I Niedziela Adwentu

1.12.2019

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Wyrazem tej gotowości niech będzie nasz udział w Mszach św. roratnich. Roraty w dni powszednie będą o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i serduszkami, po każdej Mszy św. będą otrzymywały obrazki do wklejania i losowały nagrody.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zachęcamy do składania modlitewnych intencji.

Codziennie o 17.30 zapraszamy na maraton modlitewny za Kościół i Ojczyznę.

W I czwartek – Godzina Święta o 17.oo. Spotkanie dla klas VII od godz. 18.00.

I piątek spowiedź święta od godz. 15.30. Dodatkowa Msza święta    o godz. 16.30.

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Zapraszamy. Zaś przed Mszą św. wieczorną Różaniec w intencji dzieci nienarodzonych.

Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. Odwiedziny przed świętami w sobotę 21 grudnia.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 - Msza św. dla rodziców i dzieci klas III, z poświęceniem medalików, a po Mszy św. o 19.15 zapraszamy na WIECZÓR ADORACJI.

Jak co roku w Adwencie Caritas rozprowadza Świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy. Kupując świecę w naszym sklepiku wspomagamy biednych.

W opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii i w naszym sklepiku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla służby kościelnej. Prosimy o życzliwość i okazanie wdzięczności za ich ofiarną służbę.

W tym tygodniu wspominamy:

We wtorek     - św. Franciszka Ksawerego;

W środę          - św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, patronkę górników i hutników;

W piątek        - św. Mikołaja, biskupa żyjącego na przełomie III i IV wieku;

W sobotę       - św. Ambrożego, biskupa Mediolanu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar na wsparcie Kościoła na wschodzie.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Janusz CYNO, Waldemar TABAŃSKI, Tadeusz PARTYKA i Maria FIC. Dobry Jezu, a nasz Panie….

Sobota, I Tydzień Adwentu
Rok A, II