I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w piątki o godz. 15.00, 16.30 i po Mszy św. wieczornej, a Gorzkie Żalew niedziele o godz. 17.00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Kościół zachęca wiernych do praktykowania w tym okresie jałmużny, postu i modlitwy. Jałmużnę składajmy do skarbony pod chórem.

Codziennie o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia, zachęcamy zwłaszcza w Poście do włączania się do wspólnej modlitwy.

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.17.00.

W czwartki Wielkiego Postu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na koronkę do Krwi Chrystusa o 17.30

Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 6.00. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

Caritas rozprowadza Baranki wielkanocne, można je kupić w naszym sklepiku.

Młodzież klas III przyjmie Sakrament Bierzmowania 7 kwietnia tego roku.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.

Rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do Świąt Wielkanocnych będą od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 18 marca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. będą zbierane ofiary dla misji.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Jadwiga LUDWA, Andrzej MACZUGA, Maria MIETNIKOWSKA, Henryk JASIŃSKI, Andrzej MIERNIK i Jan ŁABĘDŹ. Dobry Jezu, a nasz Panie …

3209990

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu