II Niedziela Zwykła

17.01.2021.

Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Za tydzień po Mszach św. będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, a w najbliższym czasie pamiętajmy o tej sprawie w modlitwach.

W tym tygodniu wspominamy:

We czwartek       - św. Agnieszkę; w tym dniu przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.17.00. Na zakończenie odmówimy litanię do św. Józefa z racji Roku Św. Józefa.

W piątek o godz. 16.45 w starej kaplicy próba scholi. Serdecznie zapraszamy dziewczynki z klas od 3 do 6 do włączenia się do grupy i upiększania śpiewu podczas nabożeństw.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Od 18 stycznia kończy się Kwarantanna Narodowa, dlatego będzie możliwość zaproszenia z wizytą duszpasterską kapłanów do swoich mieszkań. Należy umawiać się indywidualnie z kapłanem. Dopiero tradycyjna kolęda będzie po ustaniu pandemii, a rejony zostaną przypisane poszczególnym duszpasterzom. Termin zostanie podany po decyzji naszego Księdza Arcybiskupa.

W tym roku z racji pandemii prosimy, aby wody święconej nie przygotowywać do poświecenia mieszkań.

Akt zawierzenia miłosierdziu Bożemu w obliczu pandemii koronawirusa

Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość, z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu miłosierdziu, dokonany przez Św. Jana Pawła II. Tobie, Miłosierny Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka. Do Ciebie z pokorą wołamy.

Spraw, aby ustała pandemia koronawirusa. Błogosław wszystkim, którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni przed zakażeniem. Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij do swego domu. Umocnij w ludziach zdrowych poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc. Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem i jest z nami każdego dnia. Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.

Św. Janie Pawle II, Św. Faustyno i wszyscy święci, módlcie się za nami. Amen.

Stanisław Kard. Dziwisz

Czwartek, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męcz.