przedsionku kościoła młodzież prowadzi kiermasz świąteczny. Można przy tym wesprzeć wyjazd oazowiczów na ich wakacyjne rekolekcje, które kosztują obecnie ponad tysiąc zł. od osoby. Za wszelkie przejawy życzliwości składamy w imieniu młodych serdeczne Bóg zapłać. 


W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Ewa Kotula. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023

 

Dziękujemy ks. Profesorowi Damianowi Wąskowi za wyjątkowy czas rekolekcji. Nauki rekolekcyjne znajdziemy także na stronie parafii w zakładce: AKTUANOŚCI. Dziś wspólnota oazowa prowadzi kiermasz świąteczny. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła można wesprzeć młodzież, kupując m. in. palmy. 

 

W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV TRWAM. Po Mszy o godz. 18.00 Wspólnota w Drodze zaprasza do włączenia się w Eucharystyczną Drogę Krzyżową przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

 

We wtorek Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Stanisława po Mszy wieczornej. O godz. 19.15 Krąg Biblijny z ks. Dariuszem, a w środę o godz. 20.00 zaprasza Ks. Proboszcz.

W piątek na Mszę o godz. 18.00 i Drogę krzyżową zapraszamy uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania.

W sobotę przedświąteczne odwiedziny u chorych od godziny 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Kancelaria w tym dniu nieczynna.

W sobotę o godz. 17.00 wyjeżdżamy autokarami na nocne czuwanie do Częstochowy. Zakończenie około 4 nad ranem i powrót do Krakowa na godz. 7.00 w niedzielę. Zapraszamy. Koszt przejazdu 40 PLN.

Za tydzień w Niedzielę Męki Pańskiej na pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy, przychodzimy do świątyni z palmami.

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, o godz.16.30 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych.

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Sakrament bierzmowania będzie udzielany w sobotę 15 kwietnia o godz. 11.00.

Już dzisiaj zapowiadamy koncert organowy SARY KIM w sobotę 15 kwietnia w przeddzień odpustu parafialnego o godz. 20.00.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce do Rumunii w dniach od 6 do 14 września. Szczegóły oraz zapisy w zakrystii.

 

Zachęcamy, by włączyć się do modlitwy Jerycho na miesiąc kwiecień. Link na stronie parafii.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Joanna Wszołek - Dobry Jezu, a nasz Panie…


 

Zapraszamy, by włączyć się do modlitwy Jerycho na miesiąc kwiecień. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=sharing

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023

 

Czas Wielkiego Postu może nam pomóc w przemianie życia, pracy nad swoimi wadami, a przede wszystkim zmianie myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. 

 

W poniedziałek liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca, przeniesiona z racji niedzieli. Składamy serdeczne życzenia Panu Organiście oraz Panu Kościelnemu w dniu ich Święta. Niech pracowity patron chroni i prowadzi jeszcze przez kolejne długie lata pracy w naszej parafii w zdrowiu i pomyślności. O godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy prowadzonej przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Zachęcamy do włączenia się w to ważne dzieło modlitewne naszej Parafii. O godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety.

 

We wtorek Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Stanisława po Mszy wieczornej. W środę o godz. 20.00 zaprasza Ks. Proboszcz.

W środę zapraszamy na Adorację od 17.00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. O godz. 19.00 na spotkanie formacyjne w budynku plebanii zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148. 

W piątek o godz. 17.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i składania intencji. 

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. W czasie Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 chętni będą mogli złożyć deklaracje przystąpienia do 9 miesięcznej modlitwy, które już dzisiaj można odebrać ze stolika pod chórem

 

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, o godz.a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową śpiewaną przez parafialny chór „Gloria”

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem ks. Rekolekcjonisty.

Sakrament bierzmowania będzie udzielany w sobotę 15 kwietnia o godz. 11.00. Zachęcamy do bierzmowania także osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu, a są duchowo gotowe do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

 

Zachęcamy do wyjazdu na nocne czuwanie do Częstochowy 1 kwietnia. Koszt 40 PLN.

 

Tekst Stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prób dyskredytowania osoby św. Jana Pawła II do odczytania na stronie Parafii lub w wersji papierowej w przedsionku. 

 

Samorządowe Przedszkole nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza na Dzień Otwarty przy ul. Teligi 17 dnia 21 marca, a przy ul. L. Wenedy 23 marca.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Agnieszka Siudek, + Adam Pietrzak, + Maria Branieska – Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ WIELKI

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski

 

 

W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie. „Papież Jan Paweł II – pisał burmistrz Rzymu z okazji jego beatyfikacji – zostawił niezatarty znak na historii chrześcijaństwa oraz na historii narodów Europy i całego świata. Ojciec Święty Wojtyła stał się symbolem, przewodnikiem, zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących. Był Papieżem, którego wkład okazał się decydujący dla obalenia komunizmu oraz tych wszystkich doktryn, które zmierzały do przekreślenia wszelkiej godności i wolności istoty ludzkiej. Liczne narody odnalazły w nim pokłady ogromnej siły, zdolnej do przekazywania piękna wiary i wartości z nią związanych.”

Papież Franciszek z okazji kanonizacji przypomniał, że Karol Wojtyła zanim wyruszył, by przemierzać drogi świata, dorastał do służby Chrystusowi i Kościołowi w swojej Ojczyźnie, w Polsce. „Dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II” – powiedział Franciszek i podkreślił, że Papież Polak nadal inspiruje nas poprzez słowa, pisma, gesty, styl posługi, cierpienie przeżywane z heroiczną nadzieją. „Inspiruje nas jego całkowite powierzenie się Chrystusowi, Odkupicielowi człowieka i Matce Bożej.”

Święty Jan Paweł II to jeden z największych rodaków w naszych dziejach. Jest także ojcem naszej wolności. Szedł przed nami jak Mojżesz – wyprowadził z domu niewoli, przeprowadził przez Morze Czerwone i przypomniał nam tablice Bożych przykazań. Stanął w szeregu wielkich proroków, potężnych w słowie i czynie. Wskazywał drogę, chronił przed niebezpieczeństwem, przestrzegał przed uwikłaniem w ciernie zła i grzechu. Brał nas na swoje ramiona i z miłością odnosił do Chrystusowej owczarni

Poeta i myśliciel cenił i kochał polską kulturę, historię i tradycję. Wielki i wymagający nauczyciel zatroskany był o dziedzictwo, któremu na imię Polska. On z tego dziedzictwa się wywodził, w nim się wychowywał i wzrastał, ono go ukształtowało. Był z tego dziedzictwa dumny i nie wstydził się tego wyznać przed światem. A jednocześnie był tego świata pierwszym obywatelem, szedł do wszystkich narodów. Okazywał szacunek dla każdej kultury, historii i tradycji. Apelował o duchową jedność Europy, przypominał jej chrześcijańskie korzenie, z których wyrasta nasza kultura i cywilizacja.

Jego pielgrzymki do Ojczyzny były wielkimi rekolekcjami dla narodu, milowymi kamieniami naszej historii, tchnieniem Ducha Świętego w sumienia umęczonych i zdezorientowanych rodaków. Wypowiadał słowa mające sprawczą moc, zdolne pchnąć historię kraju i losy ludzi na nowe tory:  „Niech zstąpi Duch Twój”, „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja!” „Każdy powinien mieć swoje Westerplatte!” „Nie lękajcie się być świętymi!” „Miejcie wyobraźnię miłosierdzia!”.

Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. 

Wobec podejmowanych ostatnio na szeroką skalę prób zdyskredytowania osoby i dzieła św. Jana Pawła II, raz jeszcze apelujemy do wszystkich o uszanowanie pamięci jednego z najwybitniejszych naszych rodaków. Przeprowadzony proces kanonizacyjny, a w tym, dogłębna, naukowa analiza historyczna, nie pozostawia wątpliwości odnośnie do świętości Jana Pawła II. 

Czy pozwolimy odebrać sobie ten skarb na podstawie dziennikarskiego omówienia materiałów, wytworzonych przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa? Zostało ono dokonane z pominięciem warsztatu naukowego, w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, innych istniejących dokumentów, raportów czy opracowań. Materiały SB ukazują przede wszystkim skalę inwigilacji osoby kardynała Karola Wojtyły. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której wstydzić się i tłumaczyć musieliby ci, którzy sprzeciwiali się komunistycznej dyktaturze, a nie ci, którzy inwigilowali obywateli, pisali donosy, współpracowali z komunistycznym reżimem, prześladowali wierzących i łamali ludzkie sumienia.

Orzeczenie Kościoła o świętości człowieka nie jest wydawane na podstawie jego pojedynczych decyzji lub ich braku. Bierze się pod uwagę całość życia i działalności oraz zrodzone z nich owoce.

Jako papież, św. Jan Paweł II, zaliczył krzywdę wyrządzaną dziecku w sferze seksualnej do najcięższych przestępstw. Zobowiązał wszystkie episkopaty świata do wprowadzenia szczegółowych norm postępowania w takich przypadkach. Wierni jego wskazaniom, podejmujemy dzisiaj troskę o bezpieczeństwo młodych w strukturach kościelnych. Czujemy się zobowiązani, aby wszystkich zranionych poprzez ludzi Kościoła wysłuchać i przyjść im z konkretną pomocą.

            Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką odwagą i stanowczością bronią dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Apelujemy, aby nie wykorzystywać osoby Papieża Polaka do celów bieżącej polityki. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II za naszą wspólnotę kościelną i narodową. Nie pozwólmy odebrać sobie poczucia dumy i radości z przynależności do Chrystusowego Kościoła. Nie dajmy się podzielić, brońmy wspólnie naszych najcenniejszych wartości.

 

 

Biskupi zebrani na 394. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

 

 

 

 

Warszawa, 14 marca 2023 roku

 

 

 

Za zgodność:

Ks. Jarosław Mrówczyński 

 

Zastępca Sekretarza Generalnego

Konferencji Episkopatu Polski

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03. 2023

 

Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. 

Dziękujemy ks. prof. Damianowi Wąskowi za tegoroczne rekolekcje, które potrwają przez trzy kolejne niedziele. Bóg zapłać za moc głoszonego Słowa. 

Dziś po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa naszej Parafii.

 

Zapraszamy w każdą środę na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. 

 

We wtorek Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Stanisława po Mszy wieczornej. W środę o godz. 20.00 zaprasza Ks. Proboszcz.

W piątek Mszę o godz. 18.00 i Drogę krzyżową zapraszamy uczniów z klas VIII przygotowujących się do bierzmowania.

W następną niedzielę na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii w naszej Parafii za wyjątkiem uczniów SP 148. Przynosząc ze sobą świece podczas wspólnej modlitwy odnowimy przyrzeczenia złożone na chrzcie świętym.  

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, o godz. 16.30 - dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla młodzieży   i dorosłych. 

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem rekolekcjonisty.

Już dzisiaj zapowiadamy nocne czuwanie w Częstochowie w sobotę 1 kwietnia. Zapisy w zakrystii, mailowo i telefonicznie. Szczegóły w późniejszym terminie.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W ramach jałmużny wielkopostnej w sklepiku są do nabycia Baranki Wielkanocne. Koszt zwracany do Caritas to 8 PLN, nadwyżka będzie przeznaczona dla potrzebujących z naszej Parafii.

W najbliższy wtorek 0 godz. 9.00 na Cmentarzu Podgórki Tynieckie w Krakowie, odbędzie się pogrzeb dzieci martwo urodzonych w krakowskich szpitalach nieodebranych przez rodziny do indywidualnego pochówku.

Z racji przeżywanych rekolekcji zachęcamy do zapoznania się z treścią Komunikatu Księdza Metropolity zamieszczonego na stronie internetowej Parafii lub zabrania tekstu w z przedsionka.

Siostry Michalitki z os. Rżąka zapraszają również na „dni otwarte” Przedszkola w dniach 15 i 16 marca (środa, czwartek) od godz. 17.00 do 18.30.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 zaprasza na dzień otwarty w czwartek 16 marca od godz. 17.00 do 19.00. 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jan Rydz, + Maria Tomaszewska, + Agnieszka Siudek - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

 

 

 

Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie

do Wiernych Archidiecezji Krakowskiej

 

Wobec Drogich Wiernych, którzy mogą czuć się zaniepokojeni pojawiającymi się 
w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi nieodległej historii Archidiecezji Krakowskiej, pragniemy przedstawić, co następuje:

1.     Archidiecezja Krakowska pozostaje bezgranicznie wdzięczna Bogu i dumna z wielkiej rzeszy stojących na jej czele przez wieki prawdziwie Bożych pasterzy, wśród których jako pierwszy jawi się Kardynał Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II Wielki. Wiele Jego decyzji, szczególnie tych o charakterze duszpasterskim, do dziś wyznacza właściwy kierunek życia naszej diecezjalnej wspólnoty. Dług, który zaciągnęły pokolenia krakowian i Polaków, odzyskując dzięki Niemu wolność, także na arenie międzynarodowej, i godność, również w odniesieniu do właściwego rozumienia naszej cielesno-duchowej natury, możemy spłacać wdzięczną pamięcią, ukochaniem tego, co On kochał najbardziej oraz studium Jego nauczania. Wobec wszystkich, którzy nie rozumieją naszego przywiązania do św. Jana Pawła II, stwierdzamy: nie da się umniejszyć dobra, które stało się za Jego sprawą, 
a jedynie Bóg sam wie, ile z tego dobra pozostaje wciąż jeszcze nieodkryte w głębi naszych serc i sumień.

2.     Ocena życia i działalności biskupów Kościoła, należąca w najściślejszym sensie do Stolicy Apostolskiej, była w kontekście historycznym dokonywana także w Archidiecezji Krakowskiej. Było to możliwe dzięki rzetelnej pracy specjalistów różnych dziedzin korzystających z zasobów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie funkcjonującego zgodnie z przepisami prawa powszechnego i kanonicznego. Ta mozolna praca dużej liczby wykwalifikowanych osób była i nadal będzie podstawą krytycznych badań historycznych w oparciu o materiały źródłowe. Trudno natomiast zaobserwowane 
w ostatnim czasie próby nerwowego podszywania się pod pracę badaczy – w celu wyrwania podstępnymi metodami strzępów informacji i niefachowego ich wykorzystania – nazwać rzetelną i głęboką analizą problemu, której wszyscy oczekują. 

3.     Należy podkreślić, że w trakcie przeprowadzonej ad casum kwerendy akt personalnych kapłanów, których nazwiska pojawiają się w kontekście przypadków przestępstw seksualnych popełnianych w przeszłości we wspólnocie Archidiecezji Krakowskiej, nie natrafiono na żaden dokument mogący poświadczyć prawdziwość ciężkich zarzutów stawianych obecnie niektórym hierarchom Kościoła w Krakowie. Stwierdzenie to nie stanowi jeszcze ostatecznego werdyktu. Ma jednak z pewnością większą wartość niż tzw. dowody w postaci fragmentów akt tworzonych na potrzeby zbrodniczego aparatu komunistycznej władzy, znajdujących się w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej.

4.     W materiałach Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie uwagę przykuwają pewne okoliczności, które dowodzą niemałej wrażliwości ówczesnych przełożonych kościelnych Archidiecezji Krakowskiej na problem wykorzystywania seksualnego przez osoby duchowne, niepoznany jeszcze wtedy tak dogłębnie, jak dziś. W przypadku ks. Józefa Loranca w latach siedemdziesiątych postępowano bezzwłocznie, równolegle do Sądu Powszechnego, który go skazał, odseparowując go na całe życie od duszpasterstwa dzieci. W tym samym okresie skierowano ks. Eugeniusza Surgenta na badania psychiatryczne 
i psychologiczne, co wtedy nie jawiło się jeszcze wcale jako rzecz oczywista. Ostatecznie nie zezwolono mu na dalszą posługę w Archidiecezji Krakowskiej. W wielu sytuacjach podobna surowość, jednoznaczność i dyscyplina ze strony władzy kościelnej 
w odniesieniu do duchownych mogła stać się, jak choćby w historii ks. Anatola Boczka, powodem podejmowania przez nich prób zemsty w formie fałszywych doniesień składanych funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa.

5.     Jak podkreśla się słusznie, w analizie przypadków przestępstw osób duchownych przeciw VI przykazaniu Dekalogu najwięcej uwagi należy poświęcić ofiarom ich krzywd. Bez względu na to, czy sprawca przemocy żyje, czy jest już osobą zmarłą, wspólnota Archidiecezji Krakowskiej, zainspirowana przykładem wrażliwości i troski o najsłabszych ze strony swojego najwybitniejszego w całych dziejach Pasterza, na różne sposoby stara się otaczać pokrzywdzonych niezbędnym wsparciem. Przede wszystkim, wbrew twierdzeniom krytyki, konsekwentnie realizowany jest sprawdzony już w praktyce sposób przyjmowania powiadomień o nadużyciach, a także nawiązywania kontaktu z osobami skrzywdzonymi, zapewniający im dyskrecję i fachową pomoc. Przekonani o konieczności okazywania pomocy osobom doświadczonym przemocą seksualną nie tylko ze strony osób duchownych przeznaczamy także, w ramach istniejących możliwości, znaczące środki finansowe i organizacyjne, niezależnie od osobistej odpowiedzialności sprawcy, wierząc, że z pomocą Bożą i pod troskliwą opieką ludzi życzliwych każda krzywda może zostać przebaczona i naprawiona.

Wdzięczni za każde okazane w tych dniach świadectwo wielkości św. Jana Pawła II zapraszamy, aby dać wyraz naszej wiernej miłości wobec Niego w rocznicę Jego śmierci 
2 kwietnia br. pod Oknem Papieskim w Krakowie podczas tradycyjnego czuwania, które rozpocznie się o godz. 20.00.

Święty Janie Pawle II Wielki – módl się za nami!

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5.03. 2023

 

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na Górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca.

Dzisiaj o godz. 12.30 ks. Adam odprawia Mszę św. w intencji rodzin odwiedzanych z błogosławieństwem kolędowym z ul. Ściegiennego, ul. L. Wenedy.

W poniedziałek godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety. Od jutra rozpoczynają się w naszej Parafii rekolekcje dla dzieci ze szkól podstawowych, które poprowadzi ks. Piotr Płaszcz. Serdecznie zapraszamy do udziału, a nauczycielom już teraz wyrażamy podziękowanie za organizacyjną pomoc.

We wtorek Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Stanisława po Mszy wieczornej oraz o godz. 19.15 przez ks. Dariusza Głuszko. Ks. Proboszcz odwołuje spotkanie biblijne z powodu wyjazdu na rekolekcje.

W środę o godz. 19.00 na spotkanie formacyjne w budynku plebanii zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148. Zapraszamy na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, o 16.30 - dla dzieci, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Udział w tym nabożeństwie daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W następną niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne z ogólnym tytułem: Wokół pytań o wiarę. Podczas każdej Mszy św. ks. prof. Damian Wąsek będzie odpowiadał na pytanie: Jak wierzyć w świętość Kościoła w obliczu grzechów w jego szeregach? Po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa naszej Parafii.

W ramach jałmużny wielkopostnej w sklepiku są do nabycia Baranki Wielkanocne. Koszt zwracany do Caritas to 8 PLN, nadwyżka będzie przeznaczona dla potrzebujących z naszej Parafii.

Samorządowe Przedszkole Nr 154 ul. Kurczaba 19 serdecznie zaprasza Rodziców oraz Dzieci na dzień otwarty 7 marca w godzinach 15:30- 16:45.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Żabiej zaprasza na dzień otwarty w sobotę 11 marca w godz. 9.00-13.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 zaprasza na dzień otwarty w czwartek 16 marca od godz. 17.00 do 19.00.

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Halina Grudzień -Dobry Jezu, a nasz Panie …

 

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023 r.

 

 

Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu: czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Kościół zachęca wiernych do praktykowania w tym okresie jałmużny, postu i modlitwyJałmużna gładzi grzech. Dziękujemy zatem za jałmużnę w kwocie 7950 PLN dla potrzebujących z naszej parafii złożoną w środę popielcową w formie składki. Po Mszy św. będzie możliwość posypania popiołem na znak nawrócenia i pokuty dla osób, które nie mogły uczestniczyć w środowym obrzędzie. 

 

Z uznaniem i wdzięcznością dla naszych Parafian przekazaliśmy do Caritas kwotę 16980 PLN na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Dzisiaj o godz. 12.30 ks. Paweł odprawia Mszę św. w intencji rodzin odwiedzanych z błogosławieństwem kolędowym z ul. Teligi. 

poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV TRWAM. 

We wtorek Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Stanisława po Mszy wieczornej. W środę na Krąg zaprasza ks. Proboszcz o godz. 20.00.

W środę adoracja od godz. 17.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 17.30.

I czwartek miesiąca adoracja od godz. 17.00 i modlitwa w intencji powołań. 

I piątek o godz. 6.00 Godzinki o Męce Pana Jezusa. Wyjątkowo ks. Proboszcz udaje się do chorych w piątek od 8.30. Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00; od 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.30 dodatkowa Msza św., a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci. Na Msze o 16.30 i Drogę krzyżową zapraszamy uczniów z klas VII przygotowujących się do bierzmowania. O 17.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.00 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. 

I sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. Ks. Paweł odwiedzi chorych wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca – 11 marca.  Kancelaria z racji 1-szej soboty będzie nieczynna. O godz. 13.00 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta. 

niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00. Udział w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.

 

Zachęcamy do włączenia się w maraton modlitewny JERYCHO. Link do zapisów: 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=sharing

 

W sobotę 4 marca rodziny Domowego Kościoła zapraszają do wspólnego czytania Ewangelii. Wydarzenie odbędzie się Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie w g0dz. 8.00 – 17.00. Szczegóły na plakatach. 

 

Samorządowe Przedszkole nr 28 przy ul. Republiki Korczakowskiej 3 zaprasza Rodziców z dziećmi w wieku 3-6 lat na dzień otwarty 2 marca w godz. 17.00 do 19.00.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Żabiej zaprasza na dzień otwarty w sobotę 11 marca w godz. 9.00-13.00. 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 zaprasza na dzień otwarty w czwartek 16 marca od godz. 17.00 do 19.00. 

 

 

 

VII Niedziela Zwykła

19.02.2023 r.

 

Nabożeństwo 40 godzinne przygotowujące do Wielkiego Postu w niedzielę i poniedziałek od 15.00 do 18.00.

      W poniedziałek adoracja Stowarzyszenia Krwi Chrystusa o godz. 17.00. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę. Po wieczornej Mszy Św. wspólnota w drodze wraz z księdzem Stanisławem zaprasza na konferencję poświęconą rozpoczynającemu się okresowi Wielkiego Postu. Podczas adoracji przed Najświętszym Sakramentem, ubogaconej rozważaniami, odpowiemy sobie na pytania "czym jest Wielki Post i jak go najlepiej przeżyć? Jak zaangażować się by pogłębić swoją relację z Chrystusem?"

      We wtorek o godz. 18.30 koncert w wykonaniu studentów Katedry Organów Akademii Muzycznej w Poznaniu. Po Mszy wieczornej na krąg biblijny zaprasza ks. Stanisław. O godz. 19.15 krąg biblijny prowadzony przez ks. Dariusza Głuszko. 

środę rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia i jak co roku sypiemy popiół na nasze głowy. Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.30. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Od dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

            W czwartek o godz. 18:30 - z okazji jubileuszu Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert w wykonaniu Jakuba Woszczalskiego, pedagoga szkoły, który wykona Symfonię Cezara Francka oraz Widora.

            piątek na Mszę Św. o godz. 18.00 i Drogę krzyżową zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W każdy piątek Wielkiego Postu na Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 6.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych po Mszy wieczornej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

Rekolekcje wielkopostne WOKÓŁ PYTAŃ O WIARĘ wygłosi ks. prof. Damian Wąsek, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II. 

III Niedziela Wielkiego PostuJak wierzyć w świętość Kościoła w obliczu grzechów w jego szeregach?

IV Niedziela Wielkiego Postu: Jak wierzyć w sens modlitwy, skoro nie słychać odpowiedzi Boga?

V Niedziela Wielkiego Postu: Co znaczy wierzyć?

 

      Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych zaprasza na dzień skupienia 11 marca w klasztorze Sióstr Nazaretanek. Zapisy przez stronę internetową lub u ks. Proboszcza.

      

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Leszek Baranik, + Wioletta Leśniak, + Maria Dudka      Dobry Jezu, a nasz Panie …

VI Niedziela Zwykła

12. 02. 2023 r.

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem                 i najbliższymi. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni a On będzie działał w naszych sercach.

      O godz. 12.30 Msza św. odprawiana przez ks. Proboszcza w intencji Parafian odwiedzanych z kolędowym błogosławieństwem na ul. Kozietulskiego, Republiki Korczakowskiej i Jerzmanowskiego. W następne niedziele kolejni księża odprawią dziękczynienie z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę przez cały rok dla odwiedzanych Parafian.

Po Mszy Św. o godz. 19.15 wieczór adoracji prowadzony przez młodzież oazową. 

          W poniedziałek  o godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Szkoły Społecznej oraz Zaczarowanej Planety. 

           W wtorek święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

W środę o godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę o godz. 19.00 na spotkanie formacyjne w budynku plebanii zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148. O godz. 20.00 ks. Proboszcz zaprasza na Krąg Biblijny.

W piątek na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 i Mszę Św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

W następną niedzielę na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii za wyjątkiem uczniów SP 148. Podczas wspólnej modlitwy zostaną przekazane książeczki. 

W przyszłą niedzielę po Mszach św. na prośbę Metropolity zbieramy ofiary do puszki na pomoc pokrzywdzonym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.

Nabożeństwo 40 godzinne przygotowujące do Wielkiego Postu w przyszłą niedzielę i poniedziałek od godz. 15.00.  

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Maciej Bukowski Dobry Jezu…

V Niedziela Zwykła

5.02.2023 r.

 

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Dziś z racji I niedzieli miesiąca okazja do adoracji po każdej Mszy św. 

  

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia

 

środę o godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

piątek Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa o godz. 17.30. O godz. 19.30 przy kościele św. Wojciecha na Rynku modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych.

 

sobotę 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. To Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Świętą osoby chore i w podeszłym wieku. W ich intencji zostanie odprawiona Eucharystia z prośbą o uzdrowienie i umocnienie udzielone wraz z sakramentem namaszczenia chorych.  

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 19.15 zapraszamy wieczór adoracji, który poprowadzi wspólnota oazowa naszej parafii.

 

Dziękujemy serdecznie z ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy kwotę o 5 tysięcy większą niż w ubiegłym roku i wyniosła 12980 PLNBóg zapłać.

 

Przy naszej chrzcielnicy mamy wystawioną stułę św. Jana Pawła II i piuskę Benedykta XVI. Niech ta obecność przypomni nam te wielkie i historyczne postaci Kościoła współczesnego.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Elżbieta Gocel, Dobry Jezu, a nasz Panie …

IV Niedziela Zwykła

29. 01. 20223

 

Chór Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Musica ex Anima oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” serdecznie zaprasza na Koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia br. o godzinie 16.30 w Auli św. Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek    - św. Jana Bosko

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 

 

Spotkanie wspólnoty W drodze na najbliższy poniedziałek. Rozpoczęcie godz. 19.00 mszą świętą w Kościele, po niej spotkanie przy herbatce i ciastku.

 

W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Kancelaria nieczynna. Msze Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30, po niej Adoracja w intencji powołań oraz Msza św. o 18.00. Tego dnia na Msze św. przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu obchodzimy też 27 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Taca będzie przeznaczona na materialne wsparcie borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych.

 

I piątek spowiedź święta od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.30. Z racji ferii uczniów klas VII zapraszamy na Mszę i spotkanie po feriach 17 lutego o godz. 18.00. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa o godz. 17.30. 

 

I sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. Ks. Paweł odwiedzi chorych w marcu. Kancelaria z racji 1-szej soboty będzie nieczynna. 

 

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę JERYCHO. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=sharing

 

Osoby, które chcą jeszcze zaprosić z wizytą kolędową mogą się umówić telefonicznie, lub w zakrystii. 

 

Dzisiaj po Mszach św. zbieramy na ogrzewanie naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Zainstalowaliśmy nowe mikrofony i pętlę indukcyjną, która pozwoli osobom używającym aparaty słuchowe do bezpośredniego odsłuchu z mikrofonów. Zachęcamy wszystkich używających aparaty słuchowe do wykorzystania tej technologii w naszym kościele. Koszt modernizacji nagłośnienia to 9800 PLN.

 

W sklepiku jest do nabycia obszerny album KOŚCIOŁY ARCHIDECEZJI KRAOWSKIEJ. Tekst dotyczący naszej parafii przygotował ks. Proboszcz. Cena w naszym sklepiku o 30 PLN tańsza i wynosi złotych 80.

Kończąc spotkania kolędowe serdecznie dziękujemy za ogromną życzliwość oraz złożone ofiary. Wykorzystamy je m. in. na całoroczne utrzymanie księży emerytów w domach chorych, utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II, Seminarium duchownego, kurii krakowskiej, misjonarzy z diecezji krakowskiej oraz bieżące potrzeby duszpasterskie. Bóg zapłać. 

 

Do Domu Ojca odeszli: śp. + Genowefa Micał-Jarosiewicz, + Danuta Kowalska, + Irena Cekiera, + Genowefa Kuzak - Dobry Jezu…  

  

Z żalem informujemy, że zmarła + Janina Głowacz, mama ks. Pawła naszego wikariusza. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13.00 w Luszowicach. Wyjazd autokaru o godz. 11.3o spod LEWIATANA. Zapisy dla chętnych w zakrystii. DOBRY JEZU, A NASZ PANIE….

 

III Niedziela Zwykła

22.01.2023

 

Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. Dzięki Słowu Bożemu możemy zrozumieć istotę nauczania Chrystusa i Jego przesłanie do każdego człowieka. Słowo Boże ma moc przemiany naszego życia. Dzieje się tak, gdy je poznajemy i przyjmujemy. Powinnyśmy codziennie żyć Słowem Bożym. Dlatego wracając z kościoła do naszych mieszkań zachęcamy, by odnaleźć jeśli trzeba nasze Pismo św. i położyć je w takim miejscu, aby każdy z domowników miał w zasięgu ręki. 

 

W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek     - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

w środę          - Święto nawrócenia św. Pawła;

w piątek         - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;

w sobotę        - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

 

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą. 

 

poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja i TV TRWAM. Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. W środę od godz. 17.00 Adoracja, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 17.30. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych.

 

W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na koncert organowy. Wystąpi Kamil Strojek, student 3 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Arkadiusza Bialica. Wykona muzykę organową kompozytorów francuskich epoki baroku, romantyzmu i XX w.

 

Dziękujemy za troskę o zamykanie drzwi w ogrzewanym kościele. Miesięczny koszt utrzymania temperatury 14 C w sezonie grzewczym wynosi 10 tys. PLN. Składkę po Msza św. w przyszłym tygodniu wykorzystamy na ten cel. Bóg zapłać. 

 

Do Domu Ojca odeszły: śp. + Józefa Musiał, + Krzysztof Mardaus, + Janusz Paradysz, + Antoni Stankiewicz - Dobry Jezu…  

 

 

PLAN KOLĘDY

 

Ks. Proboszcz

Jerzmanowskiego bl. 2AD, 2AC, 2BD, 2BC ,2BB poniedziałek od 18.00

Jerzmanowskiego bl. 8 środa od 19.00

 

Ks. Stanisław 

K. Wallenroda 59 (nr. 10,18,36,38,41,51,54,55,58,60,62) poniedziałek od godz. 18.45

K. Wallenroda 59 (nr 64,70,84,89, 97) oraz blok 55 środa od godz. 17.00

 

Ks. Paweł 

Teligi 30 poniedziałek od godz. 16.00

Teligi 17 poniedziałek od godz. 19.00

Teligi 23 (od nr 23) środa od godz. 15.00 

II Niedziela Zwykła

15.01.2023

 

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. 

 

W tym tygodniu wspominamy:

 

We wtorek - św. Antoniego, opata

W sobotę   - św. Agnieszkę; w tym dniu przypada Dzień Babci, w niedzielę - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. 

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą. 

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

poniedziałek od godz. 17.00 Adoracja uwielbienia Najświętszej Krwi Chrystusa prowadzona przez członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę i dzieło stowarzyszenia. O godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety. 

 

We wtorek Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Stanisława po Mszy wieczornej i o 19.15 ks. Dariusza Głuszki.

 

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.17.00. O 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

 

Wyjątkowo w czwartek godz. 19.00 na spotkanie formacyjne w budynku plebanii zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148.

 

piątek nabożeństwo do Miłosiernego Jezusa o godz. 17.30. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych w środy za żyjących, w piątki za naszych zmarłych.

 

Można zgłaszać zaproszenia na wizytę kolędową. Najprościej drogą telefoniczną lub w zakrystii, by umówić konkretny termin spotkania.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Lidię Pietryka-Szatkowską, + Felicję Tutkaj, 

+ Tadeusza Kudera, + Teresę Babicz, + Bolesława Pawłowskiego, + Tomasza Ordyk 

.. Dobry Jezu, a nasz Panie…


PLAN WIZYTY KOLĘDOWEJ od 16 stycznia

 

Ks. Proboszcz

Jerzmanowskiego bl. 28 poniedziałek 16.01. od 16.00

Jerzmanowskiego bl. 26 poniedziałek 16.01. od 18.00

Jerzmanowskiego bl. 24 wtorek od 16.00, bl. 20 od godz. 18.00

Jerzmanowskiego bl. 18 środa od 19.00

Jerzmanowskiego bl. 12 czwartek od 16.00

Jerzmanowskiego bl. 10 piątek od 16.00

Republiki Korczakowskiej bl. 17 sobota od 10.00, bl. 19 sobota od ok. 12.00

Jerzmanowskiego bl. 2AD, 2BD, 2BC poniedziałek 23.01. od 18.00

 

Ks. Adam 

L. Wenedy 15 środa kl. I i II od godz. 16, kl. III i IV od godz. 17.30

Ściegiennego 55 czwartek kl. I od godz. 16, kl. II od godz. 18.00

Ściegiennego 55 piątek kl. III od godz. 16.00, kl. IV od godz. 17.00

 

Ks. Stanisław 

Kurczaba 11 poniedziałek od godz. 18.45

Kurczaba 13 wtorek od godz. 19.45

Kurczaba 18 środa od godz. 17.00

K. Wallenroda 51C i 53 czwartek od godz. 17.00

Kurczaba 16 piątek od godz. 17.00

K. Wallenroda 57 sobota od godz. 12.00

K. Wallenroda 59 (nr. 10,18,36,38,41,51,54,55,58,60,62) poniedziałek 23 stycznia od godz. 18.45

K. Wallenroda 59 (nr 64,70,84,89, 97) oraz blok 55 środa 25 stycznia od godz. 17.00

 

Ks. Paweł 

Teligi 22 poniedziałek od godz. 16.00

Teligi 32 czwartek od godz. 17.00

Teligi 23 (do nr 19) piątek od godz. 16.00

Teligi 26 sobota od godz. 15.00

Teligi 26b sobota od godz. 18.00

Teligi 30 poniedziałek 23 stycznia od godz. 16.00

Teligi 17 poniedziałek 23 stycznia od godz. 19.00

Teligi 23 (od nr 23) środa 25 stycznia od godz. 15.00 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

8. 01.2023 r.

  

Dzisiejsza Niedziela kończy w Kościele Okres Bożego Narodzenia, ale ze względu na tradycję kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego.

 

 Dziś po Mszy św. o 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu przygotowana przez młodzież oazową.

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 17.30. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

 

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.17.00. O 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W sobotę o godz. 10.00 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta. 

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 41 serdecznie zapraszają w najbliższy czwartek 12 stycznia na „Koncert Pachnący Piernikami”. 

 

W ostatnim tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Antoni Szumiło-Kulczycki, + Krzysztof Solnica … Dobry Jezu a nasz Panie… 

 

 

 

PLAN KOLĘDY: od 7 do 16 stycznia 

 

Ks. Proboszcz:     wtorek         ul. Jerzmanowskiego 36 od godz. 17.30

                                    środa           ul. Jerzmanowskiego 34 od godz. 10.00 i od godz. 

                                                          16.00 dla wracających z pracy (pozostali po Mszy 

                                                         wieczornej od godz. 19.00)

                                   czwartek     ul. Jerzmanowskiego 32 od godz. 16.00

                                   piątek         ul. Jerzmanowskiego 30 od godz. 16.00

                                   sobota        ul. Republiki Korczakowskiej 3 od godz. 10.00

            poniedziałek 16.01,          ul. Jerzmanowskiego 28 od godz. 16.00, 

                                                          bl. 26 od godz. 18.00

                                                

 

ks. Adam:         poniedziałek  ul. L. Wenedy 11, kl. I i II od godz. 16.00, 

                                                      kl. III i IV od godz. 17.00

                              środa               ul. Ściegiennego 69, kl. I i II od godz. 16.00,

                                                      kl. III i IV od godz. 17.00, kl. V-VII od godz. 18.30

      czwartek         ul. Ściegiennego 69, kl. VIII od godz. 16.00, 

                               ul. Ściegiennego 70, kl. I i II od godz. 17.00, 

                               kl. III i IV od godz. 18.00 

      piątek              ul. Ściegiennego 57, kl. I-III od godz. 16.00,

                               kl. IV od godz. 17.00, kl. V i VI od godz. 18.00 

      sobota             ul. L. Wenedy 5, kl. I od godz. 13.00, 

                               kl. II i III od godz. 14.30, kl. IV od godz. 16.00

             

ks. Paweł:       poniedziałek   ul. Teligi 16, od godz. 16.00

                            środa                ul. Teligi 18, od godz. 15.00, Teligi 19/1, ok. godz. 20.00

                                                     

                            czwartek          ul. Teligi 19, od godz. 19.00    

                            piątek              ul. Teligi 20, godz. 16-17.30 do nr 39, 

 od godz. 19.00 kolejne mieszkania                       

    sobota              ul. Teligi 26a, od godz. 19.30

        poniedziałek 16 stycznia  ul. Teligi 22, od godz. 16.00

 

ks. Stanisław    poniedziałek ul. Kurczaba 17, 23, od godz. 18.45, 

                                wtorek            ul. Kurczaba 8, od godz. 19.45

                                środa              ul. Kurczaba 35, od godz. 17.00

                                czwartek        ul. Kurczaba 33, od godz. 17.00

                                piątek            ul. Kurczaba 13/57 i Kurczaba 31, od godz 17.00

                                sobota            ul. Kurczaba 37, od godz. 12.00

          poniedziałek 16 stycznia  ul. Kurczaba 11, od godz. 18.45

 

OBJAWIENIE PAŃSKIE – TRZECH KRÓLI

6 stycznia 2023 roku

 

 

Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Jej najbliższy program dostępny w gablotach przy kościele i na stronie internetowej. Plan na następny tydzień zostanie ogłoszony w niedzielę. 

 

Jutro odwiedziny chorych od 8.30. Ksiądz Proboszcz jutro nie będzie odwiedzał chorych; kolejna wizyta w pierwszą sobotę lutego. 

 

W niedzielę po Mszy św. o 19.15zapraszamy na Wieczór Adoracji prowadzony przez wspólnotę oazową naszej Parafii. 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

1.01.      2023 r.

 

Dzisiaj z racji I niedzieli po Mszach św.  będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Msza św. o godz. 11.00 miedzy innymi w intencji dobroczyńców akcji Paczuszka dla maluszka na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

 

We wtorek po Mszy wieczornej 19.00 Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Stanisława, o 19.15 Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Dariusza.

 

środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.17.00., a o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

 

Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę JERYCHO. Link do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=sharing

 

 

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na Misje katolickie. Z racji I piątku dla chętnych okazja do spowiedzi przed i podczas Mszy św. 

 

W I sobotę odwiedziny chorych od 8.30.

 

Za tydzień po Mszy św. o 19.15 będzie Wieczór Adoracji.

 

Statystyka w roku 2022:

Chrzest przyjęło                   - 58 dzieci (o 16 mniej niż przed rokiem)

Małżeństwo                          - 13 par (o 1 mniej niż przed rokiem)

Pogrzeby                               - 144 osoby (o 2 osoby więcej niż przed rokiem)           

 

Na początku Nowego Roku składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na niedzielną tacę, do kopert i wpłacają na konto parafialne. Korzystając z okazji zakupiliśmy dużą włoską monstrancję i kustodię, które będziemy wykorzystywać do codziennej Adoracji. Koszt blisko 10 tys. Jeśli ktoś miałby życzenie uczestniczyć w kosztach, składamy serdeczne podziękowanie.

 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Janusza Piskorz, + Edwarda Gach, + Mieczysławę Matusiak, + Anetę Kuklicz, + Marię Radosta… Dobry Jezu, a nasz Panie…

PLAN KOLĘDY:

od 2.01.2023

 

Ks. Proboszcz:

poniedziałek        od godz. 16.00, ul. Kozietulskiego bl. 1

                               od godz. 17.00, ul. Kozietulskiego bl. 5

                            

ks. Adam:              

 poniedziałek       od godz. 16.00, ul. Ściegiennego bl. 93

                               od godz. 17.00, ul. Ściegiennego bl. 89

 środa                    od godz. 16.00, ul. L. Wenedy bl. 1, kl. I i II

od godz. 17.00, ul. L. Wenedy bl. 1, kl. III i I

czwartek               od godz. 16.00, ul. L. Wenedy bl. 9, kl. I i II

          od godz. 18.00, ul. L. Wenedy bl. 9, kl. III i IV

sobota                   od godz. 15.00, ul. Ściegiennego bl. 73, kl. I do III

sobota                   od godz. 16.00, ul. Ściegiennego bl. 73, kl. IV do VI sobota                   

                               od godz. 15.00, ul. Ściegiennego bl. 73, kl. VII do VIII

 

ks. Paweł:      

poniedziałek   od godz. 16.00, Teligi 2; od godz. 18.00 Teligi 3a i 3;

  od godz. 19.30-21 Teligi 4, m. 7,21,23,24

środa                od godz. 15.00 Teligi 4 od nr 32;

  od godz. 17.00 Teligi 6 (bez nr 39),

  od godz. 19-21 Teligi 10 (bez nr 15)

czwartek          od godz. 16.30 Teligi 12, od godz. 19.00 Teligi 13

sobota              od godz. 14.00 Teligi 14 (bez nr 27),

od godz. 19.00Teligi 15

poniedziałek 9 stycznia od godz. 16.00, Teligi 16

 

ks. Stanisław   

poniedziałek        od godz. 18.00, Kurczaba 1; 7; 9.

wtorek                   od godz. 19.45, Kurczaba 2.

środa                     od godz. 18.45, Kurczaba 4.

czwartek               od godz. 17.00, Kurczaba 10; 12.

sobota                   od godz. 12.00, Kurczaba 14.

poniedziałek 9 stycznia od 18.45, Kurczaba 17; 23. 

wtorek 10 stycznia od 19.45, Kurczaba 8

 

 

 

 

NARODZENIE PAŃSKIE

25.12.2022

 

Życzymy Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu Narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

W poniedziałek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego, a składka jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

 

We wtorek świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezus. Na Mszy św. porannej poświęcamy wino.

 

W środę w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników.

 

W piątek, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina.

 

W sobotę przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godzinę 18.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

 

W przyszłą niedzielę będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

 

Przypominamy o zgłaszaniu chęci odwiedzin kolędowych do 1 stycznia poprzez wrzucenie kartki z adresem do skarbony pod chórem, mail, SMS, telefonicznie, lub w zakrystii. Za tydzień podamy plan kolędy.

W naszej parafii do 1 stycznia trwa zbiórka w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”, w której pomagamy Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Lista potrzebnych artykułów znajduje się na ulotkach przy choince w kaplicy Matki Bożej.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: + Artura Podgajnego, + Jana Orzechowskiego. Dobry Jezu…  

 

4 Niedziela Adwentu  

18.12. 2022

 

W ostatnim tygodniu Adwentu starajmy się niech najważniejsza dla nas będzie troska o duchowe przygotowanie, żeby Nowonarodzony Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 17.00 a także w sobotę od 6.30 do 9.00. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w Mszach Św. roratnich rano o 6.30, wieczorem o 18.00. 

 

Młodzież ze wspólnoty oazowej prowadzi kiermasz świąteczny. W ich imieniu składamy serdeczne podziękowania za okazanie wsparcia przy wszelkich podejmowanych inicjatywach w naszej Parafii. Po Mszy o 19.15. zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas uroczystych Nieszporów.  

 

W poniedziałek o godz. 17.00 Adoracja i spotkanie modlitewne wspólnoty Krwi Chrystusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków wspólnoty. 

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na Krąg Biblijny oraz spotkanie opłatkowe do sali na piętrze, o 19.15 na Krąg Biblijny zaprasza ks. Dariusz Głuszko, a w środę o 20.00 zaprasza ks. Proboszcz.

 

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, ale wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Pasterka o godz. 22.00 z chórem Gloria i 24.00 z młodzieżą oazaowąSkładka zbierana podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Krakowskiej. Natomiast w drugi dzień świąt taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. 

 

W sobotę obchodzi imieniny Ks. Adam, z tej okazji życzymy Mu wiele łask od Jezusa Miłosiernego i sił do pracy w naszej parafii oraz w trudnej i odpowiedzialnej posłudze kapelana w Miejskim Centrum Opieki.

 

W poświęcone opłatki i świece wigilijne można się zaopatrzyć w zakrystii i w naszym sklepiku. 

 

Ks. Sławomir pracujący w Czechach składa serdeczne podziękowania za tak wielką hojność. Bóg zapłać za kwotę 16 430 PLN przekazaną na remont plebanii w parafii w Szumperku.

 

Przypominamy, że w naszej parafii do 1 stycznia trwa zbiórka w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”, w której pomagamy Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Lista potrzebnych artykułów znajduje się na ulotkach przy choince w kaplicy Matki Bożej.

 

Jako duszpasterze pragniemy spotkać się osobiście na modlitwie i rozmowie z wszystkimi chętnymi Parafianami. Prosimy o przekazanie nam do 1 stycznia swojego adresu tylko w postaci nazwy ulicy, numeru bloku i mieszkania bez podawania danych osobowych. Chęć przyjęcia kolędy można potwierdzić drogą mailową, SMSem, telefonicznie lub na kartce, wrzucając adres do skarbony pod chórem, w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły będą podane (dzięki życzliwości Spółdzielni Mieszkaniowej) na ogłoszeniu umieszczonym na drzwiach klatki. Z wizytą duszpasterską udamy się według ogłoszonego porządku po 1 stycznia. 

 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: + Stanisława Górę, Zenona Kamalika, Mirosława Bandyszaka, Józefa Ciesielskiego, Barbarę Godlewską, Annę Heretyk, Dobry Jezu…  

III Niedziela Adwentu

11.12.2022

 

Po Mszach w przedsionku kościoła młodzież oazowa dalej rozprowadza m. in. sianko na wigilijny stół, kadzidło, ciasto i okolicznościowe dekoracje. Można przy tym wesprzeć wszelkie inicjatywy młodych w naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi nasza formująca się młodzież. 

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych roratnich w dni powszednie o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. 

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 17.30. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych za żyjących w środę, za zmarłych w piątki. 

 

            We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na Krąg biblijny, a ks. Proboszcz w środę 20.00.

            Także we wtorek od godz. 16 do 18 SP nr 148 przy ul. Żabiej zaprasza na Wielki Świąteczny Kiermasz. 

 

            W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i krótkie spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII.  

 

W sobotę w godz. 15-18.30 wspólnota Żon zaprasza na adwentowy dzień skupienia dla kobiet. W programie Eucharystia, konferencja, adoracja oraz spotkanie w salce parafialnej. Szczegóły na plakatach. 

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy na uroczyste nieszpory, które poprowadzi wspólnota oazowa. 

 

Odwiedziny chorych z okazji świąt będą w piątek 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób, do których nie chodzimy co miesiąc. 

Poświęcone opłatki wigilijne do odbioru w zakrystii i sklepiku.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. Mirosława Majcher, Teresę Kos, Grzegorza Kruszynę, Paulinę Kleban, Tadeusz Guzik, Wiesława Fiołek .. Dobry Jezu, a nasz Panie….

 

II Niedziela Adwentu

4.12.2022

            Roraty w dni powszednie o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00.

Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. W każdą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.30 Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa.

 Dziś po Mszach w przedsionku kościoła młodzież oazowa rozprowadza m. in. sianko na wigilijny stół, kadzidło, ciasto i okolicznościowe dekoracje. Można przy ty wesprzeć wszelkie inicjatywy młodych w naszej Parafii.  

                Po Mszy o 19.15 zapraszamy na nabożeństwo, które poprowadzi parafialna grupa młodzieży Ruchu Światło Życie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy pieśniami podczas Akatystu ku czci Matki Bożej.

            W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zmianka Tajemnic Żywego Różańca

            We wtorek o godz. 19.00 Krąg biblijny prowadzony przez ks. Stanisława i drugi Krąg biblijny o godz. 19.15 prowadzony przez ks. Dariusza Głuszko. 

            W środę na Krąg biblijny zaprasza ks. Proboszcz o godz. 20.00. O godz. 19.00 na plebanię zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148.

            W czwartek 0 godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety. 

sobotę zapraszamy na zapowiadany już koncert organowy w wykonaniu Pana Arkadiusza Bialica, profesora Akademii Muzycznej w Krakowie, który na naszych organach nagrał płytę CD z okazji 200 lecia urodzin Cesara Francka. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień kazania będzie głosił ks. Sławomir Sułowski, pracujący jako proboszcz w czeskim Szumperku. Po Mszy św. będzie okazja do pomocy finansowej ubogiego kościoła w Czechach.    

W następną niedzielę na Mszy o godz. 11.00 poświecenie medalików. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas trzecich za wyjątkiem uczniów SP 148, które w naszej Parafii przygotowują się do I Komunii. Po Mszy o 12.30 serdecznie zapraszamy na do wigilijnego stołu na plebani osoby samotne, starsze czy nie mające z kim spędzić tego czasu. Przez modlitwę, śpiew kolęd i posiłek chciejmy uświęcić ten wyjątkowy czas. Z racji organizacji prosimy, aby osoby chętne zgłaszały się lub zostały zapisane w zakrystii.

Za tydzień zapraszamy także na wieczór adoracji, który poprowadzi wspólnota oazowa. 

 

W tym tygodniu czcimy:

We wtorek         - św. Mikołaja, biskupa

W środę              - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W czwartek     - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski. 

Dziękujemy za wspólną troskę o zamykanie drzwi kościoła, który jest od kilku tygodni ogrzewany. Miesięczny koszt oleju opałowego w sezonie grzewczym wynosi 10 tys. PLN.

Nasza rodaczka, siostra Faustyna pracująca na misjach na Filipinach prosi o zbiórkę różańców, które zbieramy do 1 stycznia. Prosimy o składanie pod chórem, lub w zakrystii.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. + Edward Chochół, + Łucja Romek ; Dobry Jezu, a nasz Panie….

I Niedziela Adwentu

27.11.2022

Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Roraty w dni powszednie będą o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w tegorocznych roratach. Od poniedziałku do piątku będziemy przeżywali je z Joachimem, dziadkiem Pana Jezusa. Zapraszamy na codzienne nauki oraz do procesji z lampionami na początku Mszy. 

Dzisiaj po Koronce do Bożego Miłosierdzia koncert chóru GLORIA oraz Pana Organisty Dawida Rzepki. Zapraszamy.

W tym tygodniu wspominamy:

W środę        - święto św. Andrzeja Apostoła

w sobotę       - św. Franciszka Ksawerego

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy niech Matka Boża Nieustającej Pomocy oświeca każdą chwilę życia.

Po Mszy św. o godz. 6.30 poświęcimy (liśmy) wigilijne opłatki, w które można się zaopatrzyć w zakrystii i sklepiku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla służby kościelnej. Dziękujemy za życzliwość i wdzięczność za ich ofiarną służbę.

Wraz z rozpoczęciem Adwentu Caritas rozprowadza Świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy. Kupując świecę w naszym sklepiku wspomagamy biedniejszych od siebie.

Podobnie jak w zeszłym roku, w naszej Parafii odbędzie się zbiórka artykułów dla dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczuszka dla Maluszka" organizowanej przez Fundację Małych Stópek. W Kaplicy Matki Bożej będzie choinka, przyozdobiona specjalnymi papierowymi bombkami z informacjami o tym w jaki sposób można przyłączyć się do akcji. Bombkę należy zerwać i zabrać do domu. W tym roku będziemy pomagać Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Lista potrzebnych artykułów znajduje się na ulotkach przy choince. Dary należy przynosić do Kościoła i zostawiać pod choinką w Kaplicy Matki Bożej. Zbiórka trwa do 01 stycznia

Wspólnota W drodze zaprasza na mszę świętą w poniedziałek na godz. 19.00 do Kościoła, a po niej na wspólną adorację rozpoczynająca okres Adwentu.

Zachęcamy do włączenia się w maraton modlitewny JERYCHO. Link do zapisów na stronie Parafii.

W I czwartek Godzina święta o 17.00. W I piątek spowiedź od 16.00. Na Mszę o godz. 16.30 zapraszamy uczniów z klas VII przygotowujących się do bierzmowania. Podczas Mszy o godz. 18.00 do wspólnej modlitwy zapraszają rodziny Domowego Kościoła naszej diecezji. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Oazę Rodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych najbliższych. 

W sobotę odwiedziny chorych od 8.30, a o godz. 13.00 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta. 

W niedzielę za tydzień po Mszach świętych młodzież oazowa prowadzić będzie kiermasz świąteczny. Kupując przygotowane rzeczy można wesprzeć młodych zaangażowanych w życie naszej parafii i wszelkie inicjatywy przez nich podejmowane.

W niedzielę 11 grudnia po Mszy o 12.30 serdecznie zapraszamy na do wigilijnego stołu na plebani osoby samotne, starsze czy nie mające z kim spędzić tego czasu. Przez modlitwę, śpiew kolęd i posiłek chciejmy uświęcić ten wyjątkowy czas. Z racji organizacji prosimy, aby osoby chętne zgłaszały się lub zostały zapisane w zakrystii. 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Zbigniew Sawicki.. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11KDcQwZ6QHweEU6ckgH3RokfODTesTlv9dsqZ2WRk2Q/edit?usp=drivesdk

Uroczystość

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20.11.2022

Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla przybliża nas do końca roku liturgicznego w Kościele. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent. O godz. 16.30 SACROSONG w Sali parafialnej. 

 

Codziennie o godz. 15.00 Godzina MiłosierdziaNabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zapraszamy i zachęcamy do składania modlitewnych intencji. W każdą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nowennę do MBNP. W piątek 17.30 nabożeństwo no Miłosierdzia Bożego, a codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W tym tygodniu wspominamy:

 

poniedziałek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

wtorek           - św. Cecylię, dziewicę i męczennicę - patronkę muzyki kościelnej;

piątek             - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy, męczennicy

                        

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych.

 

W poniedziałek o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy podczas adoracji zaprasza wspólnota Krwi Chrystusa. Wspólnota dorosłych W Drodze zaprasza na godz. 19.00 do kaplicy na Mszę świętą oraz nabożeństwo w intencji naszych bliskich zmarłych. O godzinie 19:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert improwizacji organowych w ramach Siedemnastych Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej. Na naszych organach wystąpią trzej wyjątkowi artyści. Ich związek z instrumentami francuskimi jest szczególny: Adam Tański jest pierwszym polskim absolwentem Konserwatorium Paryskiego, Michał Markuszewski jest uznanym na całym świecie improwizatorem, natomiast LASLO FASZANG jest zarówno wykładowcą akademii muzycznej w Budapeszcie, jak również profesorem improwizacji organowej w Paryżu. Koncert w pełni improwizowany rozpoczyna się jutro o 19:00. Serdecznie zapraszamy.

 

W czwartek na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Po wspólnej modlitwie spotkanie formacyjne. 

 

Za tydzień po pierwszej Mszy św. poświęcimy opłatki, w które można się będzie zaopatrzyć w zakrystii i sklepiku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla służby kościelnej. Dziękujemy za życzliwość i okazanie wdzięczności za ich ofiarną służbę. Po koronce do Bożego Miłosierdzia za tydzień zapraszamy do kościoła na koncert cecyliański w którym wystąpią nasz Pan Organista Dawid Rzepka oraz chór Gloria pod dyrekcją Pani Grażyny Bronowickiej. 

 

Wraz z rozpoczęciem Adwentu Caritas rozprowadza Świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy. Kupując świecę w naszym sklepiku wspomagamy biedniejszych od siebie.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Zbigniew Sawicki, + Władysława Mucha, + Robert Żołnierzyk + Krystyna Kakitek - Dobry Jezu, a nasz Panie…

33 Niedziela zwykła

13.11.2022 r

 

Solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Pamiętajmy w naszych modlitwach, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijanie są nadal prześladowani, a nierzadko za wiarę oddają życie. 

 

Zapraszamy w każdy dzień tygodnia na Godzinę Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu przed Mszą wieczorną. Przez cały listopad o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych o polecanych we Mszach Świętych gregoriańskich. 

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na kolejny krąg biblijny do budynku plebanii. 

 

W środę 0 godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 Nowenna do MBNP. Ks. Proboszcz zaprasza na Krąg biblijny o godz. 20.00.

 

W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. O godz. 20.00 w salce na plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego

 

piątek wspomnienie św. bł. Karoliny Kazkówny, dziewicy i męczennicy. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. 

 

W sobotę o godz. 10.00 w kościele kolejna zbiórka kandydatów na ministranta.

 

W następną niedzielę podczas Mszy o godz. 11.00 uroczyste przyjęcie do scholii nowych kandydatek. Na 16.30 zapraszamy wszystkich na plebanię do udziału w Sacrosongu, gdzie wystąpi nasza parafialna schola Perełki. 

 

Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych. Najlepsze życzenia połączone z modlitwą kierujemy do ks. Stanisława, który w dzisiaj (niedziela) obchodzi swoje imieniny.

 

W minionym czasie odeszli do Pana: + Janina Momro, + Irena Leśniewska, + Anna Sitko - Dobry Jezu, a nasz Panie…

32 Niedziela zwykła

6.11.2022 r

 

Zapraszamy w każdy dzień tygodnia o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Codziennie także wystawienie Najświętszego Sakramentu przed Mszą wieczorną. Przez cały miesiąc o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych we Mszach Świętych gregoriańskich. Do 8 listopada o godz. 17.45 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych. Zostały też rozpisane wypominki całoroczne czytane przed Mszami w niedzielę. W razie nieścisłości czy przeinaczeń prosimy o podejście do zakrystii lub kancelarii w celu dokonania korekty. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary składane na wypominki

 

poniedziałek po Mszy św. wieczornej zmianka tajemnic różańcowych. O godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety. 

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na kolejny krąg biblijny do budynku plebanii.   

 

W środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 Nowenna do MBNP. O godz. 19.00 na plebanię zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148.

 

W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. 

 

piątek, 11 listopada wspomnienie św. Marcina, a także Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Dodatkowa Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Na ten dzień w naszej Archidiecezji została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.

 

W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. 

 

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy na Wieczór Adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa.  

 

W minionym czasie odeszli do Pana: + Tadeusz Trzecki, + Irena Szafraniec, 

+ Bogumiła Kostrzewa, + Piotr Brzęk - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 października 2022

Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj i jutro o godz. 17.30. 

We wtorek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu w Prokocimiu o godz. 14.30; przed nią o godz. 14.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a po Mszy św. Procesja, Różaniec i wypominki. Zapraszamy na godz. 20.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą poprowadzi na cmentarzu wspólnota oazowa naszej parafii.

            Zachęcamy do uzyskania odpustów za zmarłych, spełniając wymagane warunki:

a/ wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepi­sów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego i brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego;

b/wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 6.30, 7.00, 9.30 oraz popołudniu o godz. 18.00. 

pierwszy czwartek Godzina Święta od 17.00. O godz. 20.00 w budynku plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego – serdecznie zapraszamy studentów mieszkających na terenie Parafii do podjęcia formacji.    

pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.00. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej spotkanie formacyjne.

Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 17.30. 

pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i Różaniec wynagradzający. 

Z Komunią świętą do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30 z wyjątkiem ks. Proboszcza. Na zbiórkę o godz. 13.00 do kościoła zapraszamy kandydatów na ministranta. 

Na plebanii w godz. 16.15-18.45 zabawa andrzejkowa. Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych oraz młodszych do wspólnej zabawy wraz z naszymi scholistkami.    

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. oraz 1 listopada na cmentarzu po Mszy św. o 14.30. W listopadzie o godz. 18.00 będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska za zmarłych, których imiona będą wypisane także na tablicy ogłoszeń. Pierwsza z trzydziestu Mszy Gregoriańskich za zmarłych zostanie odprawiona we wtorek na cmentarzu o godz. 14.30. Modlitwy za zmarłych z wypominkami jednorazowymi odmawiamy do 8 listopada o godz. 17.45.

Zachęcamy do zapisów do modlitwy Jerycho, którą kontynuujemy w naszej parafii: w pierwszy czwartek miesiąca za DAR EUCHARYSTII I KAPŁANÓW, w pierwszy piątek miesiąca za DAR RODZINY, w pierwszą sobotę miesiąca za DAR ŻYCIA - DZIECI I MŁODZIEŻY. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fhbrrZTlL66390trP4veJXXC8Nb370fH/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bogumiła Kostrzewa, śp. Jan Wach, śp. Halina Milbałer, śp. Irena Tychowiak, śp. Elżbieta Szmajda

Dobry Jezu, a nasz Panie…

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 października 2022

 

 

Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku. Kończymy miesiąc różańcowy, ale zachęcamy do nieustannej modlitwy różańcowej. W tej prostej i głębokiej modlitwie uwielbiamy Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy wyprosić potrzebne łaski zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, żyjącym, ale również zmarłym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30. 

 

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Szczególnie poczuwajmy się do pamięci o naszych rodzimych misjonarzach: Siostrze Faustynie na Filipinach i Ojcu Franciszku w Kamerunie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne diecezji krakowskiej

 

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W piątek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

W poniedziałek do wspólnej modlitwy w kościele podczas Mszy Świętej o godz. 19.00 zaprasza wspólnota wDrodze.

W środę o 17.30 Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.  

W czwartek na Różaniec oraz Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Po Mszy krótkie spotkanie. 

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. oraz kancelarii. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska w intencji zmarłych. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Zuchnicki, śp. Józef Łabędź, śp. Bogumiła Bała - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

29 niedziela zwykła

16.10.2021

 

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska. Zachęcamy do zamawiania intencji.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa serdecznie zaprasza w poniedziałek na spotkanie modlitewne, które rozpocznie się w naszym kościele o godz. 17.00. 

 

Krąg biblijny prowadzony przez ks. Stanisława we wtorek godz. 18.30, ks. Dariusza Głuszko we wtorek 19.15, ks. Proboszcz spotyka się w środę o 20.00.

 

Spotkanie Duszpasterstwa akademickiego w czwartek o godz. 20.00 w budynku plebanii. Serdecznie zapraszamy studentów mieszkających na terenie naszej Parafii.  

 

Kandydatów na ministranta zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do kościoła na kolejną zbiórkę.  

 

Kalendarz liturgiczny:

 

w poniedziałek     św. Ignacego Antiocheńskiego  

we wtorek             święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. 

w środę                  bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

w czwartek            uroczystość św. Jana Kantego;

w sobotę                uroczystość św. Jana Pawła II

 

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie składa serdeczne podziękowania za ofiarę 20 853,74 i 3 EU.

 

Nasza stypendystka Kamila pochodząca z Węgier zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do nauki gry na pianinie. Dodatkowo ćwiczenie języka angielskiego. Szczegóły na plakacie lub u ks. Proboszcza.

 

Zachęcamy Panów chętnych do pomocy w drobnych domowych naprawach, aby zgłaszali się do ks. Proboszcza osobiście, telefonicznie lub mailowo. Będzie można korzystać z ich fachowości w ramach pomocy sąsiedzkiej.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Renata Gąsior, + Antoni Klimek - Dobry Jezu, a nasz Panie…

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022

 

Za tydzień obchodzimy kolejny Dzień Papieski, po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na rzecz młodzieży niezamożnej w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a dzisiaj przed błogosławieństwem usłyszymy świadectwo jednego ze stypendystów.

Dzisiaj po Mszy św. o 19.15 zapraszamy wszystkich chętnych na Wieczór Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota oazowa naszej parafii.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Próbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. 

W czwartek o 17.30 różaniec fatimski, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przypominamy, aby na procesję przynieść świece. 

W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą dyrekcje, nauczycieli, pedagogów i pracujących w szkole. Wszystkim pracującym w dziedzinie edukacji składamy najserdeczniejsze życzenia satysfakcji i radości z wykonywanej pracy wśród młodego pokolenia Polaków.

W sobotę na Msze o godz. 18.00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Włoch. Po modlitwie zapraszamy do budynku plebanii, aby wspomnieć miło spędzony czas. O godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Pana Michała Blechungera. Wykona on utwory Césara Francka – twórcy tzw. stylu symfonicznego w muzyce organowej – z racji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin kompozytora.

 

          W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

          W czwartek – bł. Honorat Koźmiński;

          w sobotę       – św. Teresa od Jezusa;

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Życzymy błogosławionej niedzieli.

            Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne w zakrystii oraz kancelarii. W miesiącu listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska za zmarłych.

Zakończyliśmy prace brukarskie wokół kościoła i domu parafialnego. Od wakacji położono 260 m kw. kostki granitowej, która pozostanie trwała na dziesiątki lat.

Fundacja Wygrajmy Siebie poszukuje wolontariuszy do Szpitala Uniwersyteckiego. Wolontariat polega na pomocy w poruszaniu się po szpitalu osobom starszym. Szczegóły można znaleźć na plakacie lub pytając Księdza Proboszcza.

Przy głównym wyjściu z kościoła jest dziś punkt do głosowania w Budżecie Obywatelskim Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec - nie trzeba być zameldowanym w Krakowie. Głosować mogą również dzieci. Zachęcamy do wzięcia udziału.

Zapraszamy wolontariusza do złożenia do podzielnia się z nami świadectwem współpracy z Fundacją.

W ostatnim tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Macieja Unrug - Dobry Jezu, a nasz Panie

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

2.10.2022

Dziś przypada pierwsza niedziela października. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy o godz. 17.30. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła zachęcamy do odmawiania różańca w domach. 

W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety o godz. 19.00 w budynku plebanii. 

Chór parafialny GLORIA ogłasza nabór nowych członków w poniedziałek i czwartek godz. 19.00.

We wtorek ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny o godz. 18.30 na plebanię. O 19.00 również na plebanii rozpoczyna swoje spotkania krąg biblijny prowadzony przez ks. Dariusza Głuszko.

W środę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Nowenna do MBNP i Różaniec. O godz. 19.00 na plebanię zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148. Ks. Proboszcz zaprasza nową grupę na pierwsze spotkanie biblijne o godz. 20.00.

W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta. O godz. 20.30 na plebanię zapraszamy studentów mieszkających na terenie naszej parafii na pierwsze spotkanie duszpasterstwa akademickiego. 

W I piątek spowiedź od 16.00. O godz. 16.30 Msza św. na którą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII. O 19.15 spotkane młodzieży oazowej

W następną niedzielę po Mszy o 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi grupa oazowa naszej parafii. 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek                - św. Franciszka z Asyżu

w środę                    - św. Faustynę Kowalską;

w piątek                   - bł. Wincentego Kadłubka.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. 

W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe oraz roczne. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. gregoriańska. Zachęcamy do składania intencji za naszych zmarłych.

Do 14. października trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Krakowa. Wychodząc z kościoła można pobrać karty do głosowania w Budżecie Obywatelskim Krakowa. Zachęcamy do głosowania na nasz projekt nr 34 "Odkryj chlubę Prokocimia" dotyczący m.in. organizacji cyklu koncertów organowych w naszej świątyni. Wypełnione karty można przynieść za tydzień i wrzucić do urny znajdującej się przy wejściu głównym. Zachęcamy do wsparcia projektu nr 11 angażującego się w zakup książek na poczet biblioteki, filii nr 43 przy ul. Jasińskiego.

6 października o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 157 przy ul. Rydygiera 20 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami dotyczące budowy linii tramwajowej na os. Rżąka. Urząd Miasta zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę JERYCHO. Link do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fhbrrZTlL66390trP4veJXXC8Nb370fH/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Mieczysław Pałczyński, śp. Marek Tomana - Dobry Jezu, a nasz Panie…

26 Niedziela zwykła

 25.09.2022

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kościół chce nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości i krzywdę tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę.

W poniedziałek wieczorem Msza św. w intencji Przyjaciół Rodziny Radia Maryja i TV TRWAM.

W środę na nowennę o 17.30 i Msze św. zapraszamy uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy spotkanie w budynku plebanii

 

W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

 

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Zapraszamy.

Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. Ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w pierwszy piątek 7 października od godz. 9.00.  W sobotę od godz. 9.00 dostępny będzie w Internecie koncert organowy transmitowany na konkurs organistowski do Japonii. Zachęcamy do zainteresowania.

W sobotę zapraszamy do kościoła na zbiórkę o godz 13.00 wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

 

W następną niedzielę na Msze o godz 11.00 zapraszamy dzieci z klas 3 przygotowujące się do 1 Komunii za wyjątkiem Sp 148. Rozpoczynając przygotowanie zostaną wręczone różańce.

 

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. W przyszłą niedzielę zapraszamy studentów na Mszę św. o godz. 19.15. Polecać będziemy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego Nauczyciela.

 

W Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

we wtorek                  - św. Wincentego a Paulo

w środę                      – św. Wacława; męczennika

w czwartek                – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

w piątek                     – św. Hieronima;

w sobotę                    – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;

 

Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas p. Konrad Ciempka Dyrektor krakowskiego biura PKWP wraz z pracownikami. Tego dnia będzie z nimi również o. Polykarp Opio z Ugandy z Afryki, który wygłosi do nas Słowo Boże. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego takie jak: kropielnice, krzyże, figurki i wiele innych. Zostały wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub będzie można wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Kłosowską, śp. Andrzeja Płaszczek  Dobry Jezu, a nasz Panie…

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia.

W środę Adoracja od godz. 17.00, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza  św. zbiorowa o 18.00. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Dzisiaj (niedziela)  święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, jednego z patronów Polski

w środę       - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

w piątek      - św. O. Pio.

 

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

 

Rozpoczęły się spotkania formacyjne grup oazowych oraz scholii dziewczęcej. Zapraszamy do podejmowania formacji oraz do ubogacenia śpiewu podczas liturgii:

Schola" Perełki - piątek 16.45 + spotkania formacyjne

Oaza w piątki o 19.15 + spotkania formacyjne w grupach

Domowy Kościół - weekendy ustalane na bieżąco z rodzinami.

 

Ks. Stanisław zaprasza na krąg biblijny we wtorek o godz. 18.30.

 

Rozpoczynamy kolejny rok przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. W następną niedzielę na Msze o godz. 9.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Podczas wspólnej modlitwy uczniowie złożą deklaracje swojej chęci i gotowości do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. 

 

          Ks. Jacek Krzemień ze Wspólnoty Chleb Życia składa serdeczne podziękowania za ofiarę 17 770 PLN złożoną przez naszych parafian w minioną niedzielę na rzecz bezdomnych i ubogich.

 

Zachęcamy wszystkich Panów, którzy kiedykolwiek byli ministrantami, lub lektorami do czynnego udziału we Mszy św., w której uczestniczą. Szczegóły u ks. Proboszcza osobiście, telefonicznie lub mailem.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jacek Stawowiak, śp. Anna Brózda, śp. Zdzisław Ziembla, śp. Jerzy Gorgoń, śp. Elżbieta Wnęk

Dobry Jezu, a nasz Panie…

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2021

 

Dzisiaj gościmy z kazaniami ks. Jacka Krzemienia. Okazja do wsparcia dzieła pomocy bezdomnym po Mszy św. przed kościołem. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Wspólnota Krwi Chrystusa w naszej Parafii świętuje 10 rocznicę istnienia. Zapraszamy także chętnych do tej ofiarnej modlitwy na spotkanie z s. Krystyną dzisiaj o godz. 16.00 w Sali parafialnej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wspólnoty.

 

Po Mszy o 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi młodzież oazowa naszej parafii. 

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. 

 

W poniedziałek na godz. 18.45 do starej kaplicy w budynku plebanii zapraszamy rodziców z „trójek klasowych” klas III za wyjątkiem SP 148 na spotkanie organizacyjne dot. przygotowania do I Komunii.

 

We wtorek o godz. 9.00 w kaplicy akademickiej na II piętrze budynku plebanii spotkanie Wspólnoty Żon. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach, gdzie rozważana będzie książka Państwa Gajdów pt. „Rozwój – jak pracować z łaską”.

We wtorek o 17.30 różaniec fatimski a po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

W środę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do zapoznania się z programem odpustu w Mogile i do udziału w uroczystościach trwających od 14 do 21 września. Szczegóły na plakacie. Adoracja od 17.00, o 17.30 Nowenna do MBNP.

 

W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. 

 

W piątek wczesnym rankiem wyruszymy na parafialną pielgrzymkę do Włoch. Msza św. w kościele o godz. 3.45, a po niej załadunek bagażu i wyjazd. 

Schola „Perełki” zaprasza dziewczęta w piątek o godz. 16.45. 

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

Oaza Młodzieży zaprasza chętnych na spotkania w piątki o godz. 19.15. 

 

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia. 

 

W minionym tygodniu przeszli do domu Ojca: śp.: + Zdzisław Skimina, + Aleksander Ciężarek, + Elżbieta Wyżga - Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 

 4.09.2022

 

 

W środę na Nowennę i Msze św. o godz. 17.30 zapraszamy uczniów z klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W czwartek na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów z klas VII. 

 

W piątek o 16.45 pierwsza w tym roku szkolnym próba parafialnej scholi „Perełki”. Serdecznie zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, a także chętnych rodziców. Na godz. 18.00zapraszamy wszystkie grupy z naszej Parafii poza oazowiczami, aby uroczyście rozpocząć nowy rok formacyjny. Podczas wspólnej modlitwy będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i potrzebne dary na każdy dzień. O 19.15 Msza na rozpoczęcie roku formacyjnego dla oazy młodzieżowej, ma którą zapraszamy także nowe osoby, które chcą podjąć formację w Ruchu Światło Życie. 

 

Za tydzień w niedzielę po Mszy po 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi młodzież oazowa naszej parafii. 

 

Godziny otwarcia kancelarii parafialnej:

poniedziałek, wtorek, czwartek 16.00-17.30

sobota 8.00-9.00

środa, piątek, I sobota i święta kancelaria nieczynna

 

W przyszłą niedzielę pielgrzymujemy do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd spod LEWIATANA o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii. 

 

Za tydzień świętujemy 10 lecie Wspólnoty Krwi Chrystusa w naszej parafii. Kazania będzie głosił ks. Jacek Krzemień, który po mszach św. będzie kwestował na rzecz bezdomnych ze wspólnoty CHLEB ŻYCIA. 

Do dzisiaj zapisy w zakrystii na pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Torunia. Wyjazd odbędzie się za tydzień od poniedziałku do środy 12-14 września. Szczegółowe informacje pod chórem i tablicy ogłoszeń.

 

W poniedziałek 12 września na godz. 18.45 do starej kaplicy w budynku plebanii zapraszamy rodziców z „trójek klasowych” klas III za wyjątkiem SP 148 na spotkanie organizacyjne dot. przygotowania do I Komunii.

 

Już dzisiaj zapowiadamy planowane na 1 kwietnia nocne czuwanie w Częstochowie. 

 

Od pierwszej środy października, o godz. 20.00 rusza krąg biblijny prowadzony przez ks. Proboszcza. Będzie to już trzeci krąg w naszej Parafii. 

 

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem. 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Piórkowską, Janinę Przybyś, Krystiana Ciarach… Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 

 

 

 

 

12-14.09.2022 Częstochowa-Licheń-Toruń

 

 

1 DZIEŃ: (PONIEDZIAŁEK) Wyjazd  z  Parafii Miłosierdzia Bożego Kraków- Prokocim o godzinie 7:30. Przejazd do Częstochowy- miejsca niezwykłego ściśle związanego z polskim katolicyzmem, duchowa kolebka wiary, malowniczo położonego w paśmie wzgórz wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w zachodniej części Częstochowy wznosi się górujący nad miastem kompleks zabudowań sakralnych, otoczony wałami zwany Jasną Górą.  Msza Św. o godzinie 11:00 . Następnie nawiedzimy ten wyjątkowy ośrodek kultu Maryjnego z cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który to często odwiedzał Św. Jan Paweł II. Msza Św. w Jasnogórskim Sanktuarium Następnie wyjazd  kierunku Lichenia, niewielkiej miejscowość położonej malowniczo w województwie wielkopolskim. Rozkwit Lichenia rozpoczął się w połowie XX wieku, wraz z przybyciem do miasteczka Księży Marianów, którzy rozsławili miejscowe Sanktuarium Maryjne. Dziś stoi tu największa świątynia w Polsce, którą zna każdy Polak, To niezwykłe Sanktuarium MB Licheńskiej Królowej Polski, które w obecnej formie powstawało tu w latach 1994-2004. Czas na zakwaterowanie oraz obiadokolacje. Możliwość udziału w wieczornym nabożeństwie sanktuaryjnym. Nocleg.    

2 DZIEŃ: (WTOREK) O godzinie 7:30 poranna Msza Św. Śniadanie, po czym nawiedzimy miejsca związane z kultem Matki Bożej Królowej Polski. Zachwyci nas Stara część Sanktuarium, neogotycki Kościół Św. Doroty, grobowce wizjonerów, Kaplica Krzyża Św. ważniejsze kaplice i pomniki na terenie sanktuarium oraz sama bazylika, jej główna nawa oraz kaplice dolnej bazyliki Następnie przejazd do Torunia Podczas spaceru z regionalnym przewodnikiem po Starówce zobaczymy, m.in. Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski-Ratusz Staromiejski, Dwór Artura, Kościół św. Ducha, Kamienice pod Gwiazdą, pomnik Kopernika, Czas wolny na zakup suwenirów. Następnie dalsza część spaceru podczas której zobaczymy Flisak, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, zespół murów obronnych, spichrze, Brama Klasztorna, Brama Żeglarska, Droga Królewska, Katedra Królewska. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. 

3 DZIEŃ: (ŚRODA)  O godzinie 7:00 Msza Św. w Kościele Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.  Powrót do miejsca zakwaterowania na śniadanie. Następnie oprowadzenie po Kościele Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II Sanktuarium zostało wzniesione z inicjatywy dyrektora Radia Maryja: ojca doktora Tadeusza Rydzyka. Świątynia powstała jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II. Wyjazd w drogę powrotną, planowane zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych

Pilot lub przewodnik, może zmienić kolejność realizacji programu w zależności od pogody, kondycji uczestników, oraz innych nieprzewidzianych czynników. (siła wyższa)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

                                     

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 

28.08.2022

           Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie oraz niedzielnej Eucharystii.   Na progu nowego roku szkolnego życzymy uczniom, dyrekcji, pracownikom oświaty, katechetom oraz rodzicom, by ten rok szkolny był bezpieczny i twórczo wykorzystany dla rozwoju wiary i dojrzałości chrześcijańskiej naszych uczniów. Szczęść Boże w trudzie edukacji.

           Od jutra wracamy do stałego programu Mszy Świętych. Msze św. w tygodniu rano o 6.30 i 7.00, a w niedziele wieczorne Msze św. o godz. 18.00 i 19.15. Do normalnego porządku otwarcia kancelarii wrócimy od 1 września.  

            W poniedziałek 5 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie katechetów uczących w naszej parafii.

            W środę adoracja od godz. 17.00, a o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

           W czwartek przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. 

         W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Msza Święta z prośbą o Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli oraz dyrekcje naszych szkół. O godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy o powołania podczas Godziny Świętej. O godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Włoch.  

           W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. Spowiedź od 16.00; Msza św. dodatkowa o 16.30.

           W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej i Różaniec wynagradzający. Serdecznie zapraszamy. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.30. 

           Już dziś zapraszamy na pierwszą próbę dziewczęcej scholii parafialnej. Dzieci oraz chętnych rodziców prosimy o przyjście do domu parafialnego 9 września na godz. 16.45. 

           Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza do udziału w XXX Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 r. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. O godz. 11.00 przy ołtarzu polowym Msza św. Zapisy na parafialny wyjazd autokarem w zakrystii. Cena przejazdu 20 PLN. Wyjazd spod LEWIATANA godz. 6.30.

W tym tygodniu wspominamy:

W sobotę    - św. Grzegorza Wielkiego, papieża, doktora Kościoła.

           Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby dobry Bóg strzegł i błogosławił.

Zapisy na comiesięczną modlitwę JERYCHO https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fhbrrZTlL66390trP4veJXXC8Nb370fH/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

           W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Adam Rodak, + Ewa Szczawińska, 

 Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

21 NIEDZIELA ZWYKŁA-

21.08.2022

Przed nami ostatnie dni sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji z najbliższymi. 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. W środę różaniec od 17.00, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. 

W poniedziałek o godz. 17.30 Różaniec członków Radia Maryja, a o 18.00 Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja. 

W tym tygodniu wspominamy:

w środę                  - św. Bartłomieja Apostoła;

w piątek                  - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. 

w sobotę                 - św. Monikę;

 

W czwartek swoje imieniny świętuje ks. kanonik Józef Bizoń. Wspominając św. Józefa Kalasancjusza pamiętajmy w modlitwie wdzięczni za ogromny trud, pracowitość i oddanie dla naszej Parafii. Nie można zapomnieć troski i dzieła ks. Józefa widocznego oraz słyszanego w naszym kościele. Życzymy długich lat życia w zdrowiu i radości. Niech Maryja otacza opieką. Msza św. w intencji solenizanta w piątek o godz. 18.00. Opiece Maryi powierzamy także solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Włodzimierz Panek, + Janusz Pułczyński, + Leszek Wielgopolan, + Lucyna Gembała

 

Dobry Jezu, a nasz Panie…

20 Niedziela Zwykła

14.08.2022

 

Z ogromnym uznaniem i podziwem wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim organizatorom i pątnikom z naszej Parafii, którzy w czwartek dotarli w pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę, zanosząc wspólną modlitwę także w naszych intencjach.

 

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego świętujemy 20 rocznicę zawierzenia światu Miłosierdziu Bożemu. Z tej okazji o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Metropolity oraz koncert chóru MUSICAEX ANIMA i orkiestry symfonicznej o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie.

 

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

we wtorek         - św. Stefana

w środę              - święto św. Jacka kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej; serdeczne życzenia przekazujemy dla Pana Jacka Aksamita, naszego kościelnego

w sobotę            - św. Bernarda; opata i doktora Kościoła

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

W naszych modlitwach nie zapominajmy o wypoczywających na wakacjach. Prośmy o dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Anna Klich, + Roman Surma, + Dariusz Wojciechowski, + Ewa Kuska…   Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

 

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.08.2022

 

Dziś po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Miesiąc sierpień dla nas Polaków jest szczególny pod względem religijnym jak i historycznym. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla pomocy w uwolnieniu z nałogu kogoś bliskiego, czy znajomego warto ofiarować Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Nie rezygnujmy z szansy pomocy innym także w ten duchowy sposób.

     Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, zwłaszcza naszych ponad 100 pielgrzymów z Nowego Prokocimia.

Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę od 17.00, od godz. 17.30 Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek 17.30 nabożeństwo do Miłosiernego Jezusa.

 

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek    - św. Dominika

we wtorek           - św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy

w środę               - św. Wawrzyńca; diakona i męczennika

w czwartek         - św. Klarę;

w sobotę              - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej – o 17.30 Różaniec Fatimski, a po Mszy św. procesja fatimska ze świecami wokół kościoła               

                

Składamy serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę 1150 PLN, którą przekazała nasza Parafia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska.

Coroczna zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV do jutra godz. 14.00. Można zostawiać przy garażach niepotrzebne komputery, monitory, baterie, radia, telewizory, żelazka itp.

Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii: śp. Marię Cisoń, Marię Broniszewską….  Dobry Jezu…

 

 

 

 

18 Niedziela zwykła 

31.07.2022

 

Dzisiaj po Mszy św. mamy okazję wysłuchać s. Annuncjatę, która pracuje w Kamerunie wśród ubogich. Dziękujemy za przeznaczenie czasu urlopu na spotkanie z nami i pozostawienie świadectwa żywej wiary. 

     We wtorek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli małego kościółka w Asyżu, mieszczącego się wewnątrz Bazyliki Matki Bożej Anielskiej, a związanego z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. 

W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspominamy św. Jana Marię Vianneya – patrona kapłanów i spowiedników. Dziękujemy za wszelkie modlitwy, ofiary i ogromną życzliwość z jaką spotykamy się na co dzień w czasie naszej kapłańskiej posługi. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.00.

W pierwszy piątek spowiedź św. przed Mszą św. o 6.30 oraz od 17.oo. Nabożeństwo do Miłosiernego Jezusa o godz. 17.30.

W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 6.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Matki Bożej.

W tym dniu wyrusza z Wawelu na Jasną Górę Pielgrzymka Krakowska. Zapisy dziś po Mszy o 11.00 i 19.15 oraz w tygodniu po Mszy o godz. 18.00 w przedsionku kościoła. Zachęcamy do składania modlitewnych intencji do skarbonki w kaplicy Matki Bożej zwłaszcza tych, którzy nie mogą osobiście udać się na pielgrzymkę, można również wesprzeć pielgrzymów ofiarą. 

Wizyta u chorych zgodnie z umówionymi terminami.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych Bożych łask.

Zachęcamy do włączenia się do modlitwy JERYCHO poprzez https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fhbrrZTlL66390trP4veJXXC8Nb370fH/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true. 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Halinę Kotarba, + Piotra Schmidt, + Stanisława Wojtan, + Zenonę Soczyńską, + Jana Filipiak, + Mariana Wanselow, + Krzysztofa Szulc - Dobry Jezu…

17 Niedziela zwykła

24.07.2021

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

w poniedziałek          – św. Jakub Apostoł i św. Krzysztof

we wtorek                   - św. Joachim i Anna, rodzice NMP;

w piątek                      - św. Marta, Maria i Łazarz;

 

Solenizantom i jubilatom życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych. Ks. Proboszcz Krzysztof, który świętuje imieniny wyraża ogromną wdzięczność za otrzymywaną serdeczność i tak ważną pamięć w modlitwie oraz zamówione Msze św.

Z okazji patrona kierowców po Mszy św. dla chętnych poświęcenie samochodów na parkingu od strony garaży parafialnych. Ofiary przekazane przy tej okazji i złożone do skarbony przekażemy na misyjne środki transportu w ramach MIVA Polska.

 Za tydzień będziemy gościć s. Annuncjatę, misjonarkę z Kamerunu. Będzie okazja do wsparcia najbiedniejszych dzieci wśród których pracuje.

         Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

         W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Kaszkiewicz, Stanisława Cukier, Weronikę Brzegowy, Marię Gładki…

Dobry Jezu a nasz Panie..

16 Niedziela zwykła

17.07.2022

 

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary i wewnętrznej przemiany. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata także poprzez obecność na Mszy św. niedzielnej oraz dodatkowo w dni powszednie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W poniedziałek   - św. Szymon z Lipnicy - kapłan

w piątek                – św. Maria Magdalena

w sobotę               – św. Brygida, szwedzka mistyczka, patronka Europy;

w niedzielę           – św. Kinga, polska księżna;

Również w niedzielę z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, które będzie w poniedziałek - po Mszach św. poświęcenie samochodów.

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

 

Zapraszamy na 42 Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 w przedsionku kościoła.

 

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO w Krakowie informuje, że
szkoła w roku szkolnym 2022/23 posiada wolne miejsca w następujących
klasach: II V, VI i VII. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

 

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i dobrego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Anna Kaszkiewicz, Stanisław Cukier, Weronika Brzegowy, Maria Gładki…  Dobry Jezu…

 

15 Niedziela Zwykła

10 lipca 2022 r.

 

Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Wspólnota KRWI CHRYSTUSA zaprasza w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.45 do wspólnej modlitwy. Zapraszamy do zaangażowania się we wspólnotę i wspólną modlitwę.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę, a do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o 17.30.

W czasie wakacji zmieniają się godziny nabożeństw. W tygodniu Msze św. będą o godz. 6.3o i 18.oo - Spowiedź przed Mszą św. Nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 18.oo.

 

Dyżur wakacyjny w kancelarii:

poniedziałek, wtorek                                             godz. 18:30 do 19:30

środa                                                                         nieczynna

czwartek                                                                   godz. 16.00 do 16.50

piątek                                                                        nieczynna

sobota                                                                       godz.   8:00 do 8:30

 

Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. w zakrystii przed, lub po Mszach św.

W środę 13 lipca wspominamy objawienia Fatimskie. Różaniec Fatimski o godz. 17.00, po nim Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św., po której ruszymy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę wspominamy Najświętszą Maryję Pannę  z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa – szkaplerza, medalika, różańca. Nie zapominajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

Życzymy, by czas urlopu i wakacji sprzyjał pogłębieniu naszych relacji z Bogiem oraz umacnianiu wiary. Niech nasz Pan obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów, a wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

Zapraszamy na 42 Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 w przedsionku kościoła.

Kontynuujemy prace brukarskie wokół kościoła oraz remonty kolejnych pomieszczeń na pierwszym piętrze plebanii.

Na świętopietrze zebraliśmy 1780 PLN. Bóg zapłać.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Renata Będkowska, Dariusz Grzegorzek, Teresa Ligocka, Maria Łaciak, Stanisław Cukier

Dobry Jezu, a nasz Panie…

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

3 lipiec 2022

 

Dziś przypada pierwsza niedziela lipca. Po Mszach św. będzie adoracja i Akt zawierzenia Polski NSPJ i Matce Bożej.

         Z racji minionej Uroczystości św. Piotra i Pawła można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem na tzw. świętopietrze, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać.

         Od jutra nadal będzie możliwość wspierania 9 osobowej rodziny z Ukrainy, której pomaga nasza Parafia. Ofiary na ten cel można składać od jutra do skarbony pod chórem. W miesiącu czerwcu złożono 2480 PLN. Serdeczne Bóg zapłać.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę, a do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o 17.30.

W czasie wakacji zmieniają się godziny nabożeństw. W tygodniu Msze św. będą o godz. 6.3o i 18.oo - Spowiedź przed Mszą św. Nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 18.oo.

W lipcu Wspólnota Krwi Chrystusowej zaprasza w dni powszednie na 17.30, a w niedziele na 18.45 na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

 

Dyżur wakacyjny w kancelarii:

poniedziałek, wtorek                                             godz. 18:30 do 19:30

środa                                                                         nieczynna

czwartek                                                                   godz. 16.00 do 16.50

piątek                                                                        nieczynna

sobota                                                                       godz.   8:00 do 8:30

 

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

Wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy pięknej pogody i udanego wypoczynku.

Już dzisiaj zapraszamy na 42 Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 w przedsionku kościoła.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Adam Szostak, Andrzej Gwizdowski, Andrzej Chałupa, Adam Gut, Alina Bochenek, Marian Rusin, Józef Jurgiełan, Jarosław Dowgiałło… Dobry Jezu…

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2022

Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza do salki na I piętrze domu parafialnego na spotkanie kręgu biblijnego

 

W środę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Księdzu Pawłowi z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi – Matki Kapłanów, niegasnącego zapału do kapłańskiej posługi w naszej Parafii.

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów. 

 

W czasie wakacji zmieniają się godziny nabożeństw.

W tygodniu Msze św. będą o godz. 6.3o i 18.oo - Spowiedź święta przed Mszą św. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo. 

 

Od jutra zmienia się także czas dyżuru w kancelarii:

poniedziałek, wtorek                    godz. 18:30 do 19:30

środa                                                nieczynna

czwartek                                          godz. 16.00 do 16.50

piątek                                               nieczynna

sobota                                              godz.   8:00 do 8:30

I sobota                                           nieczynne

 

W lipcu Wspólnota Krwi Chrystusowej zaprasza w dni powszednie na 17.30, a w niedziele na 18.45 na wspólną modlitwę.

 

W pierwszy piątek lipca – Spowiedź św. przed Mszą św. o 6.30 oraz od 17.oo.


W pierwsza sobotę – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 6.3o. Odwiedziny chorych od 8.30 w rejonach ks. Proboszcza, ks. Adama i ks. Stanisława.


Trwa modlitwa Jerycho. Link do zapisów https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fhbrrZTlL66390trP4veJXXC8Nb370fH/htmlview

 

Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy bezpiecznych, zdrowych i udanych wakacji. Przeżywając czas urlopów, wyjazdów, obozów, kolonii nie zapomnijmy o naszych religijnych praktykach, życiu sakramentalnym i dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Niech każda niedziela będzie połączona z udziałem w Eucharystii, pamiętajmy także o codziennej modlitwie, o piątkowej wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. 

 

 

W minionym tygodniu z naszych Parafian zostali powołani przez Pana do wieczności: + Jan Plewa, + Leszek Gęsiorski, + Janina Chrapek, … Dobry Jezu…

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022

 

Procesja w Oktawie Bożego Ciała z nabożeństwem czerwcowym codziennie o 17.30. Dziękujemy już dzisiaj najmłodszym parafianom za tak liczną obecność i zaangażowanie. 


 

Zapraszamy dziś do udziału w spektaklu „Magia grzechu” przygotowanego przez diakonię teatralną wspólnoty SURSUM CORDA z Podgórza. Początek   o godz. 20.00 w budynku plebanii. 

 

poniedziałek – bł. Władysława Bukowińskiego

Od godz. 17.00 Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację i modlitwę także w intencji nowych członków Wspólnoty.

 

We wtorek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 

czwartek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. W tym dniu Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała poswięcenie wianków i ziół. 

 

piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, dzień zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i poświęcenia siebie sercu Jezusa i Maryi. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia, czego dokonamy o 17.30. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek także zakończenie roku szkolnego. Uczniów i nauczycieli ze Szkoły Społecznej i Zaczarowanej Planety oraz chętnych zapraszamy o godz. 8.00, a wszystkich pozostałych uczniów i nauczycieli z naszych szkół na godz. 18.00 oraz w niedzielę na godz. 11.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w kończący roku. Okazja do spowiedzi codziennie od 17.30. 

 

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. 

 

W ramach konserwacji dachu domu duszpasterskiego pozostała nam do odmalowania i renowacji ostatnia czwarta część całości powierzchni.

 Już dzisiaj zapowiadamy, że w czasie wakacji od poniedziałku 27 czerwca, na prośbę parafian odprawiamy w dni powszednie poranną Mszę św. o godz. 6.30, zamiast o godz.7.00. Intencje wpisywane na 7.00 zostaną odprawione o 6.30. 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Stanisławę Kozera - Dobry Jezu… 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

12 czerwiec 2022 r.

 

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

Dzisiaj w ramach zakończenia wizytacji kanonicznej o godz. 18.00 i 19.15 gościmy ks. bpa Damiana Muskusa. Przedstawicieli grup działających przy parafii zapraszamy na spotkanie do salki o godz. 17.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy. O godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy do włączania się w nabożeństwa fatimskie 13 tego dnia miesiąca. Wspólnota w DRODZE zaprasza o godz. 19.15 na Mszę św. i Agapę. 

W naszych wieczornych modlitwach włączamy się w ogólnopolską akcję przygotowującą do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 15 czerwca rozpoczynamy nowennę             w ramach nabożeństwa o godz. 17.30.

We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala. Po Mszy wieczornej ks. Stanisław zaprasza na kolejne spotkanie kręgu biblijnego. 

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem.

W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyjdziemy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie  w uroczystej, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. 

Na procesję Bożego Ciała i Oktawę zapraszamy wszystkich, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatków i chłopców do asysty z dzwonkami. Prosimy o udekorowanie trasy procesji. W tym roku pójdziemy z Kościoła ul. Jana Kurczaba    w kierunku Spółdzielni Mieszkaniowej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy młodzież oazową, Akcję Katolicką, Wspólnotę w DRODZE, Żon, Róże Różańcowe oraz mieszkańców okolicznych bloków.

Uroczystość Bożego Ciała zobowiązuje nas do udziału w Eucharystii i dlatego po powrocie do kościoła będzie dodatkowa Msza św. dla osób, które dołączą się do Procesji. Można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji. Nie będzie w tym dniu wieczornego nabożeństwa czerwcowego, ponieważ Litanię do Serca Jezusowego odśpiewamy w czasie procesji. 

W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego. 

W następną niedzielę zapraszamy na do udziału w spektaklu „Magia grzechu” przygotowanego przez diakonię teatralną wspólnoty SURSUM CORDA z Podgórza. Początek   o godz. 20.00 w budynku plebanii. 

Przez całą oktawę Bożego Ciała przed Mszą św. wieczorną będą się odbywały procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła, podczas których będziemy śpiewać litanię

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny. 

Wspólnoa Żon zaprasza na wykład z natyralnych metod rozpoznawania płodności 23 czerwca, w czwartek o godz. 18.30 do salki konferencyjnej na 1-szym piętrze Domu parafialnego. Warsztaty poprowadzi doświadczona instruktorka Pani Iwaona Koprowska. 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Teresę Rusek, + Władysława Serczyka, + Tadeusza Wołkowicza - Dobry Jezu…

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022

 

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zaprasza nas do zatrzymania się przy Trzeciej Osobie Boskiej – Duchu Świętym. On umacnia w nas to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. 

Dziś kończy się okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. 

W poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

 

W przedsionku kościoła młodzież oazowa prowadzi kiermasz, zbierając na wakacyjne rekolekcje, których koszt wynosi 1100 PLN od osoby. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowania.  

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. O 17.30 nabożeństwa czerwcowe. W środę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów o nowych kapłanów. 


W piątek o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Miłosierdzia Bożego. 


W niedzielę 12 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 i 19.15 bedziemy gościć ks. bpa Damiana Muskusa w ramach zakończenia wizytacji kanonicznej. Przedsatwicieli każdej z grup duszpasterskich zapraszamy na spotkanie z ks. biskupem o godz. 17.00 w salce na plebanii. Z racji wizytacji za tydzień nie będzie wieczornego uwielbienia. 

 

Zamontowaliśmy granitowe barierki na stopniu komunijnym. Niech służą pomocą przy wstawaniu z postawy klęczącej przyjmującym Komunię św.


Można zapisać się jeszcze na parafialne rekolekcje dla dzieci w Zembrzycach w dniach od 20 do 26 sierpnia. Szczegóły na ulotkach pod chórem. https://www.youtube.com/watch?v=Cksub5yxYk8


Zapraszamy także na pielgrzymkę do Włoch, która planowana jest na wrzesień. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

 

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu Proboszczu, który w tym tygodniu będzie przeżywał kolejną rocznicę swoich święceń kapłańskich. 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Krzysztofa Szafraniec

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

https://www.youtube.com/watch?v=RATySHQqxbc&t=35737s

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29.05. 2022

 

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. 

 

Dzisiaj po Koronce do Bożego Miłosierdzia wspólnie z chórem, scholą, młodzieżą śpiewamy pieśni Maryjne z dedykacją dla naszych mam. O godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu pochodzącej z Węgier Kamilli Levai. 

 

Ksiądz Stanisław zaprasza we wtorek na godz. 18.30 do udziału w kręgu biblijnym, by po przerwie powrócić do zmyśleń nad Ewangelią św. Łukasza. 

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. O 17.30 nabożeństwa majowe, a od środy nabożeństwa czerwcowe. W środę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  W I czwartek miesiąca od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 dodatkowa Msza św. na którą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII. O 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego i Miłosierdzia Bożego.

 

W I sobotę od 8.30 odwiedzamy chorych z sakramentami. 

 

W przyszłą niedzielę, 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 4 czerwca. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Tradycyjnie wsobotę o godz. 19.30 zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św.

 

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę JERYCHO. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Rz7YZwNqq2bNJT0Vvxh3o0stZzh8u7AL/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

Można zapisać się jeszcze na parafialne Rekolekcje Oazy Dzieci Bożych w Zembrzycach w dniach od 20 do 26 sierpnia oraz na pielgrzymkę do Włoch, która planowana jest na wrzesień. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie prowadziła kiermasz ciast zbierając na wakacyjne rekolekcje, których koszt wynosi 1100 PLN od osoby. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Andrzej Stokłosa i śp. Lidia Sroka…Dobry Jezu, a nasz Panie…

 


 

 

6 Niedziela Wielkanocna

22.05.2022

 

W Ewangelii usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. 

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. 

 

Od poniedziałku do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek na godz. 17.00  do wspólnej modlitwy różańcowej zaprasza wspólnota Radia Maryja.  

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. 

 

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, następnie o 17.30 nabożeństwo majowe, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. W piątki o 17.30 majówka i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek        wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Środa           wspomnienie św. Grzegorza VII papieża

Czwartek    wspomnienie św. Filipa Nereusza. 

 

W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych matkach z okazji ich święta. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

 

Zapraszamy na wspólne śpiewanie dla Matki Bożej w niedzielę 29 maja po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Wzorem wspólnego kolędowania wystąpi scholka PEREŁKI, chór GLORIA, młodzież wykonując pieśni maryjne. O godz. 20.00 za tydzień zapraszamy na recital organowy w wykonaniu Kamilli Levai, stypendystki pochodzącej z Węgier.   

V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022

 

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. 

 

Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy o godz. 9.30 i 11.00. Przez cały najbliższy tydzień zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Mszę św. i majówkę o godz. 17.30. Składamy przy tym jeszcze raz serdeczne podziękowania rodzicom wszystkich dzieci, które w naszej Parafii przystępują do I Komunii. Za złożony dar ołtarza została zakupiona ozdobna patena oraz kapa maryjna, która będzie używana podczas nabożeństw

 

poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski. Adoracja od 17.00 prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Zapraszamy.

 

środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, a od 17.30 majówka, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. w godz. 18.30-20.00 zapraszamy chętnych do udziału w warsztatach: ZŁOŚC DZIECKA I RODZICA JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ. 

 

piątek o godz. 17.30 majówka oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

W przyszłą niedzielę rocznica Pierwszej Komunii Świętej klas IV o godz. 11.00 dla SP 41 i SP 148, a o godz. 12.30 dla uczniów SP 117, Zaczarowanej Planety i Szkoły Społecznej. 


Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, który jest MIŁOŚCIĄ. Szczególne życzenia składamy naszym księżom: kanonikowi Józefowi, księdzu Adamowi i Stanisławowi, którzy w tym tygodniu będą przezywali kolejne rocznice swoich święceń kapłańskich. Niech Maryja wyprasza im zdroje łask w ich posługiwaniu Bogu i ludziom. 

 

Trwają zapisy na parafialne Rekolekcje Oazy Dzieci Bożych w ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach w dniach od 20 do 26 sierpnia. Szczegóły na ulotkach pod chórem lub w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do końca maja. 

Serdecznie zapraszamy też na parafialną pielgrzymkę w Włoch, która planowana jest w terminie od 16 do 24 wrzesnia. Szczególy na plakacie i stronie interenetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

Rozpoczęliśmy prace konserwacyjno-malarskie dachu na budynku parafialnym. Koszt odnowienia jednego metra kwadratowego to ponad 40 zł., a powierzchnia przekracza 1200 m kw. Z powodu kosztów bez pośpiechu etapujemy prace wykorzystując sprzyjającą pogodę. 

 

W minionym tygodniu z Parafii odeszli do wieczności: + Ada Ihma, + Krystyna Gawlik, + Ryszard Strzeboński, + Maria Hołań - Dobry Jezu…

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

8.05.2022

 

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich. 

Dziś po Mszy św. 0 godz. 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa.

 

W poniedziałek Wspólnota W DRODZE zaprasza na Mszę św. o godz. 19.15 oraz konferencję: Dlaczego gniew jest grzechem. Po Mszy św. Adoracja i wspólna majówka.

W środę adoracja od godz. 17.00, o 17.30 majówka i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek 17.30 majówka, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. wieczornej Procesja Fatimska wokół kościoła. Zachęcamy, by przynieść świece. 

Uroczystości I Komunii św. w tym tygodniu: sobota, godz. 14.00, niedziela, godz. 9.30 i 11.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o innych godzinach.

Składamy przy tym serdeczne podziękowania rodzicom wszystkich dzieci, które w naszej Parafii przystępują do I Komunii. Za złożony dar ołtarza została zakupiona ozdobna patena oraz kapa maryjna, która będzie używana podczas nabożeństw. 

 

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji 

sobota święto św. Macieja Apostoła

 

Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. 

 

Nasza Parafia przekazuje regularną pomoc finansową 9 osobowej rodzinie z Ukrainy, która znalazła schronienie w domu rodzinnym ks. Kanonika Józefa. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Zachęcamy do nabywania tygodnika NIEDZIELA, w którym znalazł się artykuł o poświęceniu naszego kościoła. 

 

Organizujemy parafialne Rekolekcje Oazy Dzieci Bożych w ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach w dniach od 20 do 26 sierpnia. Wyjazd przeznaczony jest dla dzieci ze Szkoły Podstawowej które ukończyły pierwszą klasę, a idą maksymalnie do siódmej. Koszt wyjazdu dla Scholi i Ministrantów to 750 zł, a dla pozostałych 850 zł. Szczegóły na ulotkach pod chórem lub w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do końca maja (pierwszeństwo przy zapisie dla Scholi i Ministrantów). 

III Niedziela Wielkanocna

1.05.2022

 

Bogu i ludziom dziękujemy za przejmującą uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Bóg zapłać chórowi, służbie kościelnej i liturgicznej, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy dołożyli starań, by ta historyczna uroczystość pozostała z uznaniem w naszej pamięci.

W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte, które rodzi w nas żywą wiarę. 

Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Codziennie zapraszamy przed Mszą św. wieczorną na godz. 17.30, ale i zachęcamy do osobistego odmawiania litanii loretańskiej.

 

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie formacyjne Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę formę modlitwy.

We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze w porządku niedzielnym, a na godz. 19.15 zapraszamy naszych maturzystów, którym modlitwą chcemy wypraszać potrzebne dary Ducha Świętego na nadchodzące dni wysiłku.

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do udziału. 

Zachęcamy do włączenia się w trwającą w naszej parafii całodobową modlitwę JERYCHO. Link do zapisów na stronie Parafii. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CzHblb6W1gcP-3p1g2hJ6c3QTEeqI0hY/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta od 17.00. 

 

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Święta o godz. 16.30 – zapraszamy na nią kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

 

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. Od godz. 9 do 11.30 odbędzie się w kościele Mistrzowski kurs improwizacji z Damianem Skowrońskim, wybitnym improwizatorem. Zainteresowanych zapraszamy do słuchania w kościele lub na platformie YouTube.

 

Kalendarz liturgiczny:

Środa – św. Floriana

Czwartek – św. Stanisława Kazimierczyka

Piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Procesja na Skałkę, a w naszym kościele Uroczystości I Komunii św. w tym tygodniu: sobota, godz. 12.00, niedziela, godz. 9.30, 11.00 i 14.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o innych godzinach.

 

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 

Bóg zapłać za ofiarę 6710PLN złożoną na całoroczny wystrój kościoła.


Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch w terminie 16-24 września. Szczególowe informacje na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Martę Meinert, Antoninę Kitela, Annę Wandas, Zbigniewa Lewandowskiego... Dobry Jezu, a nasz Panie    

II Niedziela Wielkanocna - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022

 

Druga niedziela Wielkanocy to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto naszej Parafii związane z łaską odpustu zupełnego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą dziś przyjętą jest związana obietnica odpustu zupełnego, czyli  odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO. Msza św. z konsekracją o godz. 17.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00 i 19.15. Jako dziękczynienie za dar pięknej świątyni, jej budowniczych i dobrodziejów pozostawiamy adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 oraz okazję do spowiedzi przed Mszą św.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek zmieniamy również na godz. 17.30 i Mszę św. jak w każdy dzień powszedni o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych.

W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Krwi Chrystusa. Wspólnota W DRODZE zaprasza także w poniedziałek na kolejną konferencję w kościele o godz. 19.15 i spotkanie w domu parafialnym.

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek        św. Marka Ewangelisty

wtorek                  Uroczystość św. Wojciecha

środa                     św. Katarzyny ze Sieny

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

Hospicjum św. Łazarza dziękuje za złożone ofiary w kwocie 4743 PLN.

Po Mszach św. okazja do złożenia datków na całoroczny wystrój naszego kościoła. Dla orientacji podajemy, że wystrój na czas Wielkanocy, to kwota 4 tys. PLN. Bóg zapłać za składane ofiary.

W minionym tygodniu z zebranej kwoty 6580 PLN nasza parafia współfinansowała wyjazd 7 busów z darami do Winnicy, Kijowa i Buczy. Bóg zapłać także Parafianom za konkretne działania i pomoc w czasie wojny.

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stanisław Płonka, Bogusław Dziedzina, Józef Chwaja, Dobry Jezu, a nasz Panie…

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

17 kwiecień 2022

 

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje!

 

Niech Zmartwychwstały Jezus umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem wojny na Ukrainie, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Daje nadzieję wbrew ludzkiej nadziei, a słowa te przyjmijcie jako serdeczne Życzenia z okazji radosnych, choć trudnych Świąt Wielkanocnych w 2022 roku.

 

O godz. 15.00 zapraszamy na III dzień Nowenny i Koronkę do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na radosne uwielbienie, które poprowadzi młodzież naszej Parafii i przyjaciele.

 

W Poniedziałek Wielkanocny pamiętajmy o Mszy Świętej. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W piątek ze względu na uroczysty charakter Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę o godz. 11.00 ks. Infułat Bronisław Fidelus udzieli sakramentu bierzmowana w naszej Parafii. Na bezpośrednie przygotowanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę na 17.30 na Nowennę i Mszę św., w czwartek na 18.40 na próbę oraz w piątek na godz. 18.00 do udziału w Eucharystii.

 

W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy światowej sławy wykonawcy z Paryża – Davida Cassana (czyt. KASANA). Zapraszamy do udziału.

 

Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego, które jest naszą główną Uroczystością odpustową. O godz. 17.00 Uroczystą Mszę św. z poświęceniem (konsekracją) naszego kościoła odprawi ks. Metropolita Marek Jędraszewski. Zachęcamy do udziały w tym historycznym dla naszej Parafii wydarzeniu. Za tydzień w dniu święta naszej Parafii po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na całoroczny wystrój kościoła, na kwiaty i dekoracje. Nie będzie też Mszy o godz. 18.00 i 19.15.

 

Bóg zapłać Służbie Liturgicznej, młodzieży oazowej, scholi PEREŁKI, Wspólnocie W DRODZE, Panom organistom i kościelnym, chórowi GLORIA za wysiłek i piękną oprawę Triduum Paschalnego. Należy też zauważyć bardzo liczny udział wiernych w obchodach Triduum, co potwierdza, że tworzymy wspólnotę ludzi głębokiej wiary w Zmartwychwstałego.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: + Krystyna Koczwara, + Maria Stach, + Bogusław Dziedzina…  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Niedziela Palmowa

10 kwiecień 2022

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.00 z kazaniem rekolekcjonisty ks. prof. Piotra Kroczka.

 

W przedsionku kościoła młodzież prowadzi kiermasz świąteczny. Można przy tym wesprzeć wyjazd oazowiczów na ich wakacyjne rekolekcje. Za wszelkie przejawy życzliwości składamy w imieniu młodych serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na Wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież.

 

Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30, w Wielki Czwartek od 7.00 do 8.00, po południu od 16.30 do 17.30 oraz po skończonej liturgii do 23.00. W Wielki Piątek cały dzień i noc do 6.00 w sobotę.

 

W poniedziałek o godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII, którzy nie uregulowali wszystkich koniecznych spraw lub nie byli obecni na spotkaniach w ubiegłym tygodniu. O godz. 20.30 spotkanie Duszpasterstwa akademickiego. Dorosłym, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w dniu 23 kwietnia o godz. 11.00, przypominamy o metrykach chrztu oraz kontakcie telefonicznym, lub mailowym z ks. Proboszczem.

 

Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do sakramentów przed świętami, a nie korzystają z całorocznej posługi. Księża umówią się indywidualnie na termin odwiedzin.

Po Mszach św. nasi uczniowie kwestują na rzecz Fundacji ALMA SPEI, domowego hospicjum dla dzieci. Bóg zapłać.

Mamy dostępną transmisję naszej liturgii z kościoła na YouTube. Można też wejść na przekaz poprzez Facebook oraz stronę internetową. https://www.youtube.com/watch?v=6kmnZgmyVOU

Zebraliśmy   do   puszki    kwotę 3495 PLN na  pomoc  dla  uciekających  z  Ukrainy.  Łącznie nasza jałmużna wyniosła 46 950 PLN. Wielkie Bóg zapłać.

 

Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch, która planiwana jest w terminie od 16 do 24 września. Szczegóły na plakacie i na strinie internetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

Wielki Czwartek rano ksiądz arcybiskup odprawi Mszę krzyżma o godz. 10.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego, na której zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń kapłaństwa i biskupstwa. Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, a potem przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

 

Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy Mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia.  Chciejmy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa lżejsze. Zachęcamy również, by także w sobotę tradycyjnie zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do czasu wieczornej Rezurekcji.

O godz. 7.00 Godzinki o Męce Pańskiej, Jutrznia o godz. 8.00 i Adoracja do rozpoczęcia Liturgii.

Zapraszamy na modlitwę: o godz. 9.00 ze scholą „Perełki”, a na godz. 11.00 zapraszamy na adorację młodzież ze szkół podstawowych, szczególnie przygotowujących się do bierzmowania. 

Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy. O godz. 22.00 zapraszamy na Misterium, które przygotowała młodzież oazowa. 

 

Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. 

Jutrznia o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów od 9.00 do 14.00 o pełnych godzinach. Prosimy odłożyć święcone dla ubogich, chorych i samotnych. Przez cały dzień zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00, a jej celebrowanie zakończymy procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy, aby przynieść świece.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na radosne uwielbienie, które poprowadzi młodzież z naszej Parafii i przyjaciele. Przez cały dzieńkazania będzie głosił ks. dr Stanisław Mieszczak – wykładowca liturgiki, który pomoże nam w przygotowanie do poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła, której dokona ks. Metropolita Marek Jędraszewski w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 17.00.

W odpust parafialny po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na kwiaty potrzebne do całorocznej dekoracji naszej świątyni.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. + Wiesław Dubiel, + Bogusław Nowak

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3.04.2022

 

Wraz ze zbliżającym się Triduum Paschalnym wkraczamy w czas rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niech ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W ramach przygotowania do poświęcenia naszej świątyni (w święto Miłosierdzia o godz. 17.00), rozpoczynamy dodatkową adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.30. Będzie to także okazja do spowiedzi wielkanocnej.

 

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, dla dzieci o 16.30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Prokocimia. Przy sprzyjającej pogodzie będziemy rozważać stacje idąc ulicą Kurczaba i Teligi.

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.

 

Wspólnota w Drodze serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową w poniedziałek na godzinę 19:15 i konferencję którą wygłosi Ks. Stanisław w temacie „7 Grzechów Głównych”.

 

W każdą środę Adoracja od 17.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. W I czwartek Godzina Święta od 17.00. W piątek na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

 

Dziś wspólnota oazowa prowadzi kiermasz świąteczny. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła można wesprzeć młodzież, kupując m. in. palmy. 

 

Za tydzień w Niedzielę Męki Pańskiej na pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy, przychodzimy do świątyni z palmami.

Nasi uczniowie będą kwestować po Mszach św. na rzecz Fundacji ALMA SPEI, domowego hospicjum dla dzieci.

 

Zebraliśmy do puszki kwotę 4320 na pomoc dla uciekających z Ukrainy. Łącznie nasza jałmużna wyniosła 43 455 PLN. Wielkie Bóg zapłać za hojność.

 

Ze względów bezpieczeństwa założony został monitoring wokół Domu parafialnego i kościoła, a także przygotowujemy możliwość stałego transmitowania nabożeństw z naszego kościoła za pośrednictwem strony internetowej i youtuba.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. Jana Płatek, Zygmunta Głuca, Genowefę Sala, Wiesława Dubiel, Annę Mrowiec, Bogusława Nowaka

Dobry Jezu, a nasz Panie…

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27.03.2022

 

Czas Wielkiego Postu może nam pomóc w przemianie życia, pracy nad swoimi wadami, a przede wszystkim zmianie myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. 

 

Dziękujemy za wielkopostną jałmużnę składaną na rzecz uciekających z Ukrainy. W tym tygodniu to kwota 3276 PLN. Nasza Parafia wsparła uciekających przed wojną z Ukrainy kwotą 39 135 PLN. Bóg zapłać za ten gest chrześcijańskiej miłości. 

Osoby potrzebujące pomocy przy wyrabianiu numeru PESEL dla gości z Ukrainy mogą skorzystać ze wsparcia pisząc na mail parafialny lub kontaktując się z ks. Proboszczem.

W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety o godz. 19.00 w budynku plebanii. O 20.30 zapraszamy studentów do budynku plebanii na spotkanie Duszpasterstwa akademickiego. W środę na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów ze szkoły nr SP 41 i 148.

Zapraszamy w każdą środę na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych. 

 

W I piątek spowiedź od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.30, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

I sobotę odwiedziny chorych z sakramentami. Serdecznie zapraszamy na czuwanie pod Oknem Papieskim w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, które rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do godz. 22.00.

 

Nabożeństwa wielkopostne

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o15.00, o godz.a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową śpiewaną przez parafialny chór

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Przypominamy, że w dniu 8 kwietnia o godz. 19.00 planujemy Drogę Krzyżową ulicami Prokocimia.

 

Po dokonanym remoncie zakrystii zostały poprzednie meble, których nie mamy już możliwości przekazania dla parafii na Ukrainie. Prosimy, aby chętni skorzystali i zabrali szafy stojące przy kościele obok bocznego wejścia od strony plebanii. Niech służą dalej naszym Parafianom.

 

Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba uczestników odbędzie się ona w terminie 16-24 września. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie Internetowej, a zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę JERYCHO. Link na stronie parafialnej w ogłoszeniach parafialnych. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wbNRP-BmU_kIeKTjnqdKwPGeDuwBvIcR/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20.03. 2022

 

Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. 

Dziękujemy ks. profesorowi Piotrowi Kroczkowi za tegoroczne rekolekcje. Bóg zapłać za moc głoszonego Słowa. 

 

Kościół zachęca wiernych w okresie Wielkiego Postu do praktykowania jałmużny, postu i modlitwy. Składamy kolejne podziękowanie za jałmużnę w kwocie 3811 PLN. Łącznie nasza Parafia złożyła na konto Caritas dla uciekających przed wojną na Ukrainie 35 859 PLN. Bóg zapłać za szczodre serca. 

 

W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy prowadzonej przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Zachęcamy do włączenia się w to ważne dzieło modlitewne naszej Parafii. 

Po Mszy św. ok. godz. 18.45 zapraszamy do wysłuchania koncertu na organach WIELKOPOSTNE MUZYCZNE MEDYTACJEJest to podziękowanie dla naszej Parafii ze strony muzyków za pomoc Ukrainie, złożone ofiary i dary materialne oraz przyjętych pod dach uchodźców.

 

Zapraszamy w każdą środę na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych. 

 

W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. W czasie Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 chętni będą mogli złożyć deklaracje przystąpienia do 9 miesięcznej modlitwy, które już dzisiaj można odebrać ze stolika pod chórem. W tym dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

 

Nabożeństwa wielkopostne

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o15.00, o godz. 16.30 - dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych. 

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Już dzisiaj zapowiadamy Drogę Krzyżową śpiewaną przez parafialny chór w dniu 1 kwietnia o godz. 19.00 oraz Drogę Krzyżową ulicami Prokocimia dnia 8 kwietnia także o godz. 19.00.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W ramach przygotowania do konsekracji naszej świątyni, która odbędzie się 24 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 17.00, została odmalowana zakrystia i wymienione meble. Zapraszamy do obejrzenia np. wychodząc z kościoła.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Hanna Szymanowska, Jerzy Krupa, Zbigniew Malarz, Dominik Daniec. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03. 2022

 

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który           na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Pamiętajmy dziś w modlitwach o Papieżu Franciszku w 9. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Po Mszy o 19.15 zapraszamy na Wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa. 

W Wielkim Poście Kościół zachęca wiernych do praktykowania jałmużny, postu i modlitwy. Po raz kolejny składamy podziękowania za jałmużnę dla uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Łącznie przekazaliśmy dla uchodźców na konto CARITAS kwotę 32 048 PLN. Bóg zapłać również za dary materialne. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na Mszę św. do Kościoła Stacyjnego Matki Bożej Dobrej Rady w Prokocimiu w czwartek o godz. 18.00. W sposób szczególny zaprasza naszych gości z Ukrainy mieszkających na terenie naszej Parafii. Osoby chętne do przyjęcia uchodźców z Ukrainy mogą dzwonić na telefon Caritas, lub parafialny celem przekazania swojego adresu dla potrzebujących.

 

Zapraszamy w każdą środę na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

 

W sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.  Naszą modlitwę ofiarujemy także za Pana Józefa Radziszowskiego - organistę oraz Pana Józefa Sokół - kościelnego, którym wyrażamy naszą wdzięczność za wieloletnią posługę w Parafii.

 

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, o 16.30 - dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych.

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Rekolekcjonistę. Przypominamy, że udział w tym nabożeństwie daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Sakrament bierzmowania będzie udzielany w sobotę 23 kwietnia o godz. 11.00. Zachęcamy do bierzmowania także osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu, a są duchowo gotowe do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Kandydatów z klas VIII zapraszamy w czwartek na Msze o godz. 18.00 i krótkie spotkanie.

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 organizuje dzień otwarty w dniu 17.III.2022r. w godzinach 17.00-19.00.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły.

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Zygmunt Malarz,  +Zygmunt Madej, + Wiesława Hołda, + Bogdan Szymański, -  Dobry Jezu, a nasz Panie

I Niedziela Wielkiego Postu

6.03.2022 r.

 Uwaga!! Ktoś niepożądany wkradł się na konto Parafii. Odpowiedzi na komentarze są dodawane przez nieznanego autora. 

 Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu: czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Pomocą niech będzie rozpoczęty dzisiaj czas rekolekcji parafialnych. Dziękujemy ks. prof. Piotrowi Kroczkowi za przyjęcie zaproszenia do naszej wspólnoty. Kościół ponadto zachęca wiernych do praktykowania w tym okresie jałmużny, postu i modlitwyJałmużna gładzi grzech. Dziękujemy zatem za jałmużnę w kwocie 8064 PLN dla potrzebujących z naszej parafii złożoną w środę popielcową w formie składki na Mszach św.  Całość będzie wykorzystana dla potrzebujących pomocy.

 

Z uznaniem i wdzięcznością dla naszych Parafian przekazaliśmy kwotę 27 052 PLN na rzecz uchodźców z Ukrainy. Kolejne dary dla potrzebujących z Ukrainy będziemy dostarczać nadal do magazynów Caritas na Brzegach. Dzięki życzliwości i kompetencji naszych Parafian uruchamiamy dodatkowo bezpłatną pomoc prawną dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy przekazywać tę informację potrzebującym. Kontakt przez mail, lub telefon parafialny z ks. Proboszczem.

 

W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety o godz. 19.00 w budynku plebanii. W środę na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów ze szkoły nr SP 41 i 148.

 

Zapraszamy w każdą środę na adorację o 17.00 i o godz. 17.30 nowennę o do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czasie której chcemy błagać o pokój na Ukrainie i świecie. W piątek Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 6.00, a o 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

W czwartek o 20.30 w budynku plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego.

 

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00;

16.30 - dla dzieci. dla młodzieży i dorosłych po Mszy wieczornej

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Rekolekcjonistę. Przypominamy, że udział w tym nabożeństwie daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Wspólnota w Drodze serdecznie zaprasza w poniedziałek na godzinę 19:15 na adorację w Naszym Kościele i konferencję Księdza Stanisława w temacie „7 Grzechów Głównych”. 

 

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Żabiej zaprasza na dzień otwarty 12 marca w godz. 10-13. 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 organizuje dzień otwarty w dniu 17.III.2022r. w godzinach 17.00-19.00.  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i przyszłych uczniów. Dodatkowe informacje znajdują się na stronach internetowych szkół.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych członków naszej parafii: + Elżbietę Tyrała, Mirosława Seweryniaka, Mieczysławę Pakońską.. Dobry Jezu, a nasz Panie …

VIII Niedziela Zwykła

27.02.2022 r.

 

Biskupi z całą mocą potępiają barbarzyńską decyzję prezydenta Rosji o rozpoczęciu działań militarnych przeciwko Ukrainie. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową wzywają do opamiętania i zaprzestania działań wojskowych, które pochłaniają wiele ofiar, w tym także osoby cywilne. Równocześnie biskupi wyrażają uznanie i szacunek dla narodu ukraińskiego, który zdecydowanie broni suwerenności swego kraju i jego niepodległości. Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym. Dlatego w tym duchu modlitwy o pokój rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które będzie trwało do środy popielcowej. Od dzisiaj o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i dalszy ciąg Adoracji do godz. 18.00. Bardzo prosimy o włączanie się w dogodnym czasie do Adoracji wspólnot parafialnych i osób indywidualnych. 

Widząc potrzeby uciekających przed wojną prosimy o pomoc poprzez ofiary na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej z dopiskiem UCHODŹCY-UKRAINA, lub do puszki na środku kościoła. Caritas gromadzi również koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne, wodę pitną, żywność długoterminową, środki higieniczne, środki czystości, pampersy. Dla ułatwienia pomocy można składać te wymienione artykuły w przedsionku zakrystii lub kościoła. Wraz z młodzieżą będziemy regularnie zawozić dary do magazynu CARITAS na Brzegach.

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia i jak co roku sypiemy popiół na nasze głowy. Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.30. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Od dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

I czwartek miesiąca – godzina święta o godz. 17.00.

 

W piątek święto św. Kazimierza Królewicza. O 8.30 w budynku w kaplicy na piętrze w budynku plebanii spotkanie Wspólnoty Żon. Spowiedź od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.30, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

 

I sobotę odwiedziny chorych z sakramentami. O godz. 13.00 zbiórka kandydatów na ministranta, a dzień później podczas Msz o 11.00 pobłogosławienie ich do posługi przy ołtarzu. 

 

Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18.00, po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Prosimy o składanie intencji modlitewnych. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych po Mszy wieczornej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. rekolekcjonistę w niedzielę o godz. 17.00.

 

Rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do Świąt Wielkanocnych odbędą się przez trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu. Będzie je głosił począwszy od najbliższej niedzieli ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek, prawnik, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II oraz dyrektor w Komisji Episkopatu Polski.

 

Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza do udziału w wielkopostnym dniu skupienia dla małżeństw niepłodnych, który odbędzie się on-line 12 marca. Szczegóły na plakacie i w Internecie. 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Jerycho. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jeGT8EGodB_oa_2Y2k9wnHNYTMCCCIof/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true 

 

 

(tylko na www parafii)

 

KOMUNIKAT
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO SPOTKANIU ONLINE W DNIU 25 LUTEGO 2022 ROKU

 

W dniu 25 lutego 2022 r., w związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie, zebrała się w trybie nadzwyczajnym online Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

 

  1. Biskupi z wielką uwagą, troską i niepokojem śledzą na bieżąco dramatyczne doniesienia medialne płynące z tego kraju. Swą modlitwą ogarniają przede wszystkim miliony ludzi, którzy dotknięci zostali brutalnym atakiem wojskowym ze strony Rosji. W modlitwie proszą również za wszystkich rządzących i sprawujących władzę na całym świecie, wzywając ich do podjęcia dalszych zdecydowanych wysiłków na rzecz zażegnania tego konfliktu i uchronienia wielu ludzi przed śmiercią, bólem i cierpieniem.

 

  1. Biskupi z całą mocą potępiają barbarzyńską decyzję prezydenta Rosji o rozpoczęciu działań militarnych przeciwko Ukrainie. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową wzywają do opamiętania i zaprzestania działań wojskowych, które pochłaniają wiele ofiar, w tym także osoby cywilne.

 

  1. Równocześnie biskupi wyrażają uznanie i szacunek dla narodu ukraińskiego, który zdecydowanie broni suwerenności swego kraju i jego niepodległości. Zapewniają wszystkich ludzi dobrej woli w Ukrainie 
    o duchowym wsparciu ich prawa do samostanowienia i decydowania o własnym losie we własnym kraju.

 

  1. Biskupi mają świadomość, że brak porozumienia i eskalacja konfliktu w Ukrainie może doprowadzić w krótkim czasie do wielkiej fali uchodźców. Uciekający przed wojną ludzie będą kierować się głównie do naszego kraju. Stąd też w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce apelują do wszystkich o chrześcijańskie podejście do przybywających do naszego kraju uciekinierów. Kościół deklaruje, przy pełnym poszanowaniu polskiego prawa i procedur określonych przez polski rząd, wsparcie dla osób, które takiej pomocy będą potrzebować. Biskupi apelują o otwarcie dla sióstr i braci z Ukrainy naszych domów, hosteli, domów diecezjalnych, parafialnych, rekolekcyjnych i wszelkich miejsc, gdzie może być świadczona pomoc ludziom potrzebującym. Będzie to świadectwem naszej wiary. W przeszłości, m.in. w czasie stanu wojennego w latach osiemdziesiątych, sami wiele razy takiej bezinteresownej pomocy doświadczaliśmy.

 

  1. Przez struktury Caritas Polska, Caritas diecezjalnych i parafialnych, Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski oraz innych instytucji kościelnych świadczona będzie pomoc doraźna i długofalowa. Pierwsze wsparcie finansowe na bieżące działania kryzysowe już zostało udzielone. Podejmowane działania będą wymagać ogromnej mobilizacji wszystkich ludzi dobrej woli. Ufamy, że wielu wolontariuszy włączy się w te działania. Biskupi apelują, by w duchu solidarności i chrześcijańskiej miłości zgłaszać gotowość do niesienia pomocy w lokalnych strukturach. Równocześnie dziękują za wszelkie dotychczasowe inicjatywy, solidarność i okazywaną pomoc.

 

  1. Rada Stała KEP prosi wszystkich wierzących w Polsce o nieustanną modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. Zachęca wszystkich biskupów diecezjalnych do wydania stosownych decyzji, by w czasie każdej Mszy św. wznoszono prośby w tej intencji, a także odmawiano suplikacje. Poleca także podejmowanie postu w intencji ocalenia życia i zdrowia naszych sióstr i braci w Ukrainie. Rada Stała prosi również o zorganizowanie zbiórek do puszek po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem w Ukrainie.

 

Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym. 
W tym bardzo trudnym czasie członkowie Rady Stałej ogarniają troską i modlitwą wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza dotkniętych dramatem wojny, i udzielają im pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

 

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

25 lutego 2022 roku

 

 

 

VII Niedziela Zwykła

20.02.2022 r.

 

  

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 

         Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

We wtorek święto Katedry św. Piotra.

 

W środę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika. O godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek na Msze o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. O godz. 20.30                 w budynku plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego.

 

     Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych w środę za żywych, w piątki za naszych drogich zmarłych.

 

     W sobotę wraz ze scholą Perełki zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na zabawę karnawałową. Odbędzie się ona                  w budynku plebanii w godzinach 16.15 – 18.45. 

 

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Barbara Lipińska, + Zofia Krzywańska, + Edward Żyła - Dobry Jezu, a nasz Panie …

VI Niedziela Zwykła

13. 02. 2022 r

 

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem i najbliższymi. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni a On będzie działał w naszych sercach.

 

Dziś po Mszy o 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi wspólnota oazowa. 

 

           Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

           W poniedziałek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

W środę o godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W piątek nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa o 18.00.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości. 

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Tadeusz Gałuszka, + Władysław Majeran - Dobry Jezu…

V Niedziela Zwykła

6.02.2022 r.

 

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Dziś z racji I niedzieli miesiąca okazja do adoracji po każdej Mszy św. 

  

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

poniedziałek o godz. 19.15 wspólnota W Drodze zaprasza na Msze św. z konferencją, która rozpocznie cykl spotkań na temat siedmiu grzechów głównych.

 

środę o godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy