V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022

 

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. 

 

Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy o godz. 9.30 i 11.00. Przez cały najbliższy tydzień zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Mszę św. i majówkę o godz. 17.30. Składamy przy tym jeszcze raz serdeczne podziękowania rodzicom wszystkich dzieci, które w naszej Parafii przystępują do I Komunii. Za złożony dar ołtarza została zakupiona ozdobna patena oraz kapa maryjna, która będzie używana podczas nabożeństw

 

poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski. Adoracja od 17.00 prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Zapraszamy.

 

środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, a od 17.30 majówka, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. w godz. 18.30-20.00 zapraszamy chętnych do udziału w warsztatach: ZŁOŚC DZIECKA I RODZICA JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ. 

 

piątek o godz. 17.30 majówka oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

W przyszłą niedzielę rocznica Pierwszej Komunii Świętej klas IV o godz. 11.00 dla SP 41 i SP 148, a o godz. 12.30 dla uczniów SP 117, Zaczarowanej Planety i Szkoły Społecznej. 


Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, który jest MIŁOŚCIĄ. Szczególne życzenia składamy naszym księżom: kanonikowi Józefowi, księdzu Adamowi i Stanisławowi, którzy w tym tygodniu będą przezywali kolejne rocznice swoich święceń kapłańskich. Niech Maryja wyprasza im zdroje łask w ich posługiwaniu Bogu i ludziom. 

 

Trwają zapisy na parafialne Rekolekcje Oazy Dzieci Bożych w ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach w dniach od 20 do 26 sierpnia. Szczegóły na ulotkach pod chórem lub w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do końca maja. 

Serdecznie zapraszamy też na parafialną pielgrzymkę w Włoch, która planowana jest w terminie od 16 do 24 wrzesnia. Szczególy na plakacie i stronie interenetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

Rozpoczęliśmy prace konserwacyjno-malarskie dachu na budynku parafialnym. Koszt odnowienia jednego metra kwadratowego to ponad 40 zł., a powierzchnia przekracza 1200 m kw. Z powodu kosztów bez pośpiechu etapujemy prace wykorzystując sprzyjającą pogodę. 

 

W minionym tygodniu z Parafii odeszli do wieczności: + Ada Ihma, + Krystyna Gawlik, + Ryszard Strzeboński, + Maria Hołań - Dobry Jezu…

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

8.05.2022

 

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich. 

Dziś po Mszy św. 0 godz. 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa.

 

W poniedziałek Wspólnota W DRODZE zaprasza na Mszę św. o godz. 19.15 oraz konferencję: Dlaczego gniew jest grzechem. Po Mszy św. Adoracja i wspólna majówka.

W środę adoracja od godz. 17.00, o 17.30 majówka i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek 17.30 majówka, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. wieczornej Procesja Fatimska wokół kościoła. Zachęcamy, by przynieść świece. 

Uroczystości I Komunii św. w tym tygodniu: sobota, godz. 14.00, niedziela, godz. 9.30 i 11.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o innych godzinach.

Składamy przy tym serdeczne podziękowania rodzicom wszystkich dzieci, które w naszej Parafii przystępują do I Komunii. Za złożony dar ołtarza została zakupiona ozdobna patena oraz kapa maryjna, która będzie używana podczas nabożeństw. 

 

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji 

sobota święto św. Macieja Apostoła

 

Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. 

 

Nasza Parafia przekazuje regularną pomoc finansową 9 osobowej rodzinie z Ukrainy, która znalazła schronienie w domu rodzinnym ks. Kanonika Józefa. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Zachęcamy do nabywania tygodnika NIEDZIELA, w którym znalazł się artykuł o poświęceniu naszego kościoła. 

 

Organizujemy parafialne Rekolekcje Oazy Dzieci Bożych w ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach w dniach od 20 do 26 sierpnia. Wyjazd przeznaczony jest dla dzieci ze Szkoły Podstawowej które ukończyły pierwszą klasę, a idą maksymalnie do siódmej. Koszt wyjazdu dla Scholi i Ministrantów to 750 zł, a dla pozostałych 850 zł. Szczegóły na ulotkach pod chórem lub w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do końca maja (pierwszeństwo przy zapisie dla Scholi i Ministrantów). 

III Niedziela Wielkanocna

1.05.2022

 

Bogu i ludziom dziękujemy za przejmującą uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Bóg zapłać chórowi, służbie kościelnej i liturgicznej, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy dołożyli starań, by ta historyczna uroczystość pozostała z uznaniem w naszej pamięci.

W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte, które rodzi w nas żywą wiarę. 

Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Codziennie zapraszamy przed Mszą św. wieczorną na godz. 17.30, ale i zachęcamy do osobistego odmawiania litanii loretańskiej.

 

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie formacyjne Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę formę modlitwy.

We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze w porządku niedzielnym, a na godz. 19.15 zapraszamy naszych maturzystów, którym modlitwą chcemy wypraszać potrzebne dary Ducha Świętego na nadchodzące dni wysiłku.

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do udziału. 

Zachęcamy do włączenia się w trwającą w naszej parafii całodobową modlitwę JERYCHO. Link do zapisów na stronie Parafii. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CzHblb6W1gcP-3p1g2hJ6c3QTEeqI0hY/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta od 17.00. 

 

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Święta o godz. 16.30 – zapraszamy na nią kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

 

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. Od godz. 9 do 11.30 odbędzie się w kościele Mistrzowski kurs improwizacji z Damianem Skowrońskim, wybitnym improwizatorem. Zainteresowanych zapraszamy do słuchania w kościele lub na platformie YouTube.

 

Kalendarz liturgiczny:

Środa – św. Floriana

Czwartek – św. Stanisława Kazimierczyka

Piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Procesja na Skałkę, a w naszym kościele Uroczystości I Komunii św. w tym tygodniu: sobota, godz. 12.00, niedziela, godz. 9.30, 11.00 i 14.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o innych godzinach.

 

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 

Bóg zapłać za ofiarę 6710PLN złożoną na całoroczny wystrój kościoła.


Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch w terminie 16-24 września. Szczególowe informacje na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Martę Meinert, Antoninę Kitela, Annę Wandas, Zbigniewa Lewandowskiego... Dobry Jezu, a nasz Panie    

II Niedziela Wielkanocna - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022

 

Druga niedziela Wielkanocy to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto naszej Parafii związane z łaską odpustu zupełnego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą dziś przyjętą jest związana obietnica odpustu zupełnego, czyli  odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO. Msza św. z konsekracją o godz. 17.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00 i 19.15. Jako dziękczynienie za dar pięknej świątyni, jej budowniczych i dobrodziejów pozostawiamy adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 oraz okazję do spowiedzi przed Mszą św.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek zmieniamy również na godz. 17.30 i Mszę św. jak w każdy dzień powszedni o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych.

W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Krwi Chrystusa. Wspólnota W DRODZE zaprasza także w poniedziałek na kolejną konferencję w kościele o godz. 19.15 i spotkanie w domu parafialnym.

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek        św. Marka Ewangelisty

wtorek                  Uroczystość św. Wojciecha

środa                     św. Katarzyny ze Sieny

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

Hospicjum św. Łazarza dziękuje za złożone ofiary w kwocie 4743 PLN.

Po Mszach św. okazja do złożenia datków na całoroczny wystrój naszego kościoła. Dla orientacji podajemy, że wystrój na czas Wielkanocy, to kwota 4 tys. PLN. Bóg zapłać za składane ofiary.

W minionym tygodniu z zebranej kwoty 6580 PLN nasza parafia współfinansowała wyjazd 7 busów z darami do Winnicy, Kijowa i Buczy. Bóg zapłać także Parafianom za konkretne działania i pomoc w czasie wojny.

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stanisław Płonka, Bogusław Dziedzina, Józef Chwaja, Dobry Jezu, a nasz Panie…

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

17 kwiecień 2022

 

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje!

 

Niech Zmartwychwstały Jezus umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem wojny na Ukrainie, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Daje nadzieję wbrew ludzkiej nadziei, a słowa te przyjmijcie jako serdeczne Życzenia z okazji radosnych, choć trudnych Świąt Wielkanocnych w 2022 roku.

 

O godz. 15.00 zapraszamy na III dzień Nowenny i Koronkę do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na radosne uwielbienie, które poprowadzi młodzież naszej Parafii i przyjaciele.

 

W Poniedziałek Wielkanocny pamiętajmy o Mszy Świętej. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W piątek ze względu na uroczysty charakter Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę o godz. 11.00 ks. Infułat Bronisław Fidelus udzieli sakramentu bierzmowana w naszej Parafii. Na bezpośrednie przygotowanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę na 17.30 na Nowennę i Mszę św., w czwartek na 18.40 na próbę oraz w piątek na godz. 18.00 do udziału w Eucharystii.

 

W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy światowej sławy wykonawcy z Paryża – Davida Cassana (czyt. KASANA). Zapraszamy do udziału.

 

Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego, które jest naszą główną Uroczystością odpustową. O godz. 17.00 Uroczystą Mszę św. z poświęceniem (konsekracją) naszego kościoła odprawi ks. Metropolita Marek Jędraszewski. Zachęcamy do udziały w tym historycznym dla naszej Parafii wydarzeniu. Za tydzień w dniu święta naszej Parafii po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na całoroczny wystrój kościoła, na kwiaty i dekoracje. Nie będzie też Mszy o godz. 18.00 i 19.15.

 

Bóg zapłać Służbie Liturgicznej, młodzieży oazowej, scholi PEREŁKI, Wspólnocie W DRODZE, Panom organistom i kościelnym, chórowi GLORIA za wysiłek i piękną oprawę Triduum Paschalnego. Należy też zauważyć bardzo liczny udział wiernych w obchodach Triduum, co potwierdza, że tworzymy wspólnotę ludzi głębokiej wiary w Zmartwychwstałego.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: + Krystyna Koczwara, + Maria Stach, + Bogusław Dziedzina…  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Niedziela Palmowa

10 kwiecień 2022

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.00 z kazaniem rekolekcjonisty ks. prof. Piotra Kroczka.

 

W przedsionku kościoła młodzież prowadzi kiermasz świąteczny. Można przy tym wesprzeć wyjazd oazowiczów na ich wakacyjne rekolekcje. Za wszelkie przejawy życzliwości składamy w imieniu młodych serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na Wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież.

 

Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30, w Wielki Czwartek od 7.00 do 8.00, po południu od 16.30 do 17.30 oraz po skończonej liturgii do 23.00. W Wielki Piątek cały dzień i noc do 6.00 w sobotę.

 

W poniedziałek o godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII, którzy nie uregulowali wszystkich koniecznych spraw lub nie byli obecni na spotkaniach w ubiegłym tygodniu. O godz. 20.30 spotkanie Duszpasterstwa akademickiego. Dorosłym, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w dniu 23 kwietnia o godz. 11.00, przypominamy o metrykach chrztu oraz kontakcie telefonicznym, lub mailowym z ks. Proboszczem.

 

Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do sakramentów przed świętami, a nie korzystają z całorocznej posługi. Księża umówią się indywidualnie na termin odwiedzin.

Po Mszach św. nasi uczniowie kwestują na rzecz Fundacji ALMA SPEI, domowego hospicjum dla dzieci. Bóg zapłać.

Mamy dostępną transmisję naszej liturgii z kościoła na YouTube. Można też wejść na przekaz poprzez Facebook oraz stronę internetową. https://www.youtube.com/watch?v=6kmnZgmyVOU

Zebraliśmy   do   puszki    kwotę 3495 PLN na  pomoc  dla  uciekających  z  Ukrainy.  Łącznie nasza jałmużna wyniosła 46 950 PLN. Wielkie Bóg zapłać.

 

Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch, która planiwana jest w terminie od 16 do 24 września. Szczegóły na plakacie i na strinie internetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

Wielki Czwartek rano ksiądz arcybiskup odprawi Mszę krzyżma o godz. 10.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego, na której zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń kapłaństwa i biskupstwa. Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, a potem przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

 

Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy Mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia.  Chciejmy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa lżejsze. Zachęcamy również, by także w sobotę tradycyjnie zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do czasu wieczornej Rezurekcji.

O godz. 7.00 Godzinki o Męce Pańskiej, Jutrznia o godz. 8.00 i Adoracja do rozpoczęcia Liturgii.

Zapraszamy na modlitwę: o godz. 9.00 ze scholą „Perełki”, a na godz. 11.00 zapraszamy na adorację młodzież ze szkół podstawowych, szczególnie przygotowujących się do bierzmowania. 

Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy. O godz. 22.00 zapraszamy na Misterium, które przygotowała młodzież oazowa. 

 

Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. 

Jutrznia o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów od 9.00 do 14.00 o pełnych godzinach. Prosimy odłożyć święcone dla ubogich, chorych i samotnych. Przez cały dzień zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00, a jej celebrowanie zakończymy procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy, aby przynieść świece.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania po Mszy o godz. 19.15 zapraszamy na radosne uwielbienie, które poprowadzi młodzież z naszej Parafii i przyjaciele. Przez cały dzieńkazania będzie głosił ks. dr Stanisław Mieszczak – wykładowca liturgiki, który pomoże nam w przygotowanie do poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła, której dokona ks. Metropolita Marek Jędraszewski w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 17.00.

W odpust parafialny po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na kwiaty potrzebne do całorocznej dekoracji naszej świątyni.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. + Wiesław Dubiel, + Bogusław Nowak

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3.04.2022

 

Wraz ze zbliżającym się Triduum Paschalnym wkraczamy w czas rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niech ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W ramach przygotowania do poświęcenia naszej świątyni (w święto Miłosierdzia o godz. 17.00), rozpoczynamy dodatkową adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.30. Będzie to także okazja do spowiedzi wielkanocnej.

 

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, dla dzieci o 16.30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Prokocimia. Przy sprzyjającej pogodzie będziemy rozważać stacje idąc ulicą Kurczaba i Teligi.

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.

 

Wspólnota w Drodze serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową w poniedziałek na godzinę 19:15 i konferencję którą wygłosi Ks. Stanisław w temacie „7 Grzechów Głównych”.

 

W każdą środę Adoracja od 17.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. W I czwartek Godzina Święta od 17.00. W piątek na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

 

Dziś wspólnota oazowa prowadzi kiermasz świąteczny. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła można wesprzeć młodzież, kupując m. in. palmy. 

 

Za tydzień w Niedzielę Męki Pańskiej na pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy, przychodzimy do świątyni z palmami.

Nasi uczniowie będą kwestować po Mszach św. na rzecz Fundacji ALMA SPEI, domowego hospicjum dla dzieci.

 

Zebraliśmy do puszki kwotę 4320 na pomoc dla uciekających z Ukrainy. Łącznie nasza jałmużna wyniosła 43 455 PLN. Wielkie Bóg zapłać za hojność.

 

Ze względów bezpieczeństwa założony został monitoring wokół Domu parafialnego i kościoła, a także przygotowujemy możliwość stałego transmitowania nabożeństw z naszego kościoła za pośrednictwem strony internetowej i youtuba.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. Jana Płatek, Zygmunta Głuca, Genowefę Sala, Wiesława Dubiel, Annę Mrowiec, Bogusława Nowaka

Dobry Jezu, a nasz Panie…

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27.03.2022

 

Czas Wielkiego Postu może nam pomóc w przemianie życia, pracy nad swoimi wadami, a przede wszystkim zmianie myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. 

 

Dziękujemy za wielkopostną jałmużnę składaną na rzecz uciekających z Ukrainy. W tym tygodniu to kwota 3276 PLN. Nasza Parafia wsparła uciekających przed wojną z Ukrainy kwotą 39 135 PLN. Bóg zapłać za ten gest chrześcijańskiej miłości. 

Osoby potrzebujące pomocy przy wyrabianiu numeru PESEL dla gości z Ukrainy mogą skorzystać ze wsparcia pisząc na mail parafialny lub kontaktując się z ks. Proboszczem.

W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety o godz. 19.00 w budynku plebanii. O 20.30 zapraszamy studentów do budynku plebanii na spotkanie Duszpasterstwa akademickiego. W środę na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów ze szkoły nr SP 41 i 148.

Zapraszamy w każdą środę na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych. 

 

W I piątek spowiedź od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.30, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

I sobotę odwiedziny chorych z sakramentami. Serdecznie zapraszamy na czuwanie pod Oknem Papieskim w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, które rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do godz. 22.00.

 

Nabożeństwa wielkopostne

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o15.00, o godz.a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową śpiewaną przez parafialny chór

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Przypominamy, że w dniu 8 kwietnia o godz. 19.00 planujemy Drogę Krzyżową ulicami Prokocimia.

 

Po dokonanym remoncie zakrystii zostały poprzednie meble, których nie mamy już możliwości przekazania dla parafii na Ukrainie. Prosimy, aby chętni skorzystali i zabrali szafy stojące przy kościele obok bocznego wejścia od strony plebanii. Niech służą dalej naszym Parafianom.

 

Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba uczestników odbędzie się ona w terminie 16-24 września. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie Internetowej, a zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. https://www.pielgrzymki.pl/pielgrzymki-wolne-miejsca/pielgrzymka-do-wloch-przez-toskanie-do-wiecznego-miasta.html

 

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę JERYCHO. Link na stronie parafialnej w ogłoszeniach parafialnych. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wbNRP-BmU_kIeKTjnqdKwPGeDuwBvIcR/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20.03. 2022

 

Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. 

Dziękujemy ks. profesorowi Piotrowi Kroczkowi za tegoroczne rekolekcje. Bóg zapłać za moc głoszonego Słowa. 

 

Kościół zachęca wiernych w okresie Wielkiego Postu do praktykowania jałmużny, postu i modlitwy. Składamy kolejne podziękowanie za jałmużnę w kwocie 3811 PLN. Łącznie nasza Parafia złożyła na konto Caritas dla uciekających przed wojną na Ukrainie 35 859 PLN. Bóg zapłać za szczodre serca. 

 

W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy prowadzonej przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Zachęcamy do włączenia się w to ważne dzieło modlitewne naszej Parafii. 

Po Mszy św. ok. godz. 18.45 zapraszamy do wysłuchania koncertu na organach WIELKOPOSTNE MUZYCZNE MEDYTACJEJest to podziękowanie dla naszej Parafii ze strony muzyków za pomoc Ukrainie, złożone ofiary i dary materialne oraz przyjętych pod dach uchodźców.

 

Zapraszamy w każdą środę na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych. 

 

W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. W czasie Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 chętni będą mogli złożyć deklaracje przystąpienia do 9 miesięcznej modlitwy, które już dzisiaj można odebrać ze stolika pod chórem. W tym dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

 

Nabożeństwa wielkopostne

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o15.00, o godz. 16.30 - dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych. 

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Już dzisiaj zapowiadamy Drogę Krzyżową śpiewaną przez parafialny chór w dniu 1 kwietnia o godz. 19.00 oraz Drogę Krzyżową ulicami Prokocimia dnia 8 kwietnia także o godz. 19.00.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W ramach przygotowania do konsekracji naszej świątyni, która odbędzie się 24 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 17.00, została odmalowana zakrystia i wymienione meble. Zapraszamy do obejrzenia np. wychodząc z kościoła.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Hanna Szymanowska, Jerzy Krupa, Zbigniew Malarz, Dominik Daniec. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03. 2022

 

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który           na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Pamiętajmy dziś w modlitwach o Papieżu Franciszku w 9. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Po Mszy o 19.15 zapraszamy na Wieczór adoracji, który poprowadzi młodzież oazowa. 

W Wielkim Poście Kościół zachęca wiernych do praktykowania jałmużny, postu i modlitwy. Po raz kolejny składamy podziękowania za jałmużnę dla uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Łącznie przekazaliśmy dla uchodźców na konto CARITAS kwotę 32 048 PLN. Bóg zapłać również za dary materialne. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na Mszę św. do Kościoła Stacyjnego Matki Bożej Dobrej Rady w Prokocimiu w czwartek o godz. 18.00. W sposób szczególny zaprasza naszych gości z Ukrainy mieszkających na terenie naszej Parafii. Osoby chętne do przyjęcia uchodźców z Ukrainy mogą dzwonić na telefon Caritas, lub parafialny celem przekazania swojego adresu dla potrzebujących.

 

Zapraszamy w każdą środę na Adorację od 17.00, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

 

W sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.  Naszą modlitwę ofiarujemy także za Pana Józefa Radziszowskiego - organistę oraz Pana Józefa Sokół - kościelnego, którym wyrażamy naszą wdzięczność za wieloletnią posługę w Parafii.

 

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki: Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00, Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, o 16.30 - dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych.

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Rekolekcjonistę. Przypominamy, że udział w tym nabożeństwie daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Sakrament bierzmowania będzie udzielany w sobotę 23 kwietnia o godz. 11.00. Zachęcamy do bierzmowania także osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu, a są duchowo gotowe do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Kandydatów z klas VIII zapraszamy w czwartek na Msze o godz. 18.00 i krótkie spotkanie.

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 organizuje dzień otwarty w dniu 17.III.2022r. w godzinach 17.00-19.00.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły.

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Zygmunt Malarz,  +Zygmunt Madej, + Wiesława Hołda, + Bogdan Szymański, -  Dobry Jezu, a nasz Panie

I Niedziela Wielkiego Postu

6.03.2022 r.

 Uwaga!! Ktoś niepożądany wkradł się na konto Parafii. Odpowiedzi na komentarze są dodawane przez nieznanego autora. 

 Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu: czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Pomocą niech będzie rozpoczęty dzisiaj czas rekolekcji parafialnych. Dziękujemy ks. prof. Piotrowi Kroczkowi za przyjęcie zaproszenia do naszej wspólnoty. Kościół ponadto zachęca wiernych do praktykowania w tym okresie jałmużny, postu i modlitwyJałmużna gładzi grzech. Dziękujemy zatem za jałmużnę w kwocie 8064 PLN dla potrzebujących z naszej parafii złożoną w środę popielcową w formie składki na Mszach św.  Całość będzie wykorzystana dla potrzebujących pomocy.

 

Z uznaniem i wdzięcznością dla naszych Parafian przekazaliśmy kwotę 27 052 PLN na rzecz uchodźców z Ukrainy. Kolejne dary dla potrzebujących z Ukrainy będziemy dostarczać nadal do magazynów Caritas na Brzegach. Dzięki życzliwości i kompetencji naszych Parafian uruchamiamy dodatkowo bezpłatną pomoc prawną dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy przekazywać tę informację potrzebującym. Kontakt przez mail, lub telefon parafialny z ks. Proboszczem.

 

W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety o godz. 19.00 w budynku plebanii. W środę na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów ze szkoły nr SP 41 i 148.

 

Zapraszamy w każdą środę na adorację o 17.00 i o godz. 17.30 nowennę o do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czasie której chcemy błagać o pokój na Ukrainie i świecie. W piątek Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 6.00, a o 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

W czwartek o 20.30 w budynku plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego.

 

Nabożeństwa wielkopostne:

- w piątki Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00;

16.30 - dla dzieci. dla młodzieży i dorosłych po Mszy wieczornej

- w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Rekolekcjonistę. Przypominamy, że udział w tym nabożeństwie daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Wspólnota w Drodze serdecznie zaprasza w poniedziałek na godzinę 19:15 na adorację w Naszym Kościele i konferencję Księdza Stanisława w temacie „7 Grzechów Głównych”. 

 

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Żabiej zaprasza na dzień otwarty 12 marca w godz. 10-13. 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 organizuje dzień otwarty w dniu 17.III.2022r. w godzinach 17.00-19.00.  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i przyszłych uczniów. Dodatkowe informacje znajdują się na stronach internetowych szkół.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych członków naszej parafii: + Elżbietę Tyrała, Mirosława Seweryniaka, Mieczysławę Pakońską.. Dobry Jezu, a nasz Panie …

VIII Niedziela Zwykła

27.02.2022 r.

 

Biskupi z całą mocą potępiają barbarzyńską decyzję prezydenta Rosji o rozpoczęciu działań militarnych przeciwko Ukrainie. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową wzywają do opamiętania i zaprzestania działań wojskowych, które pochłaniają wiele ofiar, w tym także osoby cywilne. Równocześnie biskupi wyrażają uznanie i szacunek dla narodu ukraińskiego, który zdecydowanie broni suwerenności swego kraju i jego niepodległości. Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym. Dlatego w tym duchu modlitwy o pokój rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które będzie trwało do środy popielcowej. Od dzisiaj o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i dalszy ciąg Adoracji do godz. 18.00. Bardzo prosimy o włączanie się w dogodnym czasie do Adoracji wspólnot parafialnych i osób indywidualnych. 

Widząc potrzeby uciekających przed wojną prosimy o pomoc poprzez ofiary na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej z dopiskiem UCHODŹCY-UKRAINA, lub do puszki na środku kościoła. Caritas gromadzi również koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne, wodę pitną, żywność długoterminową, środki higieniczne, środki czystości, pampersy. Dla ułatwienia pomocy można składać te wymienione artykuły w przedsionku zakrystii lub kościoła. Wraz z młodzieżą będziemy regularnie zawozić dary do magazynu CARITAS na Brzegach.

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia i jak co roku sypiemy popiół na nasze głowy. Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.30. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Od dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

I czwartek miesiąca – godzina święta o godz. 17.00.

 

W piątek święto św. Kazimierza Królewicza. O 8.30 w budynku w kaplicy na piętrze w budynku plebanii spotkanie Wspólnoty Żon. Spowiedź od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.30, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas VII. 

 

I sobotę odwiedziny chorych z sakramentami. O godz. 13.00 zbiórka kandydatów na ministranta, a dzień później podczas Msz o 11.00 pobłogosławienie ich do posługi przy ołtarzu. 

 

Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Godzinki o męce Pańskiej o godz. 6.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18.00, po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Prosimy o składanie intencji modlitewnych. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych po Mszy wieczornej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. rekolekcjonistę w niedzielę o godz. 17.00.

 

Rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do Świąt Wielkanocnych odbędą się przez trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu. Będzie je głosił począwszy od najbliższej niedzieli ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek, prawnik, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II oraz dyrektor w Komisji Episkopatu Polski.

 

Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza do udziału w wielkopostnym dniu skupienia dla małżeństw niepłodnych, który odbędzie się on-line 12 marca. Szczegóły na plakacie i w Internecie. 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Jerycho. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jeGT8EGodB_oa_2Y2k9wnHNYTMCCCIof/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true 

 

 

(tylko na www parafii)

 

KOMUNIKAT
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO SPOTKANIU ONLINE W DNIU 25 LUTEGO 2022 ROKU

 

W dniu 25 lutego 2022 r., w związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie, zebrała się w trybie nadzwyczajnym online Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

 

  1. Biskupi z wielką uwagą, troską i niepokojem śledzą na bieżąco dramatyczne doniesienia medialne płynące z tego kraju. Swą modlitwą ogarniają przede wszystkim miliony ludzi, którzy dotknięci zostali brutalnym atakiem wojskowym ze strony Rosji. W modlitwie proszą również za wszystkich rządzących i sprawujących władzę na całym świecie, wzywając ich do podjęcia dalszych zdecydowanych wysiłków na rzecz zażegnania tego konfliktu i uchronienia wielu ludzi przed śmiercią, bólem i cierpieniem.

 

  1. Biskupi z całą mocą potępiają barbarzyńską decyzję prezydenta Rosji o rozpoczęciu działań militarnych przeciwko Ukrainie. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową wzywają do opamiętania i zaprzestania działań wojskowych, które pochłaniają wiele ofiar, w tym także osoby cywilne.

 

  1. Równocześnie biskupi wyrażają uznanie i szacunek dla narodu ukraińskiego, który zdecydowanie broni suwerenności swego kraju i jego niepodległości. Zapewniają wszystkich ludzi dobrej woli w Ukrainie 
    o duchowym wsparciu ich prawa do samostanowienia i decydowania o własnym losie we własnym kraju.

 

  1. Biskupi mają świadomość, że brak porozumienia i eskalacja konfliktu w Ukrainie może doprowadzić w krótkim czasie do wielkiej fali uchodźców. Uciekający przed wojną ludzie będą kierować się głównie do naszego kraju. Stąd też w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce apelują do wszystkich o chrześcijańskie podejście do przybywających do naszego kraju uciekinierów. Kościół deklaruje, przy pełnym poszanowaniu polskiego prawa i procedur określonych przez polski rząd, wsparcie dla osób, które takiej pomocy będą potrzebować. Biskupi apelują o otwarcie dla sióstr i braci z Ukrainy naszych domów, hosteli, domów diecezjalnych, parafialnych, rekolekcyjnych i wszelkich miejsc, gdzie może być świadczona pomoc ludziom potrzebującym. Będzie to świadectwem naszej wiary. W przeszłości, m.in. w czasie stanu wojennego w latach osiemdziesiątych, sami wiele razy takiej bezinteresownej pomocy doświadczaliśmy.

 

  1. Przez struktury Caritas Polska, Caritas diecezjalnych i parafialnych, Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski oraz innych instytucji kościelnych świadczona będzie pomoc doraźna i długofalowa. Pierwsze wsparcie finansowe na bieżące działania kryzysowe już zostało udzielone. Podejmowane działania będą wymagać ogromnej mobilizacji wszystkich ludzi dobrej woli. Ufamy, że wielu wolontariuszy włączy się w te działania. Biskupi apelują, by w duchu solidarności i chrześcijańskiej miłości zgłaszać gotowość do niesienia pomocy w lokalnych strukturach. Równocześnie dziękują za wszelkie dotychczasowe inicjatywy, solidarność i okazywaną pomoc.

 

  1. Rada Stała KEP prosi wszystkich wierzących w Polsce o nieustanną modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. Zachęca wszystkich biskupów diecezjalnych do wydania stosownych decyzji, by w czasie każdej Mszy św. wznoszono prośby w tej intencji, a także odmawiano suplikacje. Poleca także podejmowanie postu w intencji ocalenia życia i zdrowia naszych sióstr i braci w Ukrainie. Rada Stała prosi również o zorganizowanie zbiórek do puszek po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem w Ukrainie.

 

Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym. 
W tym bardzo trudnym czasie członkowie Rady Stałej ogarniają troską i modlitwą wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza dotkniętych dramatem wojny, i udzielają im pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

 

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

25 lutego 2022 roku

 

 

 

VII Niedziela Zwykła

20.02.2022 r.

 

  

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 

         Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

We wtorek święto Katedry św. Piotra.

 

W środę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika. O godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek na Msze o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. O godz. 20.30                 w budynku plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego.

 

     Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych w środę za żywych, w piątki za naszych drogich zmarłych.

 

     W sobotę wraz ze scholą Perełki zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na zabawę karnawałową. Odbędzie się ona                  w budynku plebanii w godzinach 16.15 – 18.45. 

 

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Barbara Lipińska, + Zofia Krzywańska, + Edward Żyła - Dobry Jezu, a nasz Panie …

VI Niedziela Zwykła

13. 02. 2022 r

 

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem i najbliższymi. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni a On będzie działał w naszych sercach.

 

Dziś po Mszy o 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi wspólnota oazowa. 

 

           Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

           W poniedziałek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

W środę o godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W piątek nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa o 18.00.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości. 

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Tadeusz Gałuszka, + Władysław Majeran - Dobry Jezu…

V Niedziela Zwykła

6.02.2022 r.

 

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Dziś z racji I niedzieli miesiąca okazja do adoracji po każdej Mszy św. 

  

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

poniedziałek o godz. 19.15 wspólnota W Drodze zaprasza na Msze św. z konferencją, która rozpocznie cykl spotkań na temat siedmiu grzechów głównych.

 

środę o godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

czwartek o godz. 20.00 w budynku plebani spotkanie duszpasterstwa akademickiego

 

piątek 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. 

 

Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 19.15 zapraszamy wieczór adoracji, który poprowadzi wspólnota oazowa naszej parafii.

 

Planowane na ten tydzień spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII zostają odwołane z racji pandemii. 

 

Osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a są szczerze zainteresowane pogłębieniem życia sakramentalnego proszone są    o kontakt z ks. Proboszczem np. dzwoniąc na telefon parafialny. 

 

Dziękujemy serdecznie z ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy kwotę 7519,82 PLN. Bóg zapłać.

 

 

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: + Marek Pawłowski, + Ewa Kwiecień, + Anna Błaszczyk, + Tadeusz Kącik, + Agata Cichońska - Dobry Jezu, a nasz Panie …

IV Niedziela Zwykła

30. 01. 2022

 

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. 

 

W tym tygodniu wspominamy:

 

w poniedziałek      - św. Jana Bosko

w sobotę                 - św. Agatę, dziewicę i męczennicę

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 

 

W środę – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej GromnicznejMsze Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30, po niej Adoracja, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Tego dnia na Msze św. przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu obchodzimy też 26 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Taca będzie przeznaczona na materialne wsparcie borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych.

 

I czwartek – Godzina Święta o 17.oo. 

I piątek spowiedź święta od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.30 – z racji pandemii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII zostaje odwołane. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa o godz. 18.00. 

 

I sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. 

 

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę JERYCHO. Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wbNRP-BmU_kIeKTjnqdKwPGeDuwBvIcR/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

 

Dzisiaj po Mszach św. zbieramy na ogrzewanie naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Do Domu Ojca odeszli: śp. + Józefa Mrugacz, Wojciech Wujda, Dobry Jezu…  

 

 

 

 

 

III Niedziela Zwykła

23.01.2022.

 

Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. Dzięki Słowu Bożemu możemy zrozumieć istotę nauczania Chrystusa i Jego przesłanie do każdego człowieka. Słowo Boże ma moc przemiany naszego życia. Dzieje się tak, gdy je poznajemy i przyjmujemy. Biblia powinna być czytana nie tylko w kościołach i wspólnotach religijnych, ale także w naszych rodzinach. Powinnyśmy codziennie żyć Słowem Bożym. Dlatego wracając z kościoła do naszych mieszkań zachęcamy, by odnaleźć jeśli trzeba nasze Pismo św. i połóżyć je w miejscu, aby każdy z domowników miał Je w zasięgu ręki.

 

W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek     - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

we wtorek              - Święto Nawrócenia św. Pawła;

w środę                 - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;

w piątek                - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

 

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja i TV TRWAM. Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. W środę od godz. 17.00 Adoracja, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych.

 

Fundacja im. Heleny Kmieć składa serdeczne podziękowania za otwarte serce, gościnność i ciepłe przyjęcie wystawy oraz ofiarę 11 190 PLN, która jest przeznaczona na stypendia dla dzieci w Meksyku, Boliwii, Tanzanii i Zambii. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy za troskę o zamykanie drzwi w ogrzewanym kościele. Miesięczny koszt utrzymania temperatury 14 C wynosi ponad 7 tys. PLN. Składkę po Mszach św. w przyszłym tygodniu wykorzystamy na ten cel.

 

Centrum Wsparcia Opiekunów osób niesamodzielnych z ul. Wielickiej 267 proponuje darmową pomoc w zakresie wypożyczania sprzętu, szkolenia, opieki wytchnieniowej i pomocy w ramach dziennej placówki aktywizacji. Szczegóły w materiałach umieszczonych pod chórem.

 

Do Domu Ojca odeszły: śp. + Maria Stachurska, Barbara Waydowska, Małgorzata Cisowska, Józefa Banaś, Genowefa Karczewska, Dobry Jezu…  

II Niedziela Zwykła

16.01.2022

 

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

W tym tygodniu wspominamy:

 

W poniedziałek – św. Antoniego, opata

W piątek    - św. Agnieszkę; w tym dniu przypada Dzień Babci, w sobotę - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

W poniedziałek od godz. 17.00 Adoracja uwielbienia Najświętszej Krwi Chrystusa prowadzona przez członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę i dzieło stowarzyszenia.

 

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.17.00. O 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W piątek nabożeństwo do Miłosiernego Jezusa o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych w środy za żyjących, w piątki za naszych zmarłych.

 

W tym tygodniu pożegnamy śp. Andrzeja Wójcika.. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego


9. 01. 2022 r.

  

Dzisiejsza Niedziela kończy w Kościele Okres Bożego Narodzenia, ale ze względu na tradycję kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego.

 

Dziś po Mszy św. o 19.15 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez młodzież oazową.

 

Dzisiaj ostatni raz odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.

Wspólnota w Drodze serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę i kolędowanie przy żłóbku w najbliższy poniedziałek o godz. 19.15. Podczas spotkania wysłuchamy konferencji ks. Stanisława o IXi X Przykazaniu Bożym. 


Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

 

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.17.00. O 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwo do Miłosiernego Jezusa o godz. 18.00.

 

Do 15 styczniua można przy naszej Parafii obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć - wolontaruszki misyjnej, która została zamordowana w Boliwii. Gościmy przedstawicielkę Fundacji, która powie świadectwo i przybliży nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikację o śp. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii, Meksyku i Tanzanii. 

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe składane do skarbony na środku kościoła. Zostaną wykorzystane na całoroczne opłaty diecezjalne oraz duszpasterstwo w naszej Parafii. Bóg zapłać.

W dniu dzisiejszym będziemy odprawiać dodatkowo Mszę św. kolędową w intencji mieszkańców:

- ul. Ściegiennego, L. Wenedy, Republiki Korczakowskiej – ks. Proboszcz godz. 16.30

- ul. Teligi – ks. Stanisław godz. 12.30

- ul. Jerzmanowskiego, Kozietulskiego – ks. Adam godz. 8.00

- ul. Kurczaba, Konrada Wallenroda - ks. Paweł godz. 11.00

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: + Teresę Bułat, + Stanisława Szewczyka – Dobry Jezu, a nasz Panie…

Objawienie Pańskie - 6 stycznia

 

Zapraszamy do wspólnego kolędowania w kościele od 15.15. 


Link do tramsmisji online

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2. 01. 2022 r.

 

Dzisiaj z racji I niedzieli po Mszach św.  będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.17.00., a o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 18.00 między innymi w intencji dobroczyńców akcji Paczuszka dla maluszka na rzecz hospicjum Alma Spei.

 

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na Misje katolickie. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Po Koronce o godz. 15.15 zapraszamy do wspólnego kolędowania, w którym będą nam towarzyszyć Parafialny chór GLORIA, schola PEREŁKI i grupa młodzieży oazowej.

 

W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

 

W sobotę o godz. 9.30 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta

 

Za tydzień po Mszy św. o 19.15 będzie Wieczór Adoracji.

 

Statystyka w roku 2021:

Chrzest przyjęło                 - 74 dzieci (o 21 więcej jak przed rokiem)

Małżeństwo                        - 14 par (o 5 więcej jak przed rokiem)

Pogrzeby                              - 142 osoby (o 21 mniej jak przed rokiem)   

 

Na początku nowego roku składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na niedzielną tacę, do kopert i wpłacają na konto parafialne. 

 

W nadchodzących dniach będziemy informować o terminie wizyty duszpasterskiej tych, którzy zaprosili nas na tradycyjną kolędę. Dla zachowania zasad pandemicznych prosimy przygotować w domu zwykłą wodę, którą ksiądz poświęci na użytek domowników. 

W przyszłą niedzielę będziemy odprawiać dodatkowo Mszę św. kolędową w intencji mieszkańców:

- ul. Ściegiennego, L. Wenedy, Republiki Korczakowskiej – ks. Proboszcz godz. 16.30

- ul. Teligi – ks. Stanisław godz. 12.30

- ul. Jerzmanowskiego, Kozietulskiego – ks. Adam godz. 8.00

- ul. Kurczaba, Konrada Wallenroda - ks. Paweł godz. 11.00

 

Rodziny nie przyjmujące w tym roku kolędy, jeśli mają życzenie mogą również złożyć ofiarę kolędową w podpisanej kopercie wrzuconej do skarbony pod chórem lub w innej dowolnej formie. Jako księża z ofiar kolędowych utrzymujemy przez cały rok księży emerytów, seminarium duchowne, Uniwersytet Papieski, księży misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Bóg zapłać.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Halinę Mazgaj; + Kazimierza Lobę; + Stefana Grucę – Dobry Jezu, a nasz Panie…

🟢Dziś i jutro można obejrzeć MszE online

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

26.12.2021

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Rodziny Radia Maryja.

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.17.00 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych za żyjących w środę, za zmarłych w piątki.

 

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. W piątek 31 grudnia zapraszamy o godz. 18.00 na Eucharystię i dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Miłosiernego Boga o przebaczenie wszystkich naszych, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok oraz ustanie panującej pandemii.

Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona w tych intencjach o 24.00. Chcemy prosić o błogosławiony, zdrowy i bezpieczny ROK 2022. W tym dniu na mocy dyspensy biskupa miejsca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych oraz pokutnego charakteru dnia.

 

W sobotę 1 stycznia– Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego oraz dodatkowa o godz. 16.30. Jest to również 55 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Po Mszy św. 0 6.30 Różaniec Wynagradzający.

Link do transmisji online Mszy św. z 1 stycznia 19.15 oraz 2 stycznia 9.30 na stronie parafii i Facebooku.

 

Do niedzieli 9 stycznia włącznie wprowadzamy w niedziele i święta dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.

W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek św. Jan Ewangelista, patron ks. Kan. Jana Bednara, pamiętajmy o Nim w modlitwach;

– wtorek – Święci Młodziankowie, męczennicy;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych

i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

Wszystkim osobom, które wsparły akcję „Paczuszka dla Maluszka” serdecznie dziękujemy za tak ogromny odzew.

 

Przyjmujemy zaproszenia do odwiedzin kolędowych w domach dla osób chętnych. Zapisy w zakrystii, przez mail, telefon parafialny lub karty wrzucane do skarbony pod chórem.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: + Cecylia Rzepecka,

+ Roman Gadowski,  Dobry Jezu… 

 

 

 

Życzenia Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego

na Boże Narodzenie A.D. 2021

 

 

Ukochani Archidiecezjanie!

 

            Po raz kolejny w naszym życiu Dobry Bóg daje nam łaskę uroczystego i pełnego radości świętowania urodzin swego Syna Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat 2021 lat temu w betlejemskiej grocie. Urodziny te były wielkim darem Jego miłości do nas. Święty Jan Apostoł pisał w swej Ewangelii: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 16). Z drugiej natomiast strony ten dar wiązał się z kenozą, czyli wyniszczeniem i ogołoceniem Jednorodzonego Syna Bożego. „On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi” – stwierdzał w Liście do Filipian św. Paweł Apostoł (Flp 2, 6-7). Rozważając tę Jego niesłychaną pokorę i uniżenie, Karol Wojtyła pisał więc w swej Pieśni o Bogu ukrytym: „Aż dotąd doszedł Bóg i zatrzymał się krok od nicości…”.

            Tym większe zatem ogarnia nas zdumienie nad tym niezwykłym pochyleniem się Boga nad naszym człowieczym losem, tym większa nasza wdzięczność, tym większe wzruszenie, kiedy w duchu patrzymy na leżące w żłobie Dzieciątko Jezus, otoczone miłością swej przeczystej Matki i ojcowską troską św. Józefa. „Uwielbiam cię, siano wonne, któreś tuliło w sobie/ Dziecinę bosą” – czytamy dalej w poemacie Karola Wojtyły.

            Drodzy Siostry i Bracia!

            Z całego serca życzę Wam w tym niełatwym pandemicznym czasie wielkiej radości, że przyszedł do nas Zbawiciel świata. Dzielmy się nią ze wszystkimi. Nie pozwólmy wydrzeć z naszych serc tych wspaniałych, prawdziwie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, mimo że wielu na tym świecie chciałoby nas do tego doprowadzić. Często, w kręgach naszych bliskich i przyjaciół „śpiewajmy i grajmy Małemu”. A przede wszystkim prośmy Go słowami naszej wspaniałej kolędy: „Podnieś rękę, Boże Dziecię!/ Błogosław Ojczyznę miłą!/ W dobrych radach, w dobrym bycie/ Wspieraj jej siłę swą siłą,/ Dom nasz i majętność całą/ I wszystkie wioski z miastami!”.

 

 

Na święty czas Bożego Narodzenia z serca Wam wszystkim, moi Drodzy, błogosławię

 

 

 

XMarek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Link do transmisji Mszy - Boże Narodzenie godz. 9.30 


 
 
godz. 19.15

 

 

4 Niedziela Adwentu - 19.12. 2021

 

W ostatnim tygodniu adwentu starajmy się niech najważniejsza dla nas będzie troska o duchowe przygotowanie, żeby Nowonarodzony Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy św. oraz do czwartku od 17.30. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w Mszach Św. roratnich rano o 6.30, wieczorem o 18.00. 

 

Dziś po Mszy o 19.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo, podczas którego będziemy rozważać Słowo Boże. Młodzież ze wspólnoty oazowej prowadzi kiermasz świąteczny. W ich imieniu składamy serdeczne podziękowania za okazanie wsparcia przy wszelkich podejmowanych inicjatywach w naszej Parafii.

 

W poniedziałek o godz. 17.00 Adoracja i spotkanie modlitewne wspólnoty Krwi Chrystusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków wspólnoty. Na wieczorną Msze zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII na ostatnie spotkanie modlitewne i formacyjne. 

 

W środę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji w zakrystii lub do skarbony przy stopniu komunijnym.

 

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pasterka w tym roku o godz. 22.00 i 24.00Składka zbierana podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Krakowskiej. Natomiast w drugi dzień świąt taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W Pasterce o godz. 22.00 oraz we Mszach o 9.30 i 19.15 w sobotę i w niedzielę będzie można uczestniczyć online. Transmisja będzie dostępna na Facebooku naszej Parafii. https://www.youtube.com/watch?v=tI_CcumoJws

 

W piątek obchodzi imieniny Ks. Adam, z tej okazji życzymy Mu wiele łask od Jezusa Miłosiernego i sił do pracy w naszej parafii oraz w trudnej i odpowiedzialnej posłudze kapelana w Miejskim Centrum Opieki. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona na Pasterce o 22.00.

 

opłatki i świece wigilijne można się zaopatrzyć w zakrystii i w naszym sklepiku. 

  

Przyjmujemy zaproszenia do odwiedzin kolędowych w domach dla osób chętnych. Zapisy do 26 grudnia w zakrystii przez mail, telefon parafialny lub karty wrzucane do skarbony na środku kościoła. Wizyta kolędowa do zapraszających Parafian będzie odbywała się zgodnie z reżimem sanitarnym. 

 

Do 9 stycznia wprowadzamy w niedziele i święta dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.

 

W święta Bożego Narodzenia rozpoczyna pracę nowy organista p. Dawid Rzepka, wykładowca szkoły organistowskiej, od 2012 roku organista w parafii w Bronowicach. Będzie naszym głównym organistą, któremu pomagał będzie w mszach porannych w dni powszednie Pan Józef Radziszowski. Przy tej okazji raz jeszcze składamy podziękowania Panu Józefowi za 43 lata posługi w naszej parafii oraz gratulujemy otrzymania najwyższego wyróżnienia w postaci złotego medalu św. Jana Pawła II, który wręczył arcybiskup Marek Jędraszewski podczas poświęcenia organów. Szczęść Boże na dalsze lata. W dzisiejszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA znajdziemy artykuł wspominający poświęcenie organów.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: + Aleksander Sikora, + Kazimiera Tychanowicz, + Zenobia Orzechowska, + Ryszard Budziaszek - Dobry Jezu…  

 

III Niedziela Adwentu 

 12.12.2021

 

Wykorzystajmy czas adwentu na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych roratnich. W dni powszednie o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. 

 

Po Mszach w przedsionku kościoła młodzież oazowa prowadzi dalej kiermasz świąteczny. Można w ten sposób wesprzeć wszelkie inicjatywy młodych w naszej Parafii.  

 

Po Mszy o 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi parafialna grupa młodzieży Ruchu Światło Życie. 

 

W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety o godz. 19.00 w budynku plebanii. W środę na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów  ze szkoły nr SP 41 i 148.

 

W czwartek 16 grudnia zapraszamy na wigilię dla ubogich i samotnych. Wraz ze studentami modlić się będziemy podczas Mszy o 18, a następnie przeżyjemy spotkanie w budynku plebanii. Chętnych prosimy o zapisanie się lub zgłoszenie ich w zakrystii.

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. W każdą środęzapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.17.00 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych za żyjących w środę, za zmarłych w piątki. 

 

W następną niedzielę zapraszamy po Mszy o 19.15 zapraszamy na konferencję adwentową w ramach ostatniego nabożeństwa przygotowującego nas do przeżywania Świąt.   

 

Mając na uwadze duchowe dobro, tradycję oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie pandemii w okresie Bożego Narodzenia wprowadzimy Msze św. z błogosławieństwem kolędowym dla poszczególnych rejonów naszej Parafii. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w czasie wyznaczonych w naszym kościele dodatkowych Mszy św. Jednocześnie przyjmujemy zaproszenia do odwiedzin w domach dla osób chętnych. Zapisy do 26 grudnia w zakrystii przez mail, telefon parafialny, lub karty wrzucane do skarbony na środku kościoła. Wizyta kolędowa do zapraszających Parafian będzie odbywała się zgodnie z reżimem sanitarnym. 

Za tydzień w sobotę odwiedziny chorych z sakramentami. 

Od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, otwarty przez całą niedzielę chór, by w taki sposób zwiększyć ostrożność w czasie pandemii.

Do puszki na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Radzieckiego zostało złożone 2340 PLN. Bóg zapałać za ofiary

 

Przypominamy, że w naszej Parafii do 2 stycznia trwa akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka”. Wspieramy Krakowskie Hospicjum dla Dzieci ALMA SPEI. Więcej informacji znajduje się przy choince w Kaplicy Matki Bożej i w przedsionku Kościoła, skąd można zabrać ulotki z informacjami o aktualnych potrzebach Hospicjum.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp.  + Zofia Kmita-Kaganek, + Zygmunt Kukla, + Dariusz Sroka, + Janusz Góra, + Zdzisław Sraga, + Zygmunt Włodarczyk - Dobry Jezu, a nasz Panie….

II Niedziela Adwentu

5.12.2021

 

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Radzieckiego. 

Zachęcamy do obejrzenia transmisji z poświęcenia naszych organów –  https://www.youtube.com/watch?v=hOi_xJXio5A

Roraty w dni powszednie o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00.

Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. W każdą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji w zakrystii, lub do skarbony przy stopniu komunijnym. Proponujemy, aby intencje środowe obejmowały sprawy żywych, a piątkowe Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusabyło ofiarowane za naszych zmarłych.

 

Jak co roku w Adwencie Caritas rozprowadza Świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy. Kupując świecę w naszym sklepiku wspomagamy biednych. W opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii i w naszym sklepiku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla służby kościelnej. Prosimy o życzliwość i okazanie wdzięczności za ich ofiarną posługę.

 

Dziś po Mszach w przedsionku kościoła młodzież oazowa rozprowadza m. in. sianko na wigilijny stół, kadzidło, ciasto i okolicznościowe dekoracje. Można przy ty wesprzeć wszelkie inicjatywy młodych w naszej Parafii.  

 

               Po Mszy o 19.15 kolejne nabożeństwo, które poprowadzi parafialna grupa młodzieży Ruchu Światło Życie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy pieśniami podczas Akatystu ku czci Matki Bożej.

 

W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zmianka Tajemnic Żywego Różańca

 

W sobotę o 9.30 zbiórka kandydatów na ministranta.

 

W następną niedzielę zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi wspólnota oazowa. 

 

W czwartek 16 grudnia zapraszamy na wigilię dla ubogich i samotnych. Wraz ze studentami modlić się będziemy podczas Mszy o 18, a następnie przeżyjemy spotkanie w budynku plebanii. Chętnych prosimy o zapisanie się lub zgłoszenie ich w zakrystii. 

 

W tym tygodniu czcimy:

W poniedziałek        - św. Mikołaja, biskupa

We wtorek                 - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W środę                    - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski. 

Do puszki na rzecz migrantów zostało złożone 635 PLN. Bóg zapałać za ofiary.

            Do 2 stycznia trwa akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka”. Nasza Parafia wspiera Krakowskie Hospicjum dla Dzieci ALMA SPEI. Potrzebne są przede wszystkim specjalistyczne pieluchy oraz chemia kosmetyczna, a także artykuły plastyczne i papiernicze dla dzieci. Dary można przynosić do Kościoła i zostawiać pod choinką w Kaplicy Matki Bożej. Więcej informacji znajduje się przy choince w Kaplicy Matki Bożej i w przedsionku Kościoła, skąd można zabrać ulotki z informacjami o aktualnych potrzebach Hospicjum. Choinka jest przyozdobiona specjalnymi papierowymi bombkami z informacjami o tym w jaki sposób można przyłączyć się do akcji. Bombkę należy zerwać i zabrać do domu. 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. + Andrzej Kulak, + Zofia Cholewa; Dobry Jezu, a nasz Panie….

I Niedziela Adwentu

28.11.2021

Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Wyrazem tej czujności niech będzie nasz udział w Mszach św. roratnich. Roraty w dni powszednie będą o 6.30 i uroczyste z procesją o 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i serduszkami, po każdej Mszy św. będą otrzymywały obrazki do wklejania oraz będą losowane figurka i nagrody. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nieszporów, które poprowadzi wspólnota oazowa naszej Parafii.  

 

Rozpoczynamy triduum przygotowujące naszą Parafię do wprowadzenia obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz środowej Nowenny. Zapraszamy do udziału w Mszach św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, kiedy kazania będzie głosił nasz dzisiejszy kaznodzieja o. Tomasz z zakonu Redemptorystów. W środęadoracja od 17.00, a o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

 

czwartek o godz. 18.00 ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski dokona uroczystego poświęcenia organów. Wyczekiwana uroczystość wieńczy czas ogromnego wysiłku i zaangażowania ks. Kan. Józefa Bizonia oraz tak wielu parafian wspierających w tym niepowtarzalnym dziele. Zapraszamy do udziału w tym wielkim naszym święcie Parafialnym. Uroczystość uświetni chór GLORIA.

 

piątek spowiedź od godz. 16.00. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej spotkanie formacyjne. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.  Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego.

pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Z Komunią świętą do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.

 

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Włoch w marcu przyszłego roku. Ostateczny termin zapisów do końca tygodnia w zakrystii lub u ks. Pawła. 

 

Kalendarz liturgiczny:

we wtorek      - święto św. Andrzeja Apostoła

w piątek         - św. Franciszka Ksawerego

w sobotę        - św. Barbary dziewicy i męczennicy

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy niech Matka Boża Nieustającej Pomocy oświeca każdą chwilę życia.

 

W następną niedzielę na Msze o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii w naszej Parafii za wyjątkiem uczniów z SP 148. Podczas wspólnej modlitwy zostaną poświęcone i wręczone okolicznościowe medaliki i łańcuszki. Za tydzień także przeżywać będziemy Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Będzie to okazja, aby wesprzeć tamtejszych chrześcijan poprzez ofiarę składaną do skarbony pod chórem. Po Mszach wspólnota oazowa będzie rozprowadzała sianko na wigilijny stół, okolicznościowe dekoracje oraz ciasto – zachęcamy do wsparcia. Po Mszy św. o 19.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas śpiewu akatystu ku czci Matki Bożej.   

 

Jak co roku w Adwencie Caritas rozprowadza Świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy. Kupując świecę w naszym sklepiku wspomagamy biedniejszych od siebie.

 

Od dzisiejszej niedzieli można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania, a odcinki będą dostępne co niedzielę o godz. 20.00 na kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania adwentowego oczekiwania.  

 

Poświęcone opłatki są w zakrystii i naszym sklepiku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla służby kościelnej. Dziękujemy za życzliwość i okazanie wdzięczności za ich ofiarną służbę.

 

Zachęcamy do zapisów do modlitwy Jerycho, którą kontynuujemy w naszej parafii już od 10 miesięcy otaczając modlitwą: w pierwszy czwartek miesiąca za DAR EUCHARYSTII I KAPŁANÓW, w pierwszy piątek miesiąca za DAR RODZINY, w pierwszą sobotę miesiąca za DAR ŻYCIA - DZIECI I MŁODZIEŻY. Telefon oraz link do zapisów na stronie internetowej parafii.  (Tel. 511 346 576)

 

Zapisy na Jerycho:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NporkzFU7zAXuYJ4eiJKOUdm4kzveEv3/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true


List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego na Adwent

https://diecezja.pl/aktualnosci/list-pasterski-abp-marka-jedraszewskiego-na-adwent-2021-roku/

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Władysława Pietras; + Zbigniew Pieniążek; + Maria Lusińska-Loba Dobry Jezu, a nasz Panie….

Uroczystość

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21.11.2021

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny w Kościele. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent.

O godz. 16.00 SACROSONG w Sali parafialnej. O godz. 17.00 koncert chóru GLORIA w 10 rocznicę powstania. Zapraszamy do udziału.

 

Codziennie o godz. 15.00 Godzina MiłosierdziaNabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zapraszamy i zachęcamy do składania modlitewnych intencji. W każdą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu

 

W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Po Eucharystii krótkie spotkanie formacyjne. O godz. 20.00 w budynku plebanii spotkanie duszpasterstwa akademickiego. 

 

W następną niedzielę po Mszy o 19.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nieszporów, które poprowadzi wspólnota oazowa naszej Parafii.   

 

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Włoch. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba uczestników odbędzie się ona w terminie 19–27 marca przyszłego roku. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do końca listopada.  

 

W tym tygodniu wspominamy:

jutro               - św. Cecylię, dziewicę i męczennicę - patronkę muzyki kościelnej;

w czwartek    - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy, męczennicy

                        

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych.

 

Za tydzień po pierwszej Mszy św. poświęcimy opłatki, w które można się będzie zaopatrzyć  w zakrystii i sklepiku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za codzienną pracę dla służby kościelnej. Prosimy o życzliwość i okazanie wdzięczności za ich ofiarną służbę.

 

Wraz z rozpoczęciem Adwentu Caritas rozprowadza Świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy. Kupując świecę w naszym sklepiku wspomagamy biedniejszych od siebie.

 

Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy            na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas– na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Zbiórka potrwa do przyszłej niedzieli do puszki w tyle kościoła. Bóg zapłać. 


Przekazujemy informację, że "Park Dolina Kurczaba" wygrał w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa. Wnioskodawcy projektu dziękują za oddane głosy i wsparcie. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Zofia Szandrowska, + Barbara Krasny, + Gabriela Wnęk, + Leszek Stefański, + Anna Klimas, + Bożena Gerlach, + Małgorzata Małecka, + Józef Korus  

 Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

33 Niedziela zwykła

14.11.2021

 

 

Dzisiaj w ramach niedzieli powołań gościmy diakona Marcina oraz kleryków Sebastiana i Dominika z krakowskiego seminarium. Wizyta w parafiach stanowi mozliwość podzielenia się świadectwem powołania przez kandydatów do kapłsństwa, którzy pragną wraz z kolejnymi wspólnotami modlić sie o odwagę dla rozeznających zyciową drogę oraz wytrwałość dla podejmujących już formację. 

 

Już dzisiaj zapowiadamy triduum przygotowujące naszą parafię do wprowadzenia obrazu i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kazania wygłoszone przez ojców redemptorystów w niedzielę 28 listopada pomogą zrozumieć ideę nabożeństwa środowej nowenny. 

W czwartek 2 grudnia w czasie Mszy św. o godz. 18.00 ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski dokona uroczystego poświęcenia organów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba uczestników odbędzie się ona w terminie 19–27 marca przyszłego roku. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do końca listopada.  

 

Dziś po Mszy o 19.15 zapraszamy na Wieczór Adoracji, który poprowadzi wspólnota oazowa naszej Parafii. 

 

W poniedziałek w godz. 9-12 w ustawionym na parkingu przy Parafii MB Dobrej Rady ambulansie  będzie można oddać krew. W ten sposób będziemy mogli wspomóc ks. Ireneusza Okarmusa w jego walce z chorobą. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety o godz. 19.00 w budynku plebanii. O 19.15 wspólnota W Drodze zaprasza na Nieszpory i spotkanie modlitewne. O 20.00 w salce spotkanie duszpasterstwa akademickiego.  

 

 

 

W środę o godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148.

 

W sobotę o 9.30 w kościele spotkanie kandydatów na ministrantów. 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na tradycyjny Koncert Cecyliański, który odbędzie się za tydzień o godz. 17.00. Koncertował będzie nasz parafialny chór Gloria, który świętuje 10 lecie istnienia. Serdecznie zapraszamy nowych członków do włączenia się w tę formę duszpasterstwa. Również w następną niedzielę na Mszy o 11 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych dziewcząt do scholii. O godzinie 16.00 w starej kaplicy rozpocznie się sacrosong, na który zapraszamy serdecznie rodziców, dziadków oraz całe rodziny i wszystkich chętnych!

 

Codziennie o godz. 15.00 Godzina MiłosierdziaNabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.Zapraszamy i zachęcamy do składania modlitewnych intencji. W każdą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie:

w środę                      - św. Elżbiety Węgierskiej;

w czwartek               - bł. Karoliny Kózkówny;

w sobotę                    - św. Rafała Kalinowskiego;

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych.

 

Serdeczne Bóg zapłać za hojne ofiary składane również przelewem na konto parafii. Na bieżąco prowadzimy prace związane z odwodnieniem i ułożeniem 200 metrów kwadratowych kostki granitowej przed domem parafialnym od strony garaży. Wstępnie dokonaliśmy obmiarów i czekamy na wycenę drewnianych mebli do zakrystii, które chcemy ukończyć przed konsekracją kościoła, zaplanowaną z księdzem metropolitą na niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana + Maria Groo 

 

+ Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

32 Niedziela zwykła

7.11.2020.

 Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijanie są nadal prześladowani. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Po ogłoszeniach Pani Łucja z organizacji Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom przedstawi nam krótkie świadectwo o prześladowanych chrześcijanach i sytuacji w Afryce.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zmianka tajemnic różańcowych.

 

W czwartek, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Dodatkowa Msza św. z kazaniem o godz. 9.30.

 

Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.Zapraszamy i zachęcamy do składania modlitewnych intencji.

 

W każdą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy na WIECZÓR ADORACJI.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie:

wewtorek             - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

we środę               - św. Leona Wielkiego;

w czwartek           - św. Marcina;

w piątek                - św. Jozafata

w sobotę               - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych łask Bożych. Najlepsze życzenia połączone z modlitwą kierujemy do ks. Stanisława, który w sobotę będzie obchodził swoje imieniny.

 

Już dzisiaj zapowiadamy koncert naszego chóru, który odbędzie się w niedzielę 21 listopada o godz. 17.00. Zachęcamy kolejnych chętnych do tej zaszczytnej i wyróżniającej posługi w chórze, który świętuje już 10 lecie istnienia.

 

Prowadzimy prace brukarskie i odwodnieniowe na odcinku miedzy garażami a budynkiem plebanii. Dla bezpieczeństwa prosimy przechodzić chodnikiem z północnej strony plebanii.

 

W minionym czasie odeszli do Pana: + Zygmunt Koper,+ Jan Domadej, +Krzysztof Tatoń: Dobry Jezu, a nasz Panie…

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. 11. 2021

 

Dzisiaj Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie.

 

Dodatkowa Msza św. na cmentarzu w Prokocimiu o godz. 14.30, przed nią o godz. 14.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych, a po Mszy św.: Procesja, Różaniec i wypominki. Zapraszamy na godz. 20.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą poprowadzi na cmentarzu wspólnota oazowa naszej parafii.

 

Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

We wtorek 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte  o godz.  6.30, 7.00, 9.30, i 18.00.

 

Zapraszamy do modlitwy za zmarłych z wypominkami jednorazowymi do 8 listopada o godz. 17.45.

 

Osoby nawiedzające cmentarz i modlące się za dusze wiernych zmarłych oraz spełniające zwykłe warunki odpustu zupełnego, w tym roku mogą uzyskać go w ciągu całego listopada. Zwykłe warunki uzyskania odpustu zupełnego zobowiązują do wzbudzenia intencji jego otrzymania, pozostawania w stanie łaski uświęcającej lub przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcia w tym dniu Komunii św., odnowienia jedności ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

 

W środę adoracja od 17.00, w czwartek Godzina Święta od 17.00

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej spotkanie formacyjne.

Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający.

Z Komunią świętą do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

31 października 2021

 

Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o 17.30.

 

W poniedziałek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że każdy z nas jest powołany do świętości, a niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu w Prokocimiu o godz. 14.30, przed nią o godz. 14.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych, a po Mszy św.: Procesja, Różaniec i wypominki. O godz. 20.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu w intencji zmarłych. Modlitwę poprowadzi wspólnota oazowa naszej parafii.

 

Zachęcamy do uzyskania odpustów za zmarłych, spełniając wymagane warunki:

a/ wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepi­sów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego i brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego;

b/wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; decyzją penitencjarni apostolskiej w tym roku odpust zupełny można uzyskać do końca listopada.

 

We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 6.30, 7.00, 9.30 oraz popołudniu o godz. 18.00.

W środę adoracja od 17.00, w czwartek Godzina Święta od 17.00

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej spotkanie formacyjne.

Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający.

Z Komunią świętą do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30

 

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. oraz 1 listopada na cmentarzu po Mszy św. o 14.30. W listopadzie o godz. 18.00 będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska za zmarłych, których imiona będą wypisane także na tablicy ogłoszeń. Pierwsza z trzydziestu Mszy Gregoriańskich za zmarłych zostanie odprawiona jutro na cmentarzu o godz. 14.30. Modlitwy za zmarłych z wypominkami jednorazowymi odmawiamy do 8 listopada o godz. 17.45.

Zachęcamy do zapisów do modlitwy Jerycho, którą kontynuujemy w naszej parafii już od 9 miesięcy otaczając modlitwą: w pierwszy czwartek miesiąca za DAR EUCHARYSTII I KAPŁANÓW, w pierwszy piątek miesiąca za  DAR RODZINY, w pierwszą sobotę miesiąca za DAR ŻYCIA - DZIECI I MŁODZIEŻY. Telefon  oraz link do zapisów na stronie internetowej parafii.  (Tel. 511 346 576)

 

Zapisy na Jerycho:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1a6d7J6qdmCNT9-P7KbzwQ_8tFdzArrzf/edit?usp=sharing&ouid=116560109883447942309&rtpof=true&sd=true

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 października 2021

Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku. Kończymy miesiąc różańcowy, ale zachęcamy do nieustannej modlitwy różańcowej. W tej prostej i głębokiej modlitwie uwielbiamy Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy wyprosić potrzebne łaski zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, żyjącym, ale również zmarłym. Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe w przyszłą niedzielę o 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30.

 Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Szczególnie poczuwajmy się do pamięci o naszych rodzimych misjonarzach: Siostrze Faustynie na Filipinach i Ojcu Franciszku w Kamerunie.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

W czwartek na Różaniec oraz Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Po Mszy krótkie spotkanie. W czwartek także kolejne spotkanie duszpasterstwa akademickiego przy naszej Parafii. Zapraszamy serdecznie starszą i studiującą młodzież do wspólnego poszukiwania dróg wiary. Szczegóły na stronie internetowej oraz Facebooku.

 

Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. oraz kancelarii. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska w intencji zmarłych.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marek Tomczyk, śp. Krystyna Gruca, śp. Leszek Kubala, śp. Urszula Radwan

 

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

29 niedziela zwykła

17. 10. 2021

 

Na wypominki jednorazowe i roczne przjmujemy w zakrystii i w kancelarii. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska. Zachęcamy do zamawiania intencji.

 

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec. W ramach ogólnopolskiej akcji PROCESJA RÓŻAŃCOWA ZA POLSKĘ podczas dzisiejszego Nabożeństwa Różańcowego o 17.30 ruszymy z procesją wokół kościoła do groty Matki Bożej. Podczas procesji będziemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne, za grzechy w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim. Będziemy również prosić o Światło Ducha Świętego dla biorących udział w Synodzie Biskupów.

 

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa serdecznie zaprasza w poniedziałek na spotkanie modlitewne, które rozpocznie się w naszym kościele o godz. 17.00. 

 

Wspólnota W Drodze zaprasza na spotkanie modlitewne jutro o 19.15

 

W sobotę o godz. 9.30 w kościele zbiórka kandydatów na ministranta. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej, aby pełnić zaszczytną funkcję przy ołtarzu. 

 

Kalendarz liturgiczny:

 

w poniedziałek  -      św. Łukasza, patrona służby zdrowia.

We wtorek                 - bł. ks. Jerzego Popiełuszkę;

we środę                    - Uroczystość św. Jana Kantego;

w piątek                     - św. Jana Pawła II.

 

W minioną niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 7040 zł. I 10 EU. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielką hojność.

 

W najbliższym tygodniu kończymy prace związane z piaskowaniem, rekonstrukcją i konserwacją otoczenia kościoła i plebanii. Prace dotyczą czyszczenia kostki, murów z kamienia, groty Matki Bożej oraz gazonów.

  

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jadwiga Szostak, śp. Marcin Smach i śp. Stanisława Lis, wieloletnia gospodyni na naszej plebanii. 

 

Dobry Jezu, a nasz Panie…

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021

Obchodzimy kolejny Dzień Papieski, po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na rzecz młodzieży niezamożnej w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Również dzisiaj po Mszy św. o 19.15 zapraszamy wszystkich chętnych na Wieczór Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota oazowa naszej parafii.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Próbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Uczniów ze szkoły nr 117, Społecznej oraz Zaczarowanej Planety zapraszamy o godz. 19.00 w budynku plebanii.  

We środę o 17.30 różaniec fatimski, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przypominamy, aby  na procesję przynieść świece. O godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII ze szkoły nr SP 41 i 148.

W czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą dyrekcje, nauczycieli, pedagogów i pracujących w szkole. Wszystkim pracującym w dziedzinie edukacji składamy najserdeczniejsze życzenia satysfakcji i radości z wykonywanej pracy wśród młodego pokolenia Polaków.

            Po Mszy  św. wieczornej zbiórka lektorów i ministrantów. Na godz. 20.00 zapraszamy studentów i starszą młodzież na pierwsze w tym roku spotkanie duszpasterstwa akademickiego.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami.

O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za dar życia połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Organizatorzy proszą o przyniesienie karty z zapisanym imieniem dziecka( może to być imię symboliczne) i imionami Rodziców. Dzieci będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych. Rodzice otrzymają świece, które zostaną w czasie odmawiania Aktu zapalone od paschału.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

we środę       – bł. Honorat Koźmiński;

w piątek       – św. Teresa od Jezusa;

w sobotę       – św. Jadwiga Śląska;

            Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne w zakrystii oraz kancelarii. W miesiącu listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. Gregoriańska za zmarłych.

Rozpoczęliśmy gruntowne czyszczenie granitowej posadzki w kościele. Celem jest ochrona, zabezpieczenie na długie lata oraz podkreślenie walorów estetycznych naszej pięknej świątyni.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Życzymy błogosławionej niedzieli.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

3.10.2021

 

Dziś przypada pierwsza niedziela października. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy o godz. 17.30. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła zachęcamy do odmawiania różańca w domach.

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Wszystkich zapraszamy na Adorację w środę od 17.00. W czwartek święto Matki Bożej Różańcowej. O godz. 17.00 Godzina Święta. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.

 

W piątek zapraszamy serdecznie na próbę Scholi o godz. 16.45. O 19.15 spotkane młodzieży oazowej. W następną niedzielę po Mszy o 19.15 zapraszamy na wieczór adoracji, który poprowadzi grupa oazowa naszej parafii. Serdecznie zapraszamy studentów mieszkających na terenie naszej Parafii na spotkania duszpasterstwa akademickego. Będziemy  spotykać się w 2 i 4 czwartek miesiąca w budynku plebanii o godz. 20.00.

 

W poniedziałek Wspólnota W Drodze zaprasza na Mszę św. o godz. 19.15. po Mszy św. konferencja na temat VIII przykazania.

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek                - św. Faustynę Kowalską;

w piątek                   - bł. Wincentego Kadłubka.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 

Nasza Parafia przekazała na pomoc uchodźcom kwotę 2180 PLN. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. W przyszłą niedzielę, jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Po ogłoszeniach posłuchajmy krótkiego świadectwa stypendystów tej fundacji.

 

W zakrystii i w kancelarii  przyjmujemy na wypominki jednorazowe oraz roczne. W listopadzie będzie odprawiana zbiorowa Msza św. gregoriańska. Zachęcamy do składania intencji za naszych zmarłych.

 

Do 10. października trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Krakowa. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy utworzenia parku w dolince przy ul. Kurczaba. Więcej informacji, na ulotkach, które rozdawane są przy wyjściu z kościoła

 

Stowarzyszenie SIEMACHA zaprasza dzieci i młodzież na nieodpłatne zajęcia edukacyjne i artystyczne do nowej placówki przy ul. Facimiech 32 na Kozłówku. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.  

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp.  Stanisława Węglarz, śp. Jan Michalski, śp. Stanisław Cyran, śp. Tomasz Dębicki

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

26 Niedziela zwykła

 26.09.2021

  

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kościół chce nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości i krzywdę tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę. W naszej archidiecezji obchodzimy dziś też po raz pierwszy Dzień Modlitwy za Młodzież. Niech to będzie okazją, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca. Przy wejściu do kościoła można zabrać okolicznościowe obrazki z załączoną modlitwą.  

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Wszystkich zapraszamy na Adorację w środę od 17.00.

W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30. 

 

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. W przyszłą niedzielę zapraszamy studentów na Mszę św. o godz. 19.15. Polecać będziemy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego Nauczyciela. 

 

I piątek – Dzień Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź święta od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta dla dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas VII – o godz. 16.30.

 

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej modlitwy w kaplicy Matki Bożej i różaniec wynagradzający. Zapraszamy.

Z Komunią świętą udamy się do chorych od godz. 8.30. 

Na godzinę 13.00 do kościoła zapraszamy kandydatów na ministranta, którzy będą chcieli pełnić służbę przy ołtarzu. 


 

W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci, które w naszej Parafii będą przygotowywać się do I Komunii, za wyjątkiem uczniów SP 148. Podczas wspólnej modlitwy zostaną wręczone dzieciom różańce, a po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne. 

 

W Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w poniedziałek         - św. Wincentego a Paulo

we wtorek                 – św. Wacława;

w środę święto         – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

w czwartek                – św. Hieronima;

w piątek                     – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;

w sobotę                    – świętych Aniołów Stróżów; 

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Piszak 

 Dobry Jezu, a nasz Panie…

25. NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.09.2021r. 

 

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Dziękujemy przy tym za zainteresowanie prasą katolicką. Warto zaznaczyć, że w naszej Parafii zwracane są pojedyncze egzemplarze, co świadczy o naszym ogromnym zainteresowaniu i trosce o formację religijną. 

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Wszystkich zapraszamy na Adorację w środy od 17.00.

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek - św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

we wtorek          - św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę;

w czwartek        - św. o. Pio.

 

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

 

Wspólnota W DRODZE serdecznie zaprasza wszystkich chcących pogłębić swoją wiarę na spotkania w kolejnym roku formacyjnym. Pierwsza Msza Święta wspólnotowa w poniedziałek o godz. 19.15. w tym roku spotkania wspólnoty będą się odbywały w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. 

Zachęcamy też chętne osoby do podjęcia formacji we wspólnocie Żon naszej Parafii. Spotkania formacyjne w piątki o godz. 9.00 w salce katechetycznej.

Rozpoczęły się spotkania formacyjne grup oazowych oraz scholii dziewczęcej. Chętnych zapraszamy do podejmowania formacji oraz do ubogacenia śpiewu podczas liturgii:

Oaza w piątki o 19.15 + spotkania formacyjne w grupach

Schola „Perełki” - piątek 16.45 + spotkania formacyjne

Ministranci i Lektorzy - w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej. 

Domowy Kościół - weekendy ustalane na bieżąco z rodzinami.

 

W sobotę na Msze świętą o godz. 18.0o zapraszamy uczestników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przez wspólną modlitwę będziemy dziękować za wszelkie otrzymane łaski, a na spotkaniu po Mszy w starej kaplicy podzielimy się wspólnymi przeżyciami. 

 

Odpowiadając na apel naszego Metropolity, aby rozwijać i wspierać grupy młodzieżowe w następną niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw za Młodzież. Zapraszamy też za tydzień na Msze o godz. 9.30 kandydatów do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Podczas wspólnej modlitwy złożą swoje deklaracje uczestnictwa w ostatnim etapie przygotowania. 

 

Zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę śladami błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, matki Róży Czackiej i ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii.

 

Przedstawiciele Fundacji WYGRAJMY SIEBIE składają serdeczne podziękowania za datki złożone w minioną niedzielę do puszek w kwocie ponad 7400 PLN. Serdeczne Bóg zapłać. 

 

Caritas Polska zachęca do pomocy materialnej na rzecz uchodźców z Afganistanu, którzy trafili do Polski. Ofiary złożone do oznaczonej skarbony pod chórem trafią za pośrednictwem Wydziału Charytatywnego Kurii do potrzebujących. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zefiryna Oczoś, śp. Maria Satuła; śp. Marek Magiera i śp. Maria Skrzypek.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021

 

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień wychowania chrześcijańskiego pod hasłem: W blasku ojcostwa św. Józefa. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci oraz aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Jutro po Mszy św. wieczornej będzie różaniec fatimski. Zapraszamy na Adorację w środy od 17.00. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.

We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do zapoznania się z programem odpustu w Mogile i udział w uroczystościach trwających od 14 do 21 września. Szczegóły na plakacie.

W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII naszej Parafii. Podczas Eucharystii będziemy prosić dary Ducha Świętego na ostatni rok przygotowania do przyjęcia sakramentu. Po Mszy spotkanie organizacyjne. Zapraszamy też już dziś uczniów z klas VII w 1-szy piątek października na Msze o 16.30, gdzie rozpoczniemy tegoroczne przygotowanie do sakramentu dojrzałości. 

W piątek o 16.45 w starej kaplicy próba Scholi „Perełki” do której zapraszamy dalej kandydatki ze Szkoły Podstawowej lub młodsze, aby ubogacić nasz śpiew podczas Liturgii. 

W sobotę wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży. Na godz. 9.30 zapraszamy serdecznie kandydatów na Ministrantów, którzy poprzez odpowiednią formację i przygotowanie chcą podjąć służbę przy Ołtarzu. 

Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

Zapraszamy do udziału w 3 dniowej parafialnej pielgrzymce szlakiem błogosławionych Prymasa Stefana Wyszyńskiego, s. Marii Czackiej i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Trasa pielgrzymki: WARSZAWA LASKI ZUZELA SUCHOWOLA OKOPY STUDZIENICZNA STOCZEK WARMIŃSKI GIETRZWAŁD w dniach 11-13 października. Koszt ok. 700 PLN w zależności od liczby chętnych. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii, lub do odebrania w zakrystii. Zapisy również w zakrystii.

 

W minionym tygodniu przeszłi do domu Ojca: śp. Zofia Płonka, śp. Joanna Pieprzyca, śp. Andrzej Jesionowski: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE PARAFIALNEJ ŚLADAMI BŁ. PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO, BŁ. S. MARII CZACKIEJ, BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

ZAPISY W ZAKRYSTII (WPISOWE 100 PLN)

WARSZAWA LASKI ZUZELA SUCHOWOLA OKOPY STUDZIENICZNA STOCZEK WARMIŃSKI GIETRZWAŁD

 

     |TERMIN:                                                                                               11.10 – 13.10.2021

     |CENA:                                                                                                    690 PLN/os. ( grupa 44 osób )

                                                                                                                                                               790 PLN/os. ( grupa 30 osób )

 

|  PROGRAM:

Dzień 1:  KRAKÓW – WARSZAWA – laski

We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku północnej Polski. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy w Warszawie. Tu 6 lutego 1949 r. odbył się ingres arcybiskupa Wyszyńskiego również jako Prymasa Polski. „Od dziś zaczyna się moja droga przez Warszawę…Dzisiaj muszę pokochać Warszawę i oddać jej swoje siły i życie. O wiele to łatwiej dziś niż kiedykolwiek. Oby Bóg – Miłość nadał tej pasterskiej miłości swoje Ojcowskie oblicze”. Nasz spacer po stolicy zaczniemy na Warszawskiej Starówce, zobaczymy plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Warszawska Syrenkę, Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Podejdziemy pod okna Pałacu Arcybiskupów Warszawskich. Każdego dnia o godz. 5.30 Prymas Tysiąclecia sprawował tutaj Mszę Świętą, także ostatnią Eucharystię w swoim życiu odprawił właśnie w tym miejscu. Nawiedzimy Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela z XV w – najstarszy, gotycki kościół miasta. To tu spoczywa Kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski. Na zakończenie wizyty w Warszawie nawiedzimy kościół św. Stanisława Kostki. W nim bł. Jerzy Popiełuszko został duszpasterzem środowisk medycznych oraz otaczał opieką duchową wszystkich strajkujących robotników. Tu również odbył się jego pogrzeb 3 listopada 1984 r., który zgromadził kilka tysięcy wiernych. Ksiądz Jerzy pochowany został na terenie kościoła.  Na zakończenie dnia odwiedzimy Izbę Pamięci w Laskach, gdzie Matka Elżbieta Róża Czacka założyła Ośrodek dla niewidomych prowadzony przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:  ZUZELA – SUCHOWOLA – OKOPY – STUDZIENICZNA

Rano, po śniadaniu zaprosimy do Zuzeli – położonej nad Bugiem wioski rodzinnej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzimy rekonstrukcję Szkoły Powszechnej, w której wnętrzach odtworzono wygląd domu rodzinnego Prymasa Tysiąclecia, a także salę szkolną, do której w latach 1908-1910 uczęszczał młody Wyszyński. Kolejnym miejscem na trasie naszego pielgrzymowania będzie Suchowola, gdzie znajduje się Kościół parafialny pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Historia jego drogi duszpasterskiej rozpoczęła się właśnie w tym miejscu, kiedy w wieku 11 lat został ministrantem. Wizyta w Izbie Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz spacer po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Jadąc dalej zatrzymamy się we wsi Okopy. Tu 14 września 1947 r., przyszedł na świat Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Zatrzymamy się przed domem rodzinnym, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca Księdza. Na zakończenie dnia zobaczymy Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9.VI.1999 r. nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym – św. Jan Paweł II. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  stoczek klasztorny– GIETRZWAŁD

Po śniadaniu udamy się do Stoczka Klasztornego. To nie tylko miejsce odosobnienia kard. Stefana Wyszyńskiego, ale również Sanktuarium Matki Bożej Pokoju z Jej cudownym obrazem będącym kopią rzymskiego obrazu „Salus Populi Romani”. Modlitwa w Sanktuarium oraz wizyta w Izbie Pamięci kard. Wyszyńskiego. Około południa dotrzemy do Gietrzwałdu, aby pokłonić się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej. Tu w warmińskiej wsi, 19 lat po objawieniach w Lourdes, od 27 czerwca do 16 września 1877 r. miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi oraz cudowne źródełko. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych / nocnych.

 

|  CENA ZAWIERA:

·        przejazd autokarem: klimatyzacja, barek ( płatny we własnym zakresie ), DVD, WC, rozkładane fotele

·        2 noclegi w hotelach 2*/ 3*, pensjonatach lub domach pielgrzyma (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)

·        wyżywienie 2 x dziennie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

·        ubezpieczenie Signal Iduna: NNW (10 000 PLN)

·        opiekę doświadczonego pilota

·        przedstawiony program pielgrzymki

·        podatek VAT

 

|  CENA NIE ZAWIERA:

·   biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek, taksy klimatycznej, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie około 80 PLN/os. grupa 44 os. i 90 PLN/os grupa 30 os. – płatne u pilota w autokarze)

·        napojów do obiadokolacji

·   dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (50 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)

·        dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

·        wydatków własnych

·       świadczeń niewymienionych w ofercie

 

 

|  WAŻNE INFORMACJE:

1.        Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

2.        Gwarantujemy rezerwację Mszy Św. w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania.

3.       Cena skalkulowana dla grupy 44 os. Przy grupie mniejszej – 30 osób cena wynosi odpowiednio 790 –  i wstępy  90 PLN

4.        Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

5.09.2021

 

 Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Wszystkich zapraszamy na Adorację  w środy od 17.00, w sobotę od 17.30 z nowenną przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego.

 W piątek o 16.45 pierwsza w tym roku szkolnym próba parafialnej scholi „Perełki”. Serdecznie zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, aby przez śpiew na Mszy ubogacać naszą liturgię i modlitwę. Na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy z naszej parafii, aby uroczyście rozpocząć nowy rok formacyjny. Podczas wspólnej modlitwy będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i potrzebne dary na każdy dzień. Po Mszy świętej spotkanie młodzieży oazowej w starej kaplicy.

Za tydzień w niedzielę po Mszy po 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi młodzież oazowa naszej parafii.

Godziny otwarcia kancelarii parafialnej zostały nieco zmienione:

poniedziałek, wtorek, czwartek 16.00-17.30

sobota 8.00-9.00

środa, piątek, I sobota i święta kancelaria nieczynna

 

W kalendarzu liturgicznym w środę wspominamy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie możliwość wsparcia finansowego na rzecz podopiecznych Fundacji WYGRAJMY SIEBIE działającej na terenie naszej Parafii. Więcej informacji przekaże nam za tydzień reprezentantka Fundacji.


Przedszkole Samorządowe Na tęczowym wzgórzu  zaprasza zainteresowanych do nowej lokalizacji przy ul. Republiki Korczakowskiej 3.

 

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Kazimierza Ciesielczyka. Dobry Jezu, a nasz Panie… 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.08.2021

         Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie oraz niedzielnej Eucharystii. Rodzina jest pierwszym środowiskiem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne i na rodzicach spoczywa obowiązek troski o przekaz wiary i wychowanie religijne swoich dzieci.

         Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Wszystkich zapraszamy na Adorację  w środy od 17.00, w pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą od 17.00, w sobotę od 17.30 z nowenna przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego.

         W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów uczących w naszej parafii.

         Od środy 1 września wracamy do stałego programu Mszy Świętych oraz godzin otwarcia kancelarii. Msze św. w tygodniu rano o 6.30 i 7.00, a w niedziele wieczorne Msze św. o godz. 18.00 i 19.15.

         W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych.

         W środę rozpoczęcie roku szkolnego. Msza Święta z prośbą o Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli o godz. 8.00 oraz o godz. 16.00. Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli oraz dyrekcje naszych szkół.

         W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. Spowiedź od 15.30, Msza św. dodatkowa o 16.30.

         W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej i Różaniec wynagradzający. Serdecznie zapraszamy. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.30.

Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza do udziału w XXIX Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5 września 2021r. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Msza św. Zapisy na parafialny wyjazd autokarem w zakrystii do czwartku. Cena przejazdu 20 PLN. Wyjazd spod LEWIATANA godz. 7.00.

 

W tym tygodniu wspominamy:

W piątek   - św. Grzegorza Wielkiego, papieża, doktora Kościoła.

 

         Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby dobry Bóg strzegł i błogosławił.

            Próba chóru parafialnego w czwartek godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.


21 NIEDZIELA ZWYKŁA-

22.08.2021

Przed nami ostatnie dni sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji z najbliższymi.

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Wszystkich zapraszamy na Adorację  w środy od 17.00, a w soboty od 17.30 z nowenną przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego.


Decyzją ks. Arcybiskupa ks. Dariusz Gacek został przeniesiony do parafii św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej. Dziękujemy za długie lata posługi w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz ludzkiej życzliwości w nowej parafii. Msza św. dziękczynną w intencji ks. Dariusza dzisiaj o godz. 12.30.


Dla naszego komfortu psychicznego i bezpieczeństwa sanitarnego Komunię św. możemy przyjąć na rękę w Kaplicy Matki Bożej. Osoby przyjmujące na rękę podchodzą jako pierwsze, a po nich przyjmujący do ust. Podobnie w dni powszednie, przy jednym księdzu rozdającym Komunię św. jako pierwsi podchodzą przyjmujący na rękę. Przestrzeganie tych ustalonych już od dawna zasad pomoże nam wszystkim uniknąć ryzyka i zbędnych emocji w kościele.


W poniedziałek o godz. 17.30 Różaniec członków Radia Maryja, a o 18.00 Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. przy wyjściu możliwość złożenia datków na toruńską rozgłośnię.


W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek           - św. Bartłomieja Apostoła;

w czwartek          - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

w piątek              - św. Monikę;

w sobotę             - św. Augustyna;

 

W środę swoje imieniny  świętuje ks. kanonik Józef Bizoń. Wspominając św. Józefa Kalasancjusza pamiętajmy w modlitwie wdzięczni za ogromny trud, pracowitość i oddanie dla naszej parafii. Nie można zapomnieć troski i dzieła ks. Józefa widocznego oraz słyszanego w naszym kościele. Życzymy długich lat życia w zdrowiu i radości. Niech Maryja otacza opieką. Msza św. w intencji solenizanta w środę o godz. 18.00. Opiece Maryi powierzamy także solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Lidia Obrok, + Grażyna Skomorucha,

+ Krystyna Barcik, + Aleksandra Rzepecka,

 

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

20 Niedziela Zwykła

15.08.2021

 

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Zapraszamy na Adorację w środy od godz. 17.00, w sobotę od 17.30 wraz z nowenną przed Beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia.

 

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

we wtorek           - św. Jacka;

w piątek              - św. Bernarda;

w sobotę             - św. Piusa X

 

Jest jeszcze w zakrystii książka autorstwa ks. Prof. Roberta Nęcka poświęcona osobie kardynała Franciszka Macharskiego.

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

W naszych modlitwach nie zapominajmy o wypoczywających na wakacjach. Prośmy o dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

 

+ Stanisława Bąbel

+Edward Czarnul

+ Ewa Sowa

 

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

8.08.2021

 

      Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, zwłaszcza naszych pielgrzymów z Nowego Prokocimia.

 

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę od 17.00 i w sobotę o 17.30 adorację z nowenną przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek    - święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

we wtorek            - św. Wawrzyńca; diakona i męczennika

we środę               - św. Klarę;

w piątek                - NMP Kalwaryjską - po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski              

w sobotę               - Św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika

                

Składamy serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę 1320 PLN, którą przekazała nasza Parafia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska.

 

Ks. prof. Robert Nęcek, nasz rodak, ma do zaproponowania książkę własnego autorstwa poświęconą ks. Kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu w 5 rocznicę śmierci. Książkę można odebrać w zakrystii, bądź zamówić do odbioru na przyszły tydzień. Cena 61 PLN.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych Bożych łask.

 

Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

+ Ryszarda Nowaka, + Cecylię Jamróz     Dobry Jezu…

 

 

 

 

18 Niedziela zwykła

1.08.2021

 

Dziś po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Miesiąc sierpień dla nas Polaków jest szczególny pod względem religijnym jak i historycznym. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla pomocy w uwolnieniu z nałogu kogoś bliskiego, czy znajomego warto ofiarować Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Nie rezygnujmy z szansy pomocy innym także w ten duchowy sposób.

      Jutro, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli małego kościółka w Asyżu, mieszczącego się wewnątrz Bazyliki Matki Bożej Anielskiej, a związanego z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W środę wspominamy św. Jana Marię Vianeya – patrona kapłanów i spowiedników. Jego słowa przeszły do historii, że tacy są kapłani, jaka jest modlitwa ich parafian. Dziękujemy za wszelkie modlitwy, ofiary i ogromną życzliwość z jaką spotykamy się na co dzień w czasie naszej kapłańskiej posługi.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę od 17.00, w czwartek na GODZINĘ ŚWIĘTĄ od godz. 17.00., a w sobotę o 17.30 adorację z nowenną przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Spowiedź św. przed Mszą św. o 7.00 oraz od 17.oo. W tym dniu wyrusza z Wawelu na Jasną Górę Pielgrzymka Krakowska. Zachęcamy do składania modlitewnych intencji do skarbonki w kaplicy Matki Bożej zwłaszcza tych, którzy nie mogą osobiście udać się na pielgrzymkę, można również wesprzeć pielgrzymów ofiarą.

W sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca ku czci Matki Bożej.

Po sąsiedzku na ul. Jana Kurczaba 3 działa Fundacja Wygrajmy Siebie, która działa w duchu chrześcijańskiej miłości i wyobraźni miłosierdzia. Fundacja prowadzi m. in. nabór pełnoletnich chętnych do wolontariatu na rzecz pacjentów szpitala w Prokocimiu. Organizowany jest także mecz charytatywny policjanci-strażacy ze zbiórką na operację Olka z Podolan. Mecz odbędzie się na boisku KS Baszta, przy ul. Aleksandry w sobotę 7 sierpnia o godz. 12.00. Więcej szczegółów na plakacie i stronie parafialnej.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitych Bożych łask.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Jana Synowca

Dobry Jezu…

17 Niedziela zwykła

25.07.2021

 

 Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w środy od 17.00, w sobotę o 17.30 z nowenną przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

w poniedziałek          – św. Joachim i Anna, rodzice NMP;

w czwartek               - św. Marta, Maria i Łazarz;

w sobotę                     – św. Ignacy z Loyoli;

        Solenizantom i jubilatom życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych. Pamiętajmy w modlitwie także o ks. Krzysztofie proboszczu, który świętuje dzisiaj imieniny.

Z okazji patrona kierowców po Mszy św. dla chętnych poświęcenie samochodów na parkingu od strony garaży parafialnych. Ofiary przekazane przy tej okazji i złożone do skarbony przekażemy na misyjne środki transportu w ramach MIVA Polska.

 

         Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie, która wyjeżdża autokarem w dniach 14-22 sierpnia. Informacje i szczegóły u ks. Adama.

 

         Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

         W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Kurkiewicza, śp. Zbigniewa Śliwińskiego. Dobry Jezu a nasz Panie...

 

 

 

16 Niedziela zwykła

18.07.2021

 

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary i wewnętrznej przemiany. Nie rezygnujmy ze spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata także poprzez obecność na Mszy św. niedzielnej i w dni powszednie.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

w czwartek          – św. Maria Magdalena;

w piątek                – św. Brygida, szwedzka mistyczka, patronka Europy;

w sobotę              – św. Kinga, polska księżna;

w niedzielę          – św. Jakub Większy, pierwszy męczennik wśród Apostołów;

                               - św. Krzysztofa, po Mszach św. poświęcenie samochodów

 Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy na modlitwę codziennie o godz. 17.30, w środy od 17.00. Nowenna przed beatyfikacją Prymasa Stefana Wyszyńskiego sobota 17.30.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i dobrego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Henryka Jodłowskiego  Dobry Jezu…

15 Niedziela Zwykła

11 lipca 2021r.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowennę przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną Mszą św., wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu będziemy prowadzić modlitwę nowennową.

Każdego dnia o godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Przypominamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy także przy okazji popołudniowych spacerów.

 

Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Wspólnota KRWI CHRYSTUSA zaprasza w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.45 do wspólnej modlitwy.

 

W do końca sierpnia Msze św. odprawiamy o godz. 7.oo i 18.oo, okazja do spowiedzi  przed Mszą św. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16.30 i 18.oo.

 

Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. w zakrystii przed, lub po Mszach św.

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się o godz. 17.00 modlitwą różańcową.

 

We wtorek 13 lipca dla uczczenia 500-lecia Dzwonu Zygmunta o godz. 21.03 będą biły przez 3 minuty dzwony we wszystkich kościołach Krakowa.

 

W piątek  wspominamy Najświętszą Maryję Pannę  z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa – szkaplerza, medalika, różańca. Nie zapominajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 

Stowarzyszenie PRO MISSIO wspierające Kościół na Wschodzie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór w czwartek 15 lipca o godz. 12.00 przy garażach plebanii.

 

Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę w kwocie 12432 PLN, którą przekazaliśmy dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także przekazywane bezpośrednio na konto parafii.

 

Życzymy, by czas urlopu i wakacji sprzyjał pogłębieniu naszych relacji z Bogiem oraz umacnianiu wiary. Niech nasz Pan obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów, a wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Adolfina Piszczek, +Edyta Belica

Dobry Jezu, a nasz Panie…

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lipiec 2021

 

Witamy wśród nas nowego Ks. Proboszcza Krzysztofa Wilka. Życzymy już wielu łask Bożych w pasterzowaniu naszą wspólnotą parafialną. Polecajmy go Jezusowi Miłosiernemu i pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.oo Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00.

Wspólnota Krwi Chrystusowej  zaprasza codziennie na 17.30 a w Niedzieli na 18.45 na wspólną modlitwę.

W czasie wakacji zmieniają się godziny nabożeństw i dyżury w kancelarii:

W tygodniu Msze św. będą o godz. 7.oo i 18.oo - Spowiedź święta przed Mszą św.

W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.30 i 18.oo.

 

Dyżur w kancelarii:

- poniedziałek i wtorek - 17.oo - 17.50

- środa - nieczynne

- czwartek - 16.oo - 16.50

- piątek - nieczynne

- sobota - 8.oo - 8.30

 

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

 

Dziś po Mszach świętych w ramach solidarności z poszkodowanymi mieszkańcami Nowej Białej, można złożyć ofiary do puszek  przed kościołem.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Od następnej niedzieli ruszają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Możliwość zapisów do 1 sierpnia w kolejne niedziele po Mszy o godz. 11 i 19.15 oraz w środę po wieczornej Mszy w przedsionku kościoła. W kaplicy Matki Bożej można też składać intencje, które zostaną zabrane na pielgrzymi szlak.

 

Wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy życzymy pięknej pogody i udanego wypoczynku.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Stanisławę Nowak, Elżbietę Gerej,  Jana Piórkowskiego,  Ryszarda Czernela.  Dobry Jezu…

 

 

Droga Krzyżowa

Licznik

Liczba wyświetleń:
5555782

Święta

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, II
Dzień Powszedni