18.08.2019

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie modlitewnych intencji.

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową.

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek     - św. Bernarda;

w środę          - św. Pius X, papieża;

w czwartek    - NMP Królową;

w sobotę        - Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

W przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła zbiórka artykułów spożywczych, środków higienicznych oraz ofiar pieniężnych na wykup recept dla najbiedniejszych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy pięknej pogody i udanego wypoczynku.

31 sierpnia 2019 r. o godz. 10.00, odbędzie się pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Oazy, Służby Liturgicznej Ołtarza i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Zapisy w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Joanna SĘDZISZEWSKA, Izabela STAWOWY, i Urszula PROKOP. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Rok C, I