III Niedziela Wielkanocna

15. 04. 2018

W trzecią niedzielę Wielkanocy w całej Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Chętnych zapraszamy do udziału w „Kręgu Biblijnym”, który zbiera się we wtorki po Mszy św. wieczornej.

Dzisiaj o godz. 14.00 – Msza św. dla rodziców i dzieci klas III.

Zapraszamy codziennie do kościoła na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia.

W środę o 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Również w środę zapraszamy wraz ze Wspólnotą Dorosłych na kolejne spotkanie w ramach „7 kroków wiary”.

W najbliższym czasie rozpoczynamy przygotowania klas VI do Bierzmowania. Uczniowie otrzymają bliższe informacje w swoich szkołach, a dla rodziców są od dziś informacje w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W przedsionku kościoła są informacje Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia na temat aborcji eugenicznej i procedurze „in vitro”. Prosimy o zapoznanie się tymi argumentami.

Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Pan Artur, instruktor harcerski ze Szkoły nr 117 chce zaoferować parafianom rozliczenie PIT-ów za 2017 r., wyśle PITy do urzędu skarbowego oraz wydrukuje PIT i potwierdzenie wysłania. W zamian za rozliczenie PIT-u przekaże 1% podatku na rzecz działalności harcerskiej. Zaprasza w przyszłą niedzielę 22 kwietnia po Mszy o godzinie 9:30 do salki na plebanii.

Poradnia „MARMED” mieszcząca się w Przychodni Zdrowia na Teligi 8 zaprasza na bezpłatne badanie słuchu.

W minionym tygodniu odeszły do Pana śp.: Krystyna WIECHA i Anna KRZEMIŃSKA. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Sobota, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła