XII NIEDZIELA ZWYKŁA

uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

24 czerwca 2018

Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy bezpiecznych, zdrowych i udanych wakacji. Przeżywając czas urlopów, wyjazdów, obozów, kolonii nie zapomnijmy o naszych religijnych praktykach, życiu sakramentalnym i dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Niech każda niedziela będzie połączona z udziałem w Eucharystii, pamiętajmy także o codziennej modlitwie, o piątkowej wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Wakacje to także doskonała okazja na pogłębienie swojego życia duchowego. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w środy i niedziele przed Mszą św. Zapraszamy do udziału.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, następnie nabożeństwo czerwcowe i Msza św.

W piątek– Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.oo, 9.30, 16.30 i 18.oo. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

Księdzu Piotrowi z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi – Matki Kapłanów, zapału do kapłańskiej posługi w naszej parafii.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych.

Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo.

Dziś, zbiórka ofiar na pomoc najbiedniejszym i na wykup recept dla najbardziej potrzebujących.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Barbara FASULA. Dobry Jezu….

Niedziela, XII Tydzień zwykły
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela