20 Niedziela Zwykła

 

18.08.2019

  

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

 Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie modlitewnych intencji.

 W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową.

 W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

 W tym tygodniu wspominamy:

 we wtorek     - św. Bernarda;

 w środę          - św. Pius X, papieża;

 w czwartek    - NMP Królową;     

 w sobotę        - Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

 Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

 W przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła zbiórka artykułów spożywczych, środków higienicznych oraz ofiar pieniężnych na wykup recept dla najbiedniejszych.

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 Wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy pięknej pogody i udanego wypoczynku.

 31 sierpnia 2019 r. o godz. 10.00, odbędzie się pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Oazy, Służby Liturgicznej Ołtarza i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Zapisy w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Joanna SĘDZISZEWSKA, Izabela STAWOWY, i Urszula PROKOP. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Droga Krzyżowa

Licznik

Liczba wyświetleń:
4010391

Święta

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Zegar